Çiçek Dekorasyonu ile Yaşam Alanlarının Havasını Değiştirin

Dekorasyon dendiğinde akla perdeler, halılar, biblolar gibi birçok şey geliyor. Peki ya çiçekler? Bir buket çiçek bile, yaşam alanlarının havasını bir anda değiştiriyor. Üstelik dekorasyon anlamında hayal gücünüzü sınırlamanıza da gerek kalmıyor. Çiçekler; bazen pencere önünde, bazen masanın üzerinde, bazen de duvarda kendine hayat buluyor. İsterseniz rengarenk yapraklara sahip çiçekleri tercih edebilir, isterseniz yemyeşil saksı bitkileri ile yaşam alanlarınızı zenginleştirebilirsiniz. Çiçek dekorasyonu konusunda nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, Cicek.com’da size ilham olacak önerilerimizi bulabilirsiniz. Yaşam alanlarınız için en uygun çiçekleri, ÇiçekSepeti’nde bulabilir ve online sipariş yolu ile satın alabilirsiniz.

Evinizin ve ofisinizin farklı alanlarında çiçek çeşitlerini kullanabilirsiniz. Özellikle evde; salonunuzda, yatak odanızda, mutfağınızda, banyonuzda ve balkonunuzda çiçeklere ve bitkilere yer verebilirsiniz. Tercihiniz salon çiçekleri olacaksa, salonunuzun büyüklüğüne göre seçimler yapmanızı öneririz. Eğer büyük bir salonunuz varsa, büyük yeşil yapraklı bitkiler kullanabilirsiniz. Salonunuz küçükse, pencere önünde konumlandırılan çiçekleri tercih edebilirsiniz. Salon çiçekleri konusunda dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise; salonunuzun yeterli miktarda güneş ışığı alıp almadığı olacak. Salon çiçekleri arasında en çok tercih edilenlerden olan salon sarmaşığı, starliçe, barış çiçeği, deve tabanı gibi birçok çiçek çeşidi için ÇiçekSepeti’ni ziyaret edebilirsiniz. İsterseniz kendiniz için isterseniz yeni bir eve taşınan sevdikleriniz için salon çiçekleri seçeneklerinden uygun fiyatlı olanları tercih edebilirsiniz.

Günün neredeyse büyük bir çoğunluğunu geçirdiğiniz ofisinizi de dekoratif anlamda zenginleştirmek isteyebilirsiniz. Ofis çiçekleri seçiminizde ise tercihiniz, kolay bakım ihtiyacı olan çiçekleri seçmek olmalı. Fazla su istemeyen, yarı gölge alanlarda yetişebilen bitkileri seçmek sizin için daha faydalı olacaktır. Eğer acemi bir çiçek severseniz; kaktüs familyasından bitkilere ofis masanızda yer verebilirsiniz. Bu bitkiler ortamdaki radyasyonun etkisini azalttığı için, sıklıkla tercih ediliyor. Yeni bir işe başlayan sevdikleriniz için kaktüs, aloe vera gibi ofis bitkileri arasından seçim yapabilir ve güzel bir not ile onları mutlu edecek hediyeyi verebilirsiniz. Teraryum çeşitleri de hem bulunduğunuz ortamı güzelleştirmek için hem de bakım açısından işinizi kolaylaştırmak için tercih edilebilir. Cicek.com’da ofis bitkileri konusundaki bilgilerimizi sizin için derledik!

Ev dekorasyonu alanında sadece salon ve diğer odalar değil, mutfak ve banyolar da çiçekleniyor. Özellikle mutfaklarda yıllardır kendilerine yer bulan çiçekler, tezgah üstünde ve mutfak masasının üzerinde çok şık bir görünüm sunuyor. Banyolarda ise çiçekleri yeni yeni görmeye başladık. Nemli bölgelerde rahatça büyüyebilen bitkiler ile banyonuzu bir anda ormana çevirebilirsiniz. Balkonlar da, yıllardır çiçek ile dolup taşan alanlar arasında. Balkon çiçekleri ile süslenen bu alanlar, sıcak bir ortama dönüşüyor ve adeta keyif köşesi haline geliyor. Rüzgardan ve güneş ışınlarından çok fazla etkilenmeyen balkon çiçekleri, salon veya diğer odalarda çiçek yetiştirmede zorluk çekenlerin de favorisi.

Eğer evinizin küçük de olsa bir bahçesi varsa, çiçek dekorasyon konusunda çok şanslısınız demektir. Boyutlarından ve yaşam koşullarından dolayı ev içerisinde yetiştiremediğiniz birçok bitkiyi bahçenizde yetiştirebilirsiniz. Büyük küçük fark etmeksizin en sıradan alanlarda bile görsel şölen sunan bahçe çiçekleri, dekorasyon anlayışınızı herkese göstermek için renkli bir yol. Birbirinden görkemli bahçe çiçekleri ve bitkileri ÇiçekSepeti’nde sizi bekliyor!

Çiçekler ile sadece kendi yaşam alanlarınızı değil, sevdiklerinizin de yaşam alanlarını zenginleştirebilirsiniz. Özel gün çiçekleri arasından sevdiklerinizin tarzına ve dekorasyon anlayışına uygun olan çiçek aranjmanlarını seçerek, onları hem özel günlerde mutlu edebilir hem de çiçekler ile evlerini ya da ofislerinizi süsleyebilirsiniz. Böylece hediyenizi daha özel ve anlamlı kılabilirsiniz. Cicek.com’da çiçek dekorasyon konusunda ilham alacağınız önerileri bulabilir ve yaşadığınız ortamın havasını bir anda değiştirebilirsiniz.

Başa dön tuşu