Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Beyaz Orkideler

Beyaz orkide, zarafeti ve asil duruşuyla özel günlerde vazgeçilmezlerimiz arasında yer alır. Tropikal iklimleri sevse de, dünyanın her yerinde yetiştirilmesi mümkündür. Yaprakları pul şeklinde; sıralı ve damarlı yapıdadır. Küçük yaprakları ve uzun gövdesiyle narin bir görünüşü olsa da, oldukça dayanıklı bir yapıya sahiptir ve uzun yıllar canlılığını koruyabilir. Hem zarif görünüşü hem de uzun ömürlü yapısı nedeniyle sıkça tercih edilen çiçek türleri arasında yer alır. Beyaz orkide yılda en az 2 kere, hatta bakımı iyi yapıldığında 3-4 kere çiçek açabilir. Gün ışığını ve havadar ortamları sever. Fazla sulak ortamlardan hoşlanmaz. 

Beyaz Orkide Çeşitleri

Dünyanın hemen hemen her yerinde yetişerek güzelliğin ortak dili haline gelen orkidenin binlerce çeşidi var ama bunlar arasından en gözdesi şüphesiz ki asaletiyle girdiği her ortamı zenginleştirmeyi başaran beyaz orkide. Zarif, ince uzun gövdesi ve narin çiçekleriyle özel günlerin vazgeçilmez armağanı olan beyaz orkideyi kendi isteğinize göre tek daldan beş dala kadar yine sizin tercihinize özel vazolarda sipariş ederek sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. İsterseniz saksıda, cam fanusta ya da özel mesajlı vazolarda da sipariş verebilirsiniz.

Genelde çiçeklerin belirli anlamları vardır ve o anlamlarına göre de özel günlerde hediye edilirler. Beyaz orkide ise birçok özel gün için uygun ve gönderildiği kişiye göre değişiklik gösterilebilecek bir güzelliğe sahip. Eşinize ya da sevgilinize bir yıldönümü hediyesi olarak da gönderebileceğiniz beyaz orkide, geçmiş olsun demek amacıyla ya da sevdiğiniz bir kişinin yeni işini tebrik etmek için gönderilebilir. Söz, nişan, düğün gibi özel günleri kutlamak ya da sadece teşekkür etmek amacıyla gönderilebilen beyaz orkide, okazyon ne olursa olsun sevdiklerinizi mutlu edecek eşsiz bir güzelliğe sahip.

Beyaz orkide, hem görüntüsü hem de kokusu itibari ile bulunduğu her ortama baharı getirir. Işıklı ve havadar ortamlarda rahatlıkla yetişen bu zarif çiçek, evlerinizde çok zahmetsiz bir şekilde bakılıp büyütülebilir. Ayrıca iş yerlerinin atmosferini değiştirmek ve güzelleştirmek, gün içindeki enerjiyi arttırmak ve stresi azaltmak için de tercih edilebilir. Saksıda ya da vazoda kolay bir şekilde yetiştirilen beyaz orkide, bulunduğu her ortamda saf ve temiz görüntüsüyle ilgi çekerek mutluluk yayar ve yıldız olmayı başarır.

Eğer siz de sevdiklerinize bakmaktan hiç sıkılmayacakları, her gün kendilerini özel hissedecekleri, özel günleri daha da anlamlı kılacak ya da sadece içinizden geldiği için alacağınız bir hediye arıyor ama bulamıyorsanız, estetik görüntüsü ve derin anlamı ile beyaz orkideyi tercih edebilirsiniz. Alanında uzman kişiler tarafından özenle yetiştirilen çiçekler ve birbirinden güzel tasarıma sahip saksılar ve vazolar ile muhteşem bir hediye için uygun fiyatlarıyla cicek.com’a güvenebilirsiniz!

Beyaz Orkide Kimlere Gönderilir?

Çiçek göndermek basit bir iş gibi dursa da kendi içinde birçok incelik barındırır. Çiçeği göndereceğimiz kişinin bize yakınlık derecesi, çiçeği gönderme amacımız ve çiçeği gönderdiğimiz yer gibi kriterler, tercih edeceğimiz çiçek türünü belirlemede önem taşır. Genelde çiçeklerin belirli anlamları vardır ve o anlamlarına göre de özel günlerde hediye edilirler. Beyaz orkide ise birçok özel gün için uygun ve gönderildiği kişiye göre değişiklik gösterilebilecek bir güzelliğe sahip. Eşinize ya da sevgilinize bir yıldönümü hediyesi olarak da gönderebileceğiniz beyaz orkide, geçmiş olsun demek amacıyla ya da sevdiğiniz bir kişinin yeni işini tebrik etmek için gönderilebilir. Söz, nişan, düğün gibi özel günleri kutlamak ya da sadece teşekkür etmek amacıyla gönderilebilen beyaz orkide, okazyon ne olursa olsun sevdiklerinizi mutlu edecek eşsiz bir güzelliğe sahip.

