Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Doğum Günü Çiçekleri

Doğum günleri, kişilerin en özel günleri arasında yer alır. Sevdiğiniz kişileri mutlu etmenin ve özel hissettirmenin en güzel ve anlamlı yollarından biri ise onlara en sevdikleri çiçekleri hediye etmektir. Sevdiklerinizin doğum günlerini kutlamak için zarif lilyum çeşitlerinden enerji veren papatyalara, romantik güllerden hoş kokulu orkidelere, rengarenk gerberalardan karanfil buketlerine kadar birçok farklı çiçek türü arasından seçim yapabilirsiniz. Muhteşem kokuları, capcanlı renkleri ile bu hoş aranjmanlar uzun yıllar boyunca saklanabilir. Tasarım saksıları ile sunulan doğum günü çiçekleri birçok farklı seçeneği ile sevdiklerinizin yüzünü güldürebilir. Böylece hem sevginizi en doğal haliyle yansıtabilir, hem de zarif bir doğum günü kutlaması gerçekleştirebilirsiniz.

Doğum Günlerinde Hangi Çiçek Türleri Gönderebilirsiniz?

Çiçek almak erkek ya da kadın fark etmeksizin herkesi mutlu eder. Doğum günü çiçekleri söz konusu olduğunda da sevdiğiniz herkese bu mis kokulu armağanları verebilirsiniz. Çoğu zaman güzel bir görüntüden daha fazla anlam içeren çiçekleri; annenize, babanıza, sevgilinize, en yakın arkadaşınıza ya da iş arkadaşlarınıza doğum günlerinde hediye edebilirsiniz.

  • Kırmızı gül buketleri ya da saksı içerisinde yer alan orkide çeşitleri, sevgilinize hediye etmek için oldukça ideal bir seçenek olacaktır.
  • Yine incili pembe kutuda yer alan beyaz papatya aranjmanları da sevgiliniz için oldukça hoş bir jest olacaktır.
  • Annenize, babanıza ya da yakın bir arkadaşınıza hediye edeceğiniz çiçeklerin seçimini yaparken tercihinizi ahşap saksıda yer alan papatya aranjmanları, kişiye özel vazolarda sunulan hüsnüyusuf ve gerbera çeşitleri, cam vazoda yer alan lilyum aranjmanları ya da seramik saksılarda aranje edilen spatifilyum çeşitlerinden yana yapabilirsiniz.

Mis kokulu çiçeklerin etkisiyle sevdiğiniz kişiyi sarabilir ve onu kendine ait en özel günde mutlu edebilirsiniz.

Anlamlarına Göre Doğum Günü Çiçekleri

Çiçekler elbette şık bir görünüm sunar ama aynı zamanda hassas bir bakım gerektiren canlılardır. Bunun yanı sıra, her çiçek özel bir anlam taşır ve bu anlam da çiçeğin karakterini belirleyen önemli unsurlar arasında yer alır. En güzel doğum günü çiçekleri ise yüzleri gülümsetmeyi başaran, hediye edeceğiniz kişiyle bütünleşen çiçeklerdir.

  • Kırmızı gül genellikle masum bir aşkı ya da duyguyu ifade etmek için kullanılır.
  • Beyaz gül ise duruluk ve masumiyet anlamı taşır. Bu sebeple gül çeşitleri, sevgilinize ya da sevdiğiniz bir arkadaşınıza hediye etmek için en uygun seçeneklerden biridir.
  • Orkide ise zarafet ve sadakat anlamlarını taşıyan özel bir çiçektir. Hem resmi hem de romantik doğum günü hediyelerinde rahatlıkla tercih edilebilir.
  • Papatyalar ise temiz sevgi anlamı taşıyan çiçeklerdir ve en yakın arkadaşlarınıza ya da aile üyelerinize hediye etmek için oldukça idealdir.

Doğum Günü Çiçeği Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sevgilinizin, arkadaşınızın ya da bir aile üyenizin doğum gününü kutlarken onları mutlu edecek bir çiçek göndermek ve yüzlerinde bir gülümseme oluşturmak istersiniz. Ancak en iyi hediyeyi verebilmek için doğum günü çiçeği satın alırken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır.

  • Doğum günü çiçeği alırken öncelikle çiçek türünü belirlemeniz gerekir. Çünkü her çiçeğin ayrı bir anlamı vardır ve doğum gününü kutlamak isteyeceğiniz kişiye göre bu anlam da değişiklik gösterir.
  • Doğum gününü kutlayacağınız kişinin hangi çiçeği sevdiği de seçim yaparken dikkat etmeniz gereken noktalar arasında yer alır.
  • Çiçeklerin aranjmanı ya da saksısı da seçim yaparken dikkat edilmesi gereken detaylar arasındadır. Doğum gününü kutlayacağınız kişinin çiçeği uzun süre saklayabilmesi ve dekoratif olarak kullanabilmesi bu detayı önemli kılar.

Sevdiğiniz kişinin doğum gününü kutlamak için ona bir jest yapmak ve gününü renklendirmek istiyorsanız ÇiçekSepeti üzerinden sipariş verebilir, doğum günü dileklerinizi not olarak ekleyebilir ve sevginizi en içten şekilde yansıtabilirsiniz.