Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Bonsai

Görsel olarak sanatsal bir görünüme sahip olması, uygunluğu ve bakım kolaylığı nedeniyle iç mekânların en çok tercih edilen bitki seçeneklerinden biri Bonsai. Birden çok çeşidi olan bu bitki, evlerden ofislere kadar her alanın daha sofistike ve estetik detaylara sahip olmasına yardımcı oluyor. Binlerce farklı bitki ve çiçek alternatifi sunan cicek.com'da, ister kendinizi isterseniz de özel günlerde sevdiklerinizi sevindirmek için birbirinden harika aranjmanlara sahip Bonsai çeşitleri mevcut. Hemen şimdi dilediğiniz Bonsai aranjmanını ücretsiz kargo ve hemen teslim ayrıcalıklarıyla sipariş edebilirsiniz. 

Bonsai, doğada yetişen ağaçların minyatür halini bir saksı içinde evlerinize getirir. Bodur ağaç olan bonsainin farklı türleri mevcuttur. Bu türler arasında, iç mekanda bakmaya uygun olan ficus ve zelkova bonsai ön plana çıkar. Zelkova bonsai, parlak yeşil ve oval yapraklara sahiptir. Griye çalan kalın gövdesi ve ince dalları bulunur. Yaz boyunca koyu yeşil olan yaprakları, sonbaharda sarı, turuncu, kırmızı ve mora dönüşür. Boyu ortalama 35 cm’ ye kadar uzar. Ficus bonsainin uzun ömürlü, parlak ve mumsu yapıda yaprakları vardır. Kalın gövde ve dallara sahiptir. Boyu 40 cm’ ye kadar uzayabilir. Her iki bonsai çiçeği de fotosentez yaparak odanızdaki karbondioksit oranını düşünür ve gününüzü daha enerjik geçirmenize katkı sağlar.

Zamansız Bir Hediye Seçeneği: Bonsai Bitkisi

Zarif detaylara ve harika aranjmana sahip bir Bonsai ağacı, çeşitli özel gün ve anlar için mükemmel bir hediye alternatifi. Doğum günlerinden yeni eve taşınma tebriklerine kadar tüm özel gün ve anlar için cicek.com ayrıcalıklarıyla Bonsai ağaçlarını hediye edebilirsiniz. Doğa sanatının mucizevi bir parçası olan bu bitkiler, doğru bakıldığı zaman uzun süre dayanıklılıklarını koruyabiliyor. Bu nedenle sevdikleriniz hediye ettiğiniz Bonsai ağacına her baktığında sizin zarafetinizi ve cömertliğinizi hissedebiliyor. Cicek.com; yaprak döken, yaprak dökmeyen, çiçek açan veya meyve veren türlerde çeşitli Bonsai ağacı seçenekleri sunuyor. İster resmi isterse de özel günler için seçilsin, Bonsai ağacı; sanatın, becerinin ve sabrın bir ifadesi olarak harika bir hediye alternatifi. Sıradan hediyelerin dışına çıkmak istediğini zamanlarda Bonsai ağacını en iyi şekilde budayabilmeleri için sevdiklerinize gerekli araçlardan oluşan bir set de ekleyebilirsiniz. Bodur ağaç görünümlü bu sevimli bitkiyi cicek.com ayrıcalıklarıyla keşfedebilirsiniz. 

Bonsai Kime Gönderilir?

Bonsai, uyumu, huzuru, dengeyi ve doğayı sembolize eder. Huzurlu ve dengeli bir yıl geçirmesini istediğiniz sevdiklerinize yeni yıla girerken bonsai çiçeği hediye edebilirsiniz. Ayrıca huzuru sembolize etmesi, onu iyi bir doğum günü hediyesi haline getirir. Bu sebeple yeni yaşının huzur ve mutluluk getirmesini dilediğiniz arkadaşlarınıza bonsai seçeneklerini gönderebilirsiniz. Yeni başlangıçlar için iyi dileklerinizi iletmenin en kibar yolunu sunan bonsai, yeni bir işe başlayan ve terfi alan dostlarınız için de farklı bir hediye seçeneği olabilir. Bonsailerden birini seçerek dostlarınızın ofisine gönderilmek üzere cicek.comdan sipariş verebilirsiniz. Minyatür boyutlara sahip olan ağacı, arkadaşınız rahatlıkla ofisinde çalışma masasının üzerine konumlandırabilir. Böylelikle, her baktığında sizi hatırlar. Doğayı ve huzuru çağrıştıran minyatür ağaç herkes için iyi bir hediye seçeneğidir. Örneğin babanıza, babalar günü hediyesi olarak bu sevimli bodur ağacı verebilirsiniz. Bonsai fiyatları ise oldukça ekonomiktir. Seçenekler arasından bütçenize en uygun olanı rahatlıkla bulabilirsiniz.

Bonsai Çiçeğine Nasıl Bakılır?

