Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Cenaze Çiçekleri

Yaşam, sonsuz bir döngüdür. Doğum kadar ölüm de yaşamın bir parçasıdır. Sevdiklerini kaybetmenin hüznü, herkes için aynıdır. Ancak bunun da bir gerçek olduğunu kabullenmek gerekir.

Sevdiklerimizin acı kayıplarında onlara destek olmak, varlığımızı hissettirmek için elimizden geleni yaparız. Bunlardan en önemlisi fiziksel olarak yanlarında olmaktır. Her insanın bu zor zamanları atlatmak için sevdiklerinin yanında olmasına ihtiyacı vardır çünkü kayıplarda insanlar yalnız olmadıklarını bilmek ister, ailelerine ve arkadaşlarına sarılırlar.

Cenazeye çelenk göndermek, sevdiklerimizin son anlarında onları uğurlamak için yapılan çok eski bir ritüeldir. Çiçekler mutlu anlarımızda bize destek oldukları gibi mutsuz anlarımızda da yanımızda olurlar. İnsalar da çiçekler gibi doğar, gelişir ve hayata veda ederler. Bu sebeple insanlara yakınlardır, duyguları vardır tıpkı insanlar gibi.

Cenaze Çelenkleri Nasıl Olur?

Cenaze çiçeği olarak en çok kullanılan çiçek gerberadır. Bunun sebebi gerberaların büyük çiçekler olması ve uzun süre canlı kalmalarıdır.

Kırmızı, pembe ve beyaz gerberalar ile oluşturulmuş ayaklı sepetlerde kimi zaman tek renk kimi zaman da çift renkli olarak tasarlanırlar. Ayakları yeşilliklerle kaplı olan modeller olduğu gibi yalnızca çiçeklerin yerleştirildiği tasarımlar da vardır.

Daha zarif bir çelenk tercih etmek isteyenlerin ise tercihi ferforjelerdir. Ferforjeler daha zarif tasarımlardır. Demir kasalar üzerinde hazırlanır.

Ferforje çiçek aranjmanlarıda gerberaların haricinde güllere, antoryumlara ve lilyumlara da yer verilir.

Cenaze için çelenk seçerken dilediğiniz seçenekleri değerlendirebilirsiniz. Bunlar tek katlı ve çift katlı ayaklı sepetler ve ferforjelerdir.

Cenaze Evine Çiçek Gönderirken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Cenaze evine çiçek veya çelenk gönderirken dikkat edilmesi gerekilen durumlar ise söyledir;

#1 Çiçeği eve mi yoksa törene mi göndereceğinize karar verdikten sonra çiçek tercihi yapmalısınız. Eğer eve gönderecekseniz çok büyük olmayan bir çiçek tercih edebilirsiniz.
#2 Eğer çiçeği mezarlığa gönderecekseniz, bunu cenaze töreni gerçekleşmeden hemen önce göndermelisiniz. Öncesinde kurumun çiçek kabul edip etmediğini öğrenmenizi öneririz.
#3 Gönderdiğiniz çiçeğin üzerine mutlaka kimden geldiğini yazacak bir mesaj bırakmalısınız. Çiçeğin üzerine mutlaka kim tarafından geldiği belirtilecek bir mesaj bırakmalısınız.
#4 Cenazeye göndereceğiniz çiçeğin abartılı ve süslü olmaması gerekir. Bu seçimi kolaylaştırmak için cenaze için özel tasarlanmış çiçekleri tercih edebilirsiniz.
#5 Eğer defin yapılacak mezarlık çiçek kabul etmiyor ise cenaze evine bir çiçek gönderebilirsiniz.

Cenazeye Neden Çiçek Gönderilir?

Cenazeler bir kaybın uğurlanmasıdır. Kelimelerin anlamsız kaldığı, kelime seçerken çok zorlanıldığı ortamlardır. Bu gibi ortamlarda çiçekler bizim benzersiz kurtarıcılardır. Çiçekler, kelimelerin ifade edebileceğinden daha fazla anlam taşırlar ve doğanın bizlere her güzel canlının eninde sonunda bir gün toprağa karışacağını anlatma şeklidir. Güzel silüetlerinin ötesinde temiz mesajlar taşırlar.

Cenazeye çelenk göndermek, sonsuzluğa uğurlanan kişiyi anmanın ve onun sevildiğinin herkese gösterildiği naif bir yoludur. Ayrıca kaybı yaşayan kişilere yalnız olmadıklarını, sevdiklerinin hep onunla olacağını vurgulamak için önemlidir. Onlara sevildiklerini ve önemsendiklerini hatırlamak özellikle böyle zamanlarda iyi gelir. Yakınlarımız her ne kadar bunu bilseler de kayıp yaşarken tekrardan hatırlamak onların moralini biraz da olsa yerine getirecek ve durumu atlatmasına yardımcı olacaktır.

Böyle anlarda sevdiklerimizin mümkün olduğunca fazla yanlarında olmalı, ellerinden tutmalı ve yeniden ayağa kalkabilmeleri için destek olmalıyız. Onların yanında çok fazla ağlayıp dövünmemeli ve kaybedilen kişi ile aramızda kötü yaşanmışlıklar olsa dahi bunu dile getirmemeliyiz. Cenaze törenlerinin saygı gerektirdiğini aklımızdan çıkarmamalıyız. Cenaze sahiplerine çok fazla soru sormaları, onları tekrardan üzecek şeyleri anlatmaları için zorlamamalıyız.

Sevdiklerinizin bu hüzünlü günlerinde onların yanlarında olmak için cenazeye çiçek siparişi verebilirsiniz. Sevdiklerinizin desteğinize en çok ihtiyaçları olan bu günde cenaze için çiçek çeşitleri Cicek.com Cenaze Çiçekleri kategorisinde sizler için hazırlandı. Uygun fiyatlı cenaze çelenk fiyatları Cicek.com'da.