Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Antoryum

Antoryum dünyanın en uzun ömürlü çiçeklerine sahip olan bitkilerden biridir. Bu sebeple göz kamaştırıcı rengiyle evinizi aylarca güzelleştirir. Doğru bakım ve düzenli gübreleme ile yıl boyunca çiçek açmaya devam eder. Bununla eş zamanlı olarak, genellikle üç aylık çiçeklenme, birkaç ay yeni çiçekler açma ve ardından tekrar üç aylık çiçeklenme döngüsüne sahiptir. Sadece kırmızı çiçekleriyle değil, parlak yeşil yapraklarıyla da bulunduğu ortama güzellik katar. Bitkinin hem yeşil yaprakları hem de kırmızı çiçekleri son derece parlak yapıya sahiptir. Bitki parlak yapraklarını koruduğunda ve yeni çiçekler ürettiğinde uygun koşullarda yaşadığını anlayabilirsiniz. Yaprak ve çiçeklerin şekli flamingoya benzer. Bu sebeple antoryum, flamingo çiçeği olarak da adlandırılır. Kolombiya ve Ekvator’u çevreleyen And Dağları’nın olduğu bölgede bulunan bu güzel bitki evinizin havasını bir anda iyileştirir. Ayrıca ortamın nem seviyesinin korunmasına da katkı sağlar.

Şık ve Egzotik Bir Hediye Seçeneği: Antoryum

Cesur ve güzel kırmızı çiçekleri olan antoryum, yıl boyunca bu eşsiz görüntüsünü koruyarak bulunduğu alana egzotik bir görüntü verir. Şık vazolarda gerekli topraklarla aranjmanı yapılan bu bitkiler, salonun yanı sıra mutfak ve banyo gibi nemli ortamlarda da rahatlıkla yaşar. Kırmızı ve yeşilin kontrast etkisiyle her türlü ortama uyum sağlayan antoryumlar, farklı bir hediye alternatifi peşinde olanların favorileri arasında yer alır. Gül, orkide, şakayık ve papatya gibi klasik çiçeklerden çok daha sofistike bir tür olan bu bitkiler, az bakım gerektirmesi bakımından da sahibine avantaj sağlar. İş arkadaşlarınıza, ailenize veya sevdiğiniz diğer kişilere jest yapmak istediğiniz zaman harika bir hediye alternatifi olan antoryum, aynı zamanda en çok oksijen veren bitkilerin başında gelir. Yurtdışında Flamingo Çiçeği olarak da anılan bu harika bitki, özellikle noel temalı dekorasyonlarda mükemmel bir estetik yarattığı için yılbaşı zamanlarında daha çok tercih edilir. Siz de yılbaşında sevdiklerinize canlı ve egzotik bir hediye vermek isterseniz antoryum çiçeğini tercih edebilirsiniz.

Antoryum, kırmızı renkli tropikal yaprakları sayesinde ofis veya ev gibi bulunduğu alanlara doğanın ilham verici etkisini taşır. Yaşadığınız yeri tatil havasına sokan bu bitkiler, turuncu ve pembe gibi daha farklı renklerde de olabilir. Genel olarak parlak kırmızı tonlardan oluşan antoryum, az bakımla uzun yaşam sürebilir. Mumsu yapraklara sahip bu bitkinin; sıcak, aydınlık ve biraz nemli bir ortama ihtiyacı bulunur. Kolay bakım rutini sayesinde daha önce bitki yetiştirmemiş bir kişi tarafından bile kolayca muhafaza edilebilir. Cicek.com, en taze çiçek ve yapraklardan oluşan mükemmel aranjmanlar sunar. Bakım talimatları ile sunulan bitkileri nasıl yaşatacağınız konusunda endişe etmenize de gerek kalmaz. Sevdiklerinizin çiçeğini gördükleri ve ilgilendikleri her an sizleri hatırlaması için birbirinden şık aranjmanlarda sunulan antoryum seçeneklerini tek bir tıkla sipariş edebilirsiniz.

Uzun Ömürlü Antoryum Bitkilerini Keşfedin

Aşk ve dostluğu ifade eden bu bitkilerin, hediye edilen kişilere şans getirdiğine inanılır. Ortama şık ve egzotik bir hava katmak istediğinizde kendi evinizin dekorasyonu için de tercih edebilirsiniz. Yıl boyunca çiçeğini muhafaza etmesi bakımından da diğer bitkilerden ayrılan antoryumlar, yaprak dökmeyen bir bitki türü olduğu için sıklıkla tercih edilir. Evinizde bulundurabileceğiniz en değerli bitkiler arasında yer alan antoryum, aynı gün teslimat seçenekleriyle teslim edilir. Böylece, son dakikalarda bile sevdiklerinize fark yaratan ve değerli bir hediye verme konusundaki endişeleriniz ortadan kalkar. Cicek.com’un güvenilir alışveriş seçenekleri sayesinde kaliteli ve şık aranjmanlar, en iyi şekilde sevdiklerinize teslim edilir. Özel mesaj ve tebrik kartı seçenekleriyle kişiselleştirebileceğiniz antoryumlar, doğum günü, yıldönümü, tebrik ve diğer kutlamalar için mükemmel birer hediye alternatifi. Siz de görkemli çiçekleriyle bulunduğu ortamın enerjisini yükselten egzotik ve sofistike antoryum aranjmanlarını cicek.com ayrıcalıkları ve ücretsiz kargo fırsatlarıyla tek bir tıkla hemen şimdi sipariş edebilirsiniz.