Beyaz orkide çiçeğinin hediye olarak sıkça tercih edilme sebeplerinden biri bakımının kolay ve bitkinin uzun ömürlü olmasıdır. Ayrıca gönderdiğiniz çiçeğin amacına uygun şekilde hizmet etmesine dikkat edilmelidir. Tek dal, 2 dal, 3 dal veya 5 dal beyaz orkide çeşitleri arasından amaca uygun olanını tercih etmek gerekir. Örneğin yakın bir arkadaşımıza bir tebrik amacıyla tek dal orkide göndermek uygundur. Öte yandan daha resmi olduğumuz birine orkide gönderirken en az 2 veya 3 dal olması daha şık duracaktır. Gönderdiğimiz kişinin çiçeği dekor amaçlı kullanmasını da planlıyorsak bu durumda 5 dal beyaz orkide ortamı daha şık gösterebilir.

Beyaz orkide saf ve masum sevgiyi temsil eder. Beyaz rengin saflığıyla ve yapraklarının zarif yapısıyla gönlümüzde taht kuran beyaz orkide, en çok yenidoğan bebek kutlamaları için tercih edilir. Yenidoğan bebeğin saflığını vurgulamak için, doğum yapan annelere ve aileye en çok gönderilen çiçek türüdür. Bunun dışında yeni işe başlayan birini tebrik etmek veya yeni ev salon dekorasyonunda kullanmak için de beyaz orkide sıkça tercih edilir. 

Beyaz Orkide Bakımı Nasıl Olmalıdır?

  • Beyaz orkide çiçeğinin bakımında kullanılan su büyük önem taşır. Musluk suyunun kireçli yapısı çiçeğinize zarar verebilir. Bu nedenle mümkünse yağmur suyu biriktirerek onunla sulama yapmanız gerekir. Böyle bir imkan yoksa içme suyu kullanmak da çiçeğinizin ömrünün uzun olmasına yardımcı olacaktır.
  • Beyaz orkide çiçeğini budamak için en ideal zaman eylül ve kasım ayları arasıdır.
  • Işığı ve havadar ortamları sevse de, doğrudan güneş ışığına maruz kalacağı bir ortamda tutulmaması gerekir. Bulunduğu ortamın sıcaklığının 15-25 derece arasında olması idealdir.
  • Mümkünse yere koymak yerine bir masanın veya bir dolabın üzerine yerleştirmeniz uygun olacaktır. Böylece çiçeğiniz daha hızlı büyür.
  • Sosyal karakterde bir bitki olması nedeniyle beyaz orkide yalnız kaldığı ortamları sevmez. Sık kullandığınız bir odada bulunarak insanlarla bir arada olması, büyümesini ve yeni yapraklar vermesini hızlandıracaktır. Beyaz orkidenin çok sık yer değişikliğini sevmediğini de belirtmekte fayda var.
  • Beyaz orkide çiçeği ışığı daha çok kök kısmından almayı sever. Bu nedenle saksısının şeffaf olması daha uzun ömürlü olmasını sağlayacaktır. Şeffaf saksı aynı zamanda orkidenizin köklerini ve toprağının nem durumunu kontrol etmenizi kolaylaştıracağı için oldukça kullanışlıdır.
  • Kullandığınız saksının mümkün olduğunca küçük olması da dikkat edilmesi gereken bir başka noktadır. Beyaz orkide çiçeğinin kökleri geniş alana yayılmayı sevmez. Aksine dar alanda olmayı ve iç içe geçerek büyümeyi seven bir yapıları vardır.
  • Sulak ortamı sevmediklerinden dolayı fazla gelen suyu atabilmeleri için saksıda drenaj delikleri olması önemlidir. Aksi takdirde atamadıkları fazla su köklerinin çürümesine sebep olabilir.
  • Beyaz orkide siparişi verirken talep ettiğiniz saksının özelliklerini belirtmeniz, çiçeğinizin saksısını beğenmeyip kuruması ve hatta yapraklarını dökmesi gibi istenmeyen sonuçları engellemenizi sağlayacaktır. Beyaz orkide fiyatı birçok bütçeye uyabilecek bir aralıkta değişiklik gösterir.

Güzelliği, zarafeti, mis kokusu ve kendine has asaleti ile insanı her gün yeniden büyüleyen Beyaz Orkide, yıllardır aynı zamanda özel günlerin de simgesidir. İster anne babanıza, ister sevgilinize, isterseniz de arkadaşlarınıza hediye edebileceğiniz bu eşsiz çiçek, her durumun ağırlığını taşıyabilecek kadar da güçlü. Uzun yıllar boyunca yaşayabilen bu güzellik her ortamda rahatlıkla yetiştirilebilir ve eğer iyi bir şekilde bakılırsa yılda üç dört kez çiçek vererek büyüsünü kaybetmeden seneler boyunca sizinle yaşar. Siz de özel günlerinizde sevdiklerinize ne alacağınızı düşünüyorsanız, beyaz orkide her zaman doğru bir seçenek. Cicek.com’dan tek tıkla uygun fiyatlı ürünleri sipariş vererek sevginizi gönderin, hızlı, taptaze ve güvenli şekilde sevdiklerinize ulaşsın!