Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Türkiye'nin Çiçekçileri Cicek.com'da!

Türkiye'nin online çiçek servisi Cicek.com mis kokulu mutluluklar dağıtıyor!

Bazen bir çiçek, bütün duygularınızı anlatmaya yeter. Sevginizi en güzel şekilde ifade edebilmek, sevdiklerinizin mutluluğuna ortak olmak için Cicek.com'dan online çiçek siparişi verin, sevdiklerinizi en güzel çiçeklerle mutlu edin. Mis kokulu beyaz güller, kırmızı güller, bembeyaz papatyalar, mevsime uygun tazecik çiçeklerle hazırlanan çiçek sepeti ürünlerini hemen sipariş verebilirsiniz.

Türkiye'nin dört bir köşesine aynı gün çiçek gönderebildiğiniz Cicek.com sayesinde, beğendiğiniz rengarenk çiçeklerle hazırlanan aranjmanlar tam zamanında sevdiklerinize teslim edilir. Özel günler veya tebrik için gönderimlerinizi zamanında teslim edebilmek için, en yakın çiçekçi tarafından siparişiniz hazırlanarak, aynı tazelikle teslim edilir. 

Çiçek Siparişi

Doğaya özgü güzelliğin simgesi olan çiçeklerin insanları hem görüntüleriyle hem de yaydıkları kokularıyla mutlu ettiğini bilmeyen yoktur. Şehir hayatının koşturmacası içinde kaybolan sevdiklerimize gönderdiğimiz her çiçek aslında onlar için bir nefestir. Çünkü renkleri ve kokularıyla çiçekleri eline alan herkesin yüzünde bir gülümseme oluşur ve bu gülümseme bilimsel araştırmalarla da ispatlanmıştır. Bir insanın çiçekleri kucağına alıp kokladığı o anda dudaklarındaki kas hareketlerine göz çevresinde yer alan kaslarında eşlik ettiği şekilde istemsiz gülümsedikleri yapılan araştırmaların sonuçları arasında yer alıyor. Yani bir insanı gülümsetmek kadar güzel bir şey yokken onu gülümsetmenin en güzel ve kolay yolu ona çiçek göndermektir. Siz de Türkiye’nin her yerine aynı gün çiçek gönderebileceğiniz Cicek.com sayesinde online çiçek siparişi verebilir, sevdiklerinizin yüzünde kocaman bir gülümseme oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Neden Çiçek Göndeririz?

Çiçekler doğanın en güzel varlıklarından olduğu gibi tüm insanları da kendilerine doğru çekerler. Çünkü renkleri ve kokuları bazı duygularımızı harekete geçirerek anılar âleminin içerisinde dolaşmamızı veya gelecek güzel günleri düşünmemizi sağlar. Bu yüzden çiçek göndermek karşılıklı olarak iletişim kurmanın en güzel yollarından biridir. Sevdiğiniz birine seni seviyorum demenin en güzel hali olan bir gül gönderebilir, bağlılığınız ve minnettarlığını belirtmek adına karanfillerin güzelliğinden yararlanabilir ya da uzman çiçekçiler ile Cicek.com’un hazırladığı eşsiz çiçek aranjmanlarından birisini seçerek sevdiklerinizi gülümsetebilirsiniz. Unutmayın, gülmekte mutluluk gibi bulaşıcıdır.

Çiçeklerin Anlamı

Hayatta her şeyin bir anlamı olduğu gibi çiçeklerin de ifade ettikleri kendilerine özgü bir anlamı vardır. Çünkü çiçek göndererek bir iletişim oluşturmuş olursunuz ve çiçeklerin ifade ettikleri mesajlarda türlerine göre farklılıklar gösterir. Burada bazı çiçekler üzerine anlatılan hikayeler veya efsaneler nedeniyle özel anlamlar kazanan çiçekler olduğu gibi halk arasında anonim bir şekilde yer edinen çiçek anlamları da mevcuttur. Tabii ki iki kişi arasında bir çiçeğin tüm anlamları dışında özel bir anlamı da olabilir. İlk tanışma sırasında çevrede bulunan bir çiçeğin o an hediye edilmesi gibi durumlarda o çiçek artık iki kişi içinde özeldir. Genel olarak çiçeklerin anlamları ve ifade ettiklerini merak ediyorsanız Cicek.com Çiçek Anlamları sayfasından her çiçeğin ifade ettiği anlamı bulabilirsiniz.

Çiçek Bakımı Hakkında Faydalı Bilgiler

Gönderdiğiniz, kendinizi mutlu etmek için aldığınız ya da evinizi dekore ederken kullandığınız birbirinden güzel çiçeklerin özel bir bakımı ihtiyaçları vardır. Evde yetiştirmeye uygun olan saksı çiçekleri, vazoda çiçek bakımı, nelere ihtiyaçları var gibi sorularınıza cevap bulmanız adına genel bilgileri aşağıda paylaşıyoruz. Unutmayınız ki her çiçeğin kendine özgü ihtiyaçları ve bakımı vardır. Çiçek bakımı hakkında detaylı bilgiler almak için blog sayfamızdaki Çiçek Bakımı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Saksıda Çiçek Bakımı

Öncelikle saksı bitkilerinin bakımı seçtiğiniz bitki türüne göre değişkenlik göstermektedir. Burada yer alan bilgiler dikkat etmeniz gereken genel ortak bakım bilgilerini içermektedir.