  • Bonsai kış döneminde dinlenme, bahar döneminde büyüme evresine geçer. Büyüme evresi boyunca tam güneş alacak bir yeri sever. Ancak güneş ışığı çok yoğunsa çiçeğinizi yarı gölge bir alana yerleştirebilirsiniz. Kış döneminde de güneş ışığından uzak konumlandırılmaması gerekir. Günün belirli saatlerinde dolaylı olarak güneş ışığı alabilecek bir yeri tercih edebilirsiniz.
  • Bodur ağacın toprak tabakası sığ olduğu için çabuk kurumaya meyillidir. Sık sık ağacınızı kontrol ederek, üst tabaka kuruduğunda sulayabilirsiniz. Ağacınızı sularken asıl amaç, köklerin tamamen suyla dolmasını sağlamaktır. Bu sebeple saksının deliklerinden su çıkana kadar sulama yapabilirsiniz. Ardından saksı tepsisinde kalan suyu boşaltmanız, ağacın fazla suya maruz kalmaması için önemlidir. Aşırı suya maruz kalmış bonsainin yaprakları sararır ve ince dalları buruşur.
  • Bonsai ağaçlarının minyatür formunun ve kompakt şeklinin korunması için dönem dönem budama gerçekleştirmeniz gerekebilir. Ayrıca budaması işlemi ağacı güçlendirir. Genç sürgünleri ve yaprakları kesmeniz alt kısımda kalan yaprakların havayı ve güneş ışığını daha rahat şekilde almasını sağlar. Budama için en uygun dönem ilkbahar aylarıdır.
  • Ağacınızın etrafına ince bir tel sararak belirli dalların şeklini ve uzunluğunu kontrol altında tutabilirsiniz. Bunun için en iyi zaman yaprakların döküldüğü kış aylarıdır. Ağacınız büyüme evresine geçtiğinde teli çıkararak dallarda oluşabilecek yaralanmaları engelleyebilirsiniz.
  • Bonsainizi gübrelemek, sağlıklı kalması için ihtiyaç duyduğu besinleri almasını sağlar. İdeal bir bonsai gübresi, eşit oranlarda azot, potasyum ve fosfor içerir. Ağacınızı gübrelemeden önce iyice sulayın; çünkü toprak kuruyken bitkinin gübrelenmesi bitki için zararlıdır.
  • Saksı değişimi, bonsai bakımında önemlidir. Bunu yaparak ağacınızın besinsiz kalmasına ve kütlesi için yeterli besini almamasına sebep olan faktörleri ortadan kaldırmış olursunuz. Ağacın büyüme hızına bağlı olarak saksı değişimini iki ile beş yıl arasında bir kere yapabilirsiniz.

Bonsai ile Doğayı İç Mekana Taşıyın

Şehrin karmaşasında ve kaosunda doğaya vakit ayırmak zor olabiliyor. Günün önemli bir vaktini geçirdiğinizi düşündüğünüz yerlerde doğadan parçalar bulundurmak daha dingin ve ferah hissetmenizi sağlayabiliyor. Doğayı ofisinize veya evinize taşımanın bir yolunu arıyorsanız, Bonsai kesinlikle mükemmel bir seçenek. Üstelik, sanatsal güzelliği sayesinde bulunduğu ortama ferahlatıcı bir his katan bu harika bitkilerle ilgilenmek de oldukça eğlenceli. Günün karmaşasından ve yoğunluğundan sıyrılarak kendinize zaman yaratmak istediğiniz anlarda Bonsai ağacınızı budayabilir ve gerekli bakımlarını gerçekleştirebilirsiniz. Bonsai ağaçları, sabrı ve bağlılığı temsil etmesinin yanı sıra stresi azaltan ve havayı temizleyen özelliklere de sahip. Balkonunuzu, terasınızı veya bahçenizi güzelleştirmek için de kullanabileceğiniz yer kaplamayan bu harika bitkileri, ofis masanızda veya salonunuzun bir köşesinde de tutabilirsiniz. Kozmopolit şehir hayatında doğanın güzelliğinin tadını çıkarabilmek için kendiniz veya sevdikleriniz için Bonsai ağaç fiyatlarını inceleyerek satın alabilirsiniz. 

Online bitki satın almak konusundaki şüphelerinizi cicek.com'un güvenli alışveriş ve kaliteli ürün seçkisi sayesinde ortadan kaldırabilirsiniz. Belli bir aranjman veya Bonsai ağacı gibi özel bir hediyenin, size veya sevdiklerinize uzun yıllar huzur vereceğinden emin olabilirsiniz. Havayı arındıran ve rahatlatıcı bir ortam yaratan Bonsai ağaçları için bakım sırları ise ayrıntılı olarak cicek.com'da yer alıyor. Bu sayede bitkinizi nasıl bakacağınız konusunda endişe etmenize de gerek kalmıyor. Küçük boyutları sayesinde rahatsızlık vermeden her türlü ortama uyum sağlayan bu sevimli bitkileri, canlı renk seçeneklerinden bodur ağaç şekline kadar farklı türlerde seçebilirsiniz. Daha geleneksel görünüm için bodur ağaç tarzı Bonsai'ler önerilirken eklektik tarzdan hoşlananlar için akvaryum fanusta aranje edilmiş türleri de tercih edebilirsiniz. Bonsai terraryum sayesinde sevdiklerinize özel ve anlamlı bir hediye verebilirsiniz. Özenle paketlenen ve aynı gün teslimat avantajlarıyla sunulan siparişleriniz sayesinde son dakika bile harika hediyeler vermenin keyfini çıkarabilirsiniz. Hemen şimdi birbirinden şık ve estetik Bonsai ağaç aranjmanlarını cicek.com avantajlarıyla tek bir tıkla sipariş edebilirsiniz.