Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Güller

Güller, yüzyıllar boyunca estetik duruşu ve kendine özgü kokularıyla hediye tercihlerinin vazgeçilmezlerinden biri olmuştur. Birbirinden güzel renk çeşitleri ve farklı aranjman seçenekleriyle her durum için ideal olan modelleri bulmak ÇiçekSepeti ile artık çok daha kolay. Genel olarak yazları çiçek açan güller, kışları aşırı soğuktan korunduğu takdirde yenilenme sürecine girer. Sıcak ortamı sevdiğinden genel olarak iç mekanlarda yetiştirilir. Bulunduğu ortamdaki havanın temizlenmesine yardımcı olurken, aynı zamanda hoş kokusuyla hava kalitesini artırır. Popülerliğini asla kaybetmeyen, hem klasik hem modern çiçekler; Güller! Rengarenk çiçekleri ve mis gibi kokuları ile güller yüzyıllardır en sevilen çiçeklerden olmuşlardır. Her rengi ayrı güzel ve özel olan güller, en özel aranjmanlarla Cicek.com’un Güller kategorisinde. En uygun gül fiyatları Cicek.com'da sizleri bekliyor.

Aşkın ve tutkunun temsilcisi kırmızı güller, masumiyetin simgesi beyaz güller, dostluk ve arkadaşlığı ifade eden sarı güller ve daha nice gül çeşidi Cicek.com’da sizleri bekliyor. Üstelik gül aranjmanlarını vazo içinde ya da pelüş oyuncaklar eşliğinde göndermeniz de mümkün. Sevdiklerinize göz kamaştırıcı gül buketi siparişi vererek de onlara unutulmaz bir an yaşatabilirsiniz.Türkiye’nin en taze gül çeşitlerine tek tıkla ulaşabilir ve nerede olursanız olun avantajlı fiyatlarla hemen sipariş verebilirsiniz.

Gül Kimlere Hediye Edilir?

Sevdiklerinizi özel ve mutlu hissettirmek için göndereceğiniz hediyelerin anlamı da olsun istiyorsanız, gül çeşitleri sizin için oldukça ideal! Birçok renk seçeneğine sahip olan güllerin her rengi farklı bir anlam taşır. Gül renkleri arasında en sık tercih edilen kırmızıdır. Kırmızı gül aşkı, sevgiyi, tutkuyu ve cesareti sembolize eder. Bu nedenle özellikle çiftler arasında özel günler, yıl dönümü gibi durumlar için anlamlı bir hediye olarak öne çıkar. Sarı gül, içerisinde birden fazla anlam taşıyan güllerdendir. Sarı güller arkadaşlık, mutluluk, neşe gibi anlamları içerisinde barındırır. Aynı zamanda herhangi bir tatsız durum sonrasında yeni başlangıcı belli eden özür hediyesi olarak da tercih edilebilir. Kullanıcıların yoğun ilgisini gören bir diğer hediye olan beyaz gül, temizlik ve masumiyet anlamlarını taşır. Pembe gül ise incelik ve teşekkür içeren durumlar için sıklıkla tercih edilir. Pembenin tonlarına göre taşıdığı anlam farklılık gösterse de genel olarak teşekkür ve güven anlamlarına gelir. Bu renkler ve daha birçok farklı renkteki güllere hemen göz atabilirsiniz.

Çiftlere Özel Romantik Kırmızı Gül Çeşitleri

Kırmızı güller tüm dünyada aşkın ve tutkunun çiçekleri olarak bilinir ve özel günlerde çiftler tarafından çokça tercih edilir. Sevgililer Günü’nde tüm dünyanın kırmızı güller ile süslenmesi de tesadüf sayılmaz. Siz de hayatınızdaki en özel kişi için çarpıcı bir çiçek seçmek ve en derin hislerinizi dile getirmek isterseniz kırmızı güllerin romantik etkisinden faydalanabilirsiniz. Cicek.com sayesinde kırmızı güllerinizi dilerseniz şık vazolar ya da en az güller kadar zarif ambalaj kağıtları içinde gönderebilir ve sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Zengin içeriği ile dikkat çeken ve daha ilk bakışta tüm kalpleri ısıtacak bir tasarım arıyorsanız 100 adet kırmızı gül içeren Biricik Sevgilime isimli aranjman tam da size göre. Kırmızı gülleri vazo içinde sunmak isteyenler için 200 adet gül içeren Unutulmaz Aşk tasarımı da Cicek.com’daki yerini alıyor. Söz ve nişan gibi önemli günleriniz için özel olarak tasarlanan ve 500 adet kırmızı gül içeren Büyük Aşk aranjmanını da Türkiye’nin neresinde olursanız olun uygun fiyatlar ile hemen sipariş verebilirsiniz.