 • Saksı bitkilerinin toprakları nemli tutulmalı, bitkinin toprağına dokunarak sulama yapılmalıdır. Çiçeği olan bitkileri toprağın üstünden, yapraklı bitkileri ise püskürtme yöntemi ile sulamak daha faydalı olacaktır.
 • Direkt güneş ışığından uzak tutulması saksı bitkileri için daha sağlıklıdır. Günlük güneş ışığı ihtiyacını karşılayabileceği bir noktada muhafaza edilmelidir.
 • Bitkilerin sağlıklı gelişimi için ilkbaharın başından sonbaharın başına kadar vitamin takviyesi yapılması uygun olacaktır.
 • Yaşı genç olan bitkilerin daha çok ısıya ihtiyacı olduğundan yaşlı bitkilere göre ısısı daha yüksek yerlerde tutulması daha iyi olur. Yazın 16-27 derece aralığında, kışın 11-12 derece sıcaklıklar tavsiye edilmektedir.
 • Saksı bitkileri için gübre önemli olduğundan ilkbahar mevsimlerinde gübrelenme yapılmalıdır.
 • Her saksı değişiminde toprak değişimi de yapılmalı, değişim yapılırken bitkiyi eski topraktan el ve ılık su yardımı ile arındırmak gereklidir.
 • Bitkinize uygun toprak seçimi yapmanız da oldukça önemlidir.

Vazoda Çiçek Bakımı

Vazo çiçeği alırken, çiçeğin yapraklarının taze ve canlı görünmesi, böcek olmaması önemlidir. Bakımı hakkında genel bilgiler ise:

 • Vazo suyunun içindeki dal, diken ve yaprakları temizleyerek çiçeğin sap kısmından 2-3 cm eğimli olacak şekilde çiçek makası kullanarak kesme işlemi yapın.
 • İyice temizlediğiniz vazoya ılık dinlenmiş su koyarak çiçeklerinizi vazonuza yerleştirin.
 • Vazo suyunu 3-4 günde bir temiz su ile değiştirmeyi ihmal etmeyin ve vazo çiçeğinizi direkt güneş ışığı almayan bir konuma yerleştirin.
 • Çiçeğinizin canlı bir görünüme sahip olması için vitamin ve koruyucu besinler vermeniz oldukça iyi olacaktır.

Online Çiçek Siparişi Nasıl Verilir?

 • Vazodaki çiçeğinizin uzun ömürlü olması adına çiçeklerinizi buketinden çıkartın ve birbirine bağlı olmasını sağlayan ipini kesin.

Sevdiklerinizi mutlu etmek adına şehir dışına çiçek gönderme veya bulunduğunuz bölgeye aynı gün çiçek göndermek çok kolay. Hemen www.cicek.com adresine girerek gönderim bölgesi alanında il, ilçe veya bölgenizde yer alan okul, i merkezi, hastene gibi merkezi yerlerden birini seçerek o bölgeye gönderimi sağlanan en güzel çiçek aranjmanları arasından seçimizi yapabilirsiniz. Daha sonrasında gönderim saati ve gününü belirleyerek ödeme adımlarını geçin ve çiçek notunuzu ekleyerek siparişiniz oluşturun. Siparişinizi takip etmek ve yeni çiçek siparişi oluşturmak için 7/24 müşteri hizmetlerini arayabilir ya da sipariş takip numaranız ile site üzerinden siparişinizin durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Çiçek yolla, mutlu ol, mutlu et…

Hayatınıza anlam katan tüm sevdiklerinize anlamlı bir hediye göndermek ve onlara teşekkür etmenin en güzel yolu olan çiçekleri uygun çiçek fiyatları ile Tükiye’nin en iyi online çiçek gönderme sitesi Cicek.com güvencesiyle sipariş edebilirsiniz.

Online Çiçekçi

Günlük buluşmaların, içten bir teşekkürün veya kırık kalpleri kazanmak için özür mahiyetinde jestin sembol armağanı buket çiçekler kalpleri ısıtmanın en zarif yoludur. Çiçek.com'daki yüzlerce farklı aranjman online siparişle birkaç tıkla adrese teslim ediliyor.

İstanbul, İzmir, Ankara ve diğer tüm illere çiçek göndermek için şimdi siparişinizi verebilir, sipariş takip sayfamızdan çiçeğinizin hazırlanışından teslimatına kadar süreci anlık takip edebilirsiniz. CicekSepeti.com, 444Çiçek ile beraber Türkiye'nin en geniş dağıtım ağına sahip çiçekçisi - Cicek.com!