Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Güller

Popülerliğini asla kaybetmeyen, hem klasik hem modern çiçekler; Güller! Rengarenk çiçekleri ve mis gibi kokuları ile güller yüzyıllardır en sevilen çiçeklerden olmuşlardır. Her rengi ayrı güzel ve özel olan güller, en özel aranjmanlarla Cicek.com’un Güller kategorisinde. En uygun gül fiyatları Cicek.com'da sizleri bekliyor.

Gül Çeşitleri Nelerdir?

Ülkemizde yaklaşık olarak 20-25 çeşit gül yetiştirilir. Bunlar çiçek ve gövde şekillerine göre sınıflandırılır. Ancak bizler klasik bahçe gülleri, eren gülleri, çardak gülleri ve sarmaşık güllerini daha sık görür ve tanırız.

#1 Kırmızı Gül

Kırmızı gül anlamı herkesçe bilindiği üzere aşktır. Tutkunun, romantizmin çiçeğidir kırmızı güller. Kimi zaman bir bukette kimi zaman da vazoda ama her zaman aşkı, tutkulu sevmeyi ve romantizmi ifade ederler. Kırmızı gül gönderen kişiler aynı zamanda cesaretli, saygılı ve tutkulu kişilerdir. Kırmızı güller aşıklarındır. Bu sebeple eşinize, sevgilinize gönül rahatlığı ile kırmızı gül gönderebilirsiniz.

#2 Beyaz Gül

Yıllar yılı saflığın rengi olmuştur beyaz. Temizliğin, tazeliğin rengi. Bu yüzden güzel olan her şeye yakıştırılmıştır. Beyaz renginin verdiği hissiyat beyaz güle de yansımıştır. Eğer birine tüm masumiyetinizle, saf, duru hislerinizle seslenmek istiyorsanız bu mütevazi ve asil beyaz güller için oldukça yeterli bir görevdir.

#3 Sarı Gül

Sarı, güneşin ve sıcaklığın rengidir. Buradan bir çıkarım yaparak sarı güle de anlam biçmek oldukça kolay. Sarı güller eğer sevgiliniz için gönderilecekse bunun geldiği mana kıskançlıktır. Gözünüzden sakındığınız sevdiğinize onu kıskandığınızı belirtmek için sarı güller gönderebilirsiniz. Kıskançlık temalı olan bir atışmayı da tatlıya bağlayabilir. “Kıskandım, üzgünüm ama çok seviyorum” der sizin adınıza sarı güller. Öte yandan dostluğu simgeleyen en güzel çiçekler de sarı güllerdir. Bu sebeple yakın arkadaşlarınıza, onlara olan arkadaşlık bağınızın gücünü dile getiren bir sürpriz yapmayı istiyorsanız sizin çiçeğiniz sarı güller!

#4 Pembe Gül

Ne demişler “Pembe, gönlüm sende” Siz de kalbinizi çalan kişiye pembe güller gönderebilirsiniz. Pembe güller inceliği, tatlılığı, romantizmi ve teşekkürü simgeler. Cilveli, masum ve çocuksu sevgilerin en özel çiçeği karşınızda; pembe güller!

#5 Turuncu Gül

Karşı konulmaz hislerin simgesi turuncu güllerdir. Gururlu ve tutkulu sevenlerin çiçeğidir. Turuncu gül çok rastlanılan bir gül çeşidi değildir. Bu sebeple büyüleyici bir yanı vardır. Hayran bırakır. Bundandır ki güzelliği ile nefesinizi kesen, sizi kendine hayran bırakan kişilere gönderilmek için son derece müsait bir çiçektir.

#6 Lavanta Rengi Gül

Ona ilk görüşte aşık olduysanız, hislerinizi anlatacak gül rengi lavantadır. Kalbinizi eriten, sizi nefessiz bırakan o kişiye lavanta rengi güller göndererek hislerinizi dile getirebilirsiniz.

#7 Mercan Rengi Gül

Onu hep özlüyor, onsuz geçen günleri yaşanmamış sayıyorsanız sizin gülünüz mercan rengi. Kırmızı ve turuncu rengi arasında, aşk dolu bir renk mercan. Özlemine karşı koyamadığınız, arzunuzun ve hevesinizin hiç geçmediği aşkınıza, hislerinizi dile getirebilecek eşsiz bir gül.

#8 Mavi Gül

Gerçekten var mı yok mu hep tartışılan mavi güller eşsizliği temsil eder. Bu gül aynı zamanda ilahi aşkı da yansıtır. Yani evet, gerçekten varlar. Nadir oluşları, asaletleri her daim sevilmelerini sağlar.

Gül Bakımı Nasıl Yapılır?

- Sevdiklerinizden gelen güzel güller mümkün olduğunca uzun süre sizinle kalsın, bulunduğu ortama enerji versin istiyorsanız su tazeliğine önem verin.

- Eğer çiçeğiniz buket şeklinde ise ve vazosu yoksa mutlaka su dolu bir vazoya yerleştirin ve her gün suyunu değiştirmene özen gösterin.

- Çiçeğinizi vazoya koymadan önce eğer bir ip ile birbirine bağlanmışsa ipini çözün.

- Vazonun temiz olmasına dikkat edin.

- Güller su çeken çiçeklerdir, daha fazla su alabilmesi için vazoda suya batan bölgedeki yaprakları ve dikenleri temizleyin. Çiçeğin alt sap kısmından yaklaşık 3cm kadar eğimli şekilde keserek atın. Bu daha rahat su çekebilmesini sağlayacaktır.

- Vazonuzu direkt olarak güneş ışığı almayacağı bir yere yerleştirin.

- Eğer gülleriniz boynunu büktüyse üzülmeyin, hala vaktiniz var. Bu gülleri ılık su doldurduğunuz geniş bir kaba yatırın ve yarım saat bekletin. Ancak ılık su olmasına özen gösterin, sıcak veya soğuk değil.