En Saf Hislerin Temsilcisi Beyaz Gül Aranjmanları

Saflığın ve masumiyetin çiçek dünyasındaki temsilcisi olan beyaz gülleri tüm sevdiklerinize hediye etmeniz mümkün. Bir bebeğin dünyaya gelişini, Anneler Günü’nü ya da arkadaşlarınızın yeni iş başlangıçlarını kutlamak için bu zarif çiçeklerden faydalanabilirsiniz. Cicek.com beyaz güllerin tek başına yer aldığı aranjmanların yanı sıra lilyum gibi zarif çiçekler ile oluşturulan farklı tasarımlar da sunuyor. Beyaz seramik vazo içinde yer alan ve beyaz güller ile lilyumları bir araya getiren Sade Büyü tasarımını ya da beyaz gerbera ve gülleri buluşturan Baharın Duygusu aranjmanını tüm sevdikleriniz için sipariş verebilirsiniz. Beyaz güllere biraz renk katmak ve daha dinamik bir aranjman seçmek isterseniz pembe gerbera çiçekleri ile oluşturulan Bahar Sabahı aranjmanı tam da size göre. Sevdiklerinizin yeni iş başlangıçlarını ya da doğum günlerini kutlamak için mesaj içerikli vazolar ile sunulan beyaz gül çeşitlerini de seçenekler arasında bulabilirsiniz. Özel beyaz vazolar üzerine renkli yazı fontları ile işlenen tebrik mesajları sevdiklerinizin özel günlerine farklı bir renk katmaya da aday.

Hayatın her alanında etkileyici hediyelerden olan güllerin sunumu ve aranjmanları da çok önemlidir. Gül aranjmanları hediye edilecek güller belirlendikten sonra ekstra bir materyal içerisinde düzenlemesiyle hediyeye daha hoş bir görünüm kazandırılmasını sağlar. Aranjman tek renk güllerden oluşabildiği gibi birden fazla renk de barındırabilir. Gül buketi gerek düzenli duruşu gerekse rahat taşınabilirliği sayesinde oldukça popülerdir. Kullanıcıların ilgisini çeken bir diğer aranjman olan kutuda güller, birçok farklı tasarıma sahip kutu seçeneğiyle fark yaratır. Kutuların üzerine isim ve not gibi detaylar eklenerek hediyeye farklı anlamlar da yükleyebilirsiniz. Premium kutuda gül seçenekleri de eşsiz tasarıma sahip kutularıyla oldukça göz alıcıdır. Aranjmanlardaki kriterlerden bir diğeri gül sayısıdır. Düşük sayılardaki güllerin aranjmanlarına ulaşabileceğiniz gibi çok daha yüksek sayılardaki aranjmanlara da ulaşabilirsiniz. Örneğin 60 gül veya 100 adet gül kullanılan bir buket bulabileceğiniz gibi 41 kırmızı gül seçeneklerine de sahip olabilirsiniz.

Pelüş Oyuncaklar İle Sunulan Sevimli Gül Tasarımları

Sevdiklerinizi güller ile mutlu etmenin yanı sıra çiçeklerinizi pelüş oyuncaklar ile birlikte göndererek sıcacık bir etki yaratmak ister misiniz? Cicek.com’un geniş yelpazesinde farklı oyuncak seçenekleri bulabilir ve çiçeklerinizi sevimli aranjmanlar halinde gönderebilirsiniz. “41 kere maşallah” demenin farklı bir yolunu sunan Sevimli Ayıcık aranjmanını yeni bebek sahibi olan sevdikleriniz ya da bir sağlık sorununu atlatan dostlarınız için sipariş verebilirsiniz. Elinde 41 adet kırmızı gül tutan beyaz ayıcık daha ilk bakışta tüm yüzleri gülümsetecek kadar iddialı. Dilerseniz “Hoş geldin Bebek” yazılı bir balon taşıyan ve gül, gerbera, lilyum çiçekleri ile birlikte sunulan pelüş ayıcıklı tasarımları da seçenekler arasında bulabilirsiniz. Cicek.com güllerin farklı renklerini en taze çeşitleri ile sizler için buluyor ve papatya, gerbera ya da lilyum gibi özel çiçekler ile bir araya getiriyor. Cicek.com’un ekonomik fiyatları sayesinde dilediğiniz zaman farklı gül seçeneklerini sipariş verebilir ve Türkiye’nin en taze çiçeklerine kolayca ulaşabilirsiniz.

Gül Çeşitleri Nelerdir?

Ülkemizde yaklaşık olarak 20-25 çeşit gül yetiştirilir. Bunlar çiçek ve gövde şekillerine göre sınıflandırılır. Ancak bizler klasik bahçe gülleri, eren gülleri, çardak gülleri ve sarmaşık güllerini daha sık görür ve tanırız.

#1 Kırmızı Gül Kırmızı gül anlamı herkesçe bilindiği üzere aşktır. Tutkunun, romantizmin çiçeğidir kırmızı güller. Kimi zaman bir bukette kimi zaman da vazoda ama her zaman aşkı, tutkulu sevmeyi ve romantizmi ifade ederler. Kırmızı gül gönderen kişiler aynı zamanda cesaretli, saygılı ve tutkulu kişilerdir. Kırmızı güller aşıklarındır. Bu sebeple eşinize, sevgilinize gönül rahatlığı ile kırmızı gül gönderebilirsiniz.