Antoryum Çiçeği Kime Gönderilir?

Kırmızı antoryum çiçekleri, flamingonun yanı sıra kırmızı rengiyle kalp şekline benzer. Bu sebeple misafirliği, dostluğu ve sevgiyi simgeler. Güzel görünümüyle mutluluğa ve bolluğa ilham olur. Misafirperverliği sembolize eden bu çiçeği, sizi ağırlayan dostlarınıza bir teşekkür olarak gönderebilirsiniz. Mutluluğun işareti olması sebebiyle eşiniz, aileniz ve sevdiğiniz arkadaşlarınız için seçebileceğiniz en iyi alternatiflerden birisidir. Antoryum çiçeği yapısı ile sevgiyi ve mutluluğu hatırlatır. Bu sayede güzel geçirilen zamanları, mutlu anıları uzun yıllar boyunca hatırlamaya yardımcı olur. Tüm bunların yanı sıra bereketi ve bolluğu çekeceğine inanılan bir çiçektir. Size şans ve başarıyı getireceğine inanarak, bu çiçeği kendiniz için de satın alabilirsiniz. Feng Shui’ye göre de mutluluğu getiren bitkiler arasında ilk sıralardadır. Kırmızı kalp şeklindeki çiçekler rastgele değil; sevgi ve dostluk gibi güçlü duygularla ilişkilendirilir. Bu sebeple Sevgililer Günü’ndeki en iyi seçeneklerden birisidir. Antoryum fiyatları ile de avantajlıdır. Ekonomik rakamlarla satışa sunulan, uzun yıllar size veya sevdiklerinize eşlik edecek bu çiçeği gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Sizler de kendiniz veya sevdikleriniz için birbirinden güzel antoryum seçeneklerini ÇiçekSepeti’nde bulabilirsiniz.

Antoryum Nasıl Bakılır?

  • Antoryum bakımı için en önemli unsurlardan birisi ışıktır. Çiçeğinizi sıcak ve iyi aydınlatılmış bir yere yerleştirmeye özen gösterin. Bitki ne kadar çok ışık alırsa, o kadar çok çiçek açar. Ancak her bitkide olduğu gibi onu, özellikle yaz aylarında doğrudan güneş ışığına maruz bırakmamalısınız. Zira bu, yapraklarda yanıklara neden olabilir.
  • Antoryum, toprağın %25’i kuruduğunda sulanabilir. Fazla su bitkiye zarar verebilir. Bu sebeple toprağı düzenli olarak kontrol edebilirsiniz.
  • Nemli ortamı seven çiçeklerden birisidir. Bu nedenle ara sıra yapraklarına su püskürtmek gerekir. Havanın daha kuru olma eğiliminde olduğu kış aylarında ise hava nemlendirici ya da çakıl taşı bir tepsi kullanarak bitkinizin ihtiyacı olan nemi almasını sağlayabiilirsiniz.
  • Antoryum çiçek bakımında önemli olan şeylerden biri de sıcaklıktır. Çok sıcağı sevmeyen bitki, gündüz 15 ve 25, gece ise 15 dereceden düşük olmayan sıcaklıkları tercih eder. Bu durum onu iyi bir salon bitkisi yapar. Ancak yine de çok sıcak hava, çiçeklere zarar vereceği için bitkinizi kalorifer gibi ısıtıcılardan uzağa konumlandırmalısınız.
  • Solan çiçeklerini, bitkinizden ayırırsanız, bitkinizin enerjisinin daha dinç kalmasına ve büyümeye odaklanmasına yardımcı olabilirsiniz. Çiçeği kış aylarının altı haftasında dinlenmeye bırakabilirsiniz. Bu süre zarfında daha düşük sıcaklıklar, daha az ışık ve kısmen daha kuru toprak, bitkinizin ilkbahar ve yaz aylarında daha fazla çiçeklenmesine katkı sağlar.
  • Diğer saksı bitkileri için kullanılan yöntemler kullanılarak antoryum çiçeği çoğaltılması işlemi de gerçekleştirilebilir. En yaygın yöntem, gövde üzerinde filizlenen köklerin kesilmesidir. Bunun için en iyi zaman şubat ayının ikinci yarısından mayıs ayına kadar olan süredir. Bu süre içerisinde çoğaltma işlemi kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Salon bitkisi kategorisindeki antoryum, kırmızı parlak renkleri ve yeşil yapraklarıyla bulunduğu ortama canlılık katan harika bir bitki. Tropikal etkisi dolayısıyla klasik çiçek hediyelerine alternatif olarak gösterilen antoryumlar, sevdiklerinizin yüzünde tatlı bir tebessüm yaratmanızı sağlar. Salon bitkileri arasında yer alan antoryum, kararsız kaldığınız anlar için şık vazoları sayesinde mükemmel bir hediye seçeneği olur. Hemen şimdi cicek.com ayrıcalıkları ve aynı gün teslimat fırsatlarıyla kendiniz veya sevdikleriniz için antoryum aranjmanlarını sipariş edebilirsiniz.