#2 Beyaz Gül Yıllar yılı saflığın rengi olmuştur beyaz. Temizliğin, tazeliğin rengi. Bu yüzden güzel olan her şeye yakıştırılmıştır. Beyaz renginin verdiği hissiyat beyaz güle de yansımıştır. Eğer birine tüm masumiyetinizle, saf, duru hislerinizle seslenmek istiyorsanız bu mütevazi ve asil beyaz güller için oldukça yeterli bir görevdir.

#3 Sarı Gül Sarı, güneşin ve sıcaklığın rengidir. Buradan bir çıkarım yaparak sarı güle de anlam biçmek oldukça kolay. Sarı güller eğer sevgiliniz için gönderilecekse bunun geldiği mana kıskançlıktır. Gözünüzden sakındığınız sevdiğinize onu kıskandığınızı belirtmek için sarı güller gönderebilirsiniz. Kıskançlık temalı olan bir atışmayı da tatlıya bağlayabilir. “Kıskandım, üzgünüm ama çok seviyorum” der sizin adınıza sarı güller. Öte yandan dostluğu simgeleyen en güzel çiçekler de sarı güllerdir. Bu sebeple yakın arkadaşlarınıza, onlara olan arkadaşlık bağınızın gücünü dile getiren bir sürpriz yapmayı istiyorsanız sizin çiçeğiniz sarı güller!

#4 Pembe Gül Ne demişler “Pembe, gönlüm sende” Siz de kalbinizi çalan kişiye pembe güller gönderebilirsiniz. Pembe güller inceliği, tatlılığı, romantizmi ve teşekkürü simgeler. Cilveli, masum ve çocuksu sevgilerin en özel çiçeği karşınızda; pembe güller!

#5 Turuncu Gül Karşı konulmaz hislerin simgesi turuncu güllerdir. Gururlu ve tutkulu sevenlerin çiçeğidir. Turuncu gül çok rastlanılan bir gül çeşidi değildir. Bu sebeple büyüleyici bir yanı vardır. Hayran bırakır. Bundandır ki güzelliği ile nefesinizi kesen, sizi kendine hayran bırakan kişilere gönderilmek için son derece müsait bir çiçektir.

#6 Lavanta Rengi Gül Ona ilk görüşte aşık olduysanız, hislerinizi anlatacak gül rengi lavantadır. Kalbinizi eriten, sizi nefessiz bırakan o kişiye lavanta rengi güller göndererek hislerinizi dile getirebilirsiniz.

#7 Mercan Rengi Gül Onu hep özlüyor, onsuz geçen günleri yaşanmamış sayıyorsanız sizin gülünüz mercan rengi. Kırmızı ve turuncu rengi arasında, aşk dolu bir renk mercan. Özlemine karşı koyamadığınız, arzunuzun ve hevesinizin hiç geçmediği aşkınıza, hislerinizi dile getirebilecek eşsiz bir gül.

#8 Mavi Gül Gerçekten var mı yok mu hep tartışılan mavi güller eşsizliği temsil eder. Bu gül aynı zamanda ilahi aşkı da yansıtır. Yani evet, gerçekten varlar. Nadir oluşları, asaletleri her daim sevilmelerini sağlar.

Gül Bakımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Gül bakımında dikkat edilmesi gereken birçok kriter bulunur. Doğru bakım uygulanarak güllerin canlılıklarını korumaları oldukça uzun sürebilir. Güneş ışığını çok seven güller, doğru güneş ışığında tutulmalıdır. Çok fazla suya ihtiyaç duymasalar da belirli aralıklarla sulanmaları gerekir. Aynı zamanda kullanılan toprak tercihi de suyu fazla tutmayan türden yapılmalıdır. Doğru oranda su ile çiçekler daha büyük ve daha canlı bir yapıya kavuşur. Güllerin bakımında önemli olan bir diğer kriter ise doğru şekilde budanmasıdır. Budama işlemi sayesinde hastalıklı ve kurumuş dallardan kurtulan güller, canlı yapılarıyla bulundukları ortamda canlılıklarıyla kendilerini belli eder.

Birbirinden Güzel Güller Cicek.com’da!

Birbirinden güzel renkleri ve kendilerine has kokularıyla gözde hediyelerden olan güllerin en tazelerini Cicek.com adresinde bulabilirsiniz. Gül fiyatları gülün özellikleri ve türüne göre farklılık gösterse de her bütçeye uygun seçenekler sunar. Fiyatların belirlenmesinde aranjmanlar, adet gibi pek çok kriter göz önünde bulundurulur. En güzel gül aranjmanları arasından kişisel kullanımınız için ideal olanları inceleyebilir ve avantajlı fiyat seçenekleriyle hemen sahip olabilirsiniz.