Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Guzmanya Çiçeği

Çiçekler arasında rengiyle ve ihtişamıyla ön plana çıkan Guzmanya çiçeği, bolluğu ve bereketi ifade eder. Genellikle yeni eve taşınanlar için ya da yeni iş sahibi olanlar için Guzmanya çiçeği tercih edilir. Guzmanyanın ince, uzun ve yeşil yapraklarının kırmızı çiçeği ile uyumu, gören herkesi büyüler. Siz de sevdiklerinizi özel günlerde mutlu etmek için ya da evinizi güzelleştirmek için cicek.com’da yer alan saksıda Guzmanya çiçeklerini tercih edebilirsiniz!

Guzmanya Çiçeği Bakımı Nasıl Olur?

Şık, göz alıcı ender çiçeklerden biri olan Guzmanya, bulunduğu ortamın havasını değiştiren ve dekoratif olarak ortama güzellik katan çiçeklerdendir. Evlerde, ofislerde, bahçelerde yetiştirilmesi mümkün olan Guzmanya çiçeğinin bakımı da oldukça kolaydır!

  • Guzmanya çiçeği ılıman iklime sahip bölgelerde yetişmeyi sever.
  • Nemli bölgeleri sevdiği için bitkinin toprağının her zaman nemli tutulması önerilir.
  • Kış aylarında daha seyrek sulama yapılırken yaz aylarında sulama sıklığının artırılması tavsiye edilir. Genellikle yaz aylarında haftada 2, kış aylarında ise haftada 1 sulama yapılması önerilir.
  • Sulama işlemine bitkinin üstünden başlanmalıdır. Bitkinin tüm yaprakları ve çiçeği sulanmalıdır.
  • Eğer çiçeğin bulunduğu ortamdaki sıcaklık uygunsa bitki dış mekanda da yetiştirilebilir.
  • Kış ve bahar aylarında direkt güneş ışığını seven Guzmanya bitkisi yaz aylarında yarı gölgeli ortamlarda bulunmaktan hoşlanır.
  • Bitkinin güneş alan kısımları belirli aralıklarla değiştirilmelidir. Böylece bitkinin her yüzünün güneş alması sağlanır ve bitkinin her tarafı eşit şekilde gelişir.
  • Havadar ortamları sever ve bu ortamlarda daha hızlı gelişim gösterebilir.
  • Eğer bitkinizin kökleri geliştiyse ve saksı içerisinde sıkışma yaşanıyorsa bitkinin toprağını değiştirmeniz gerekebilir. Bu durumda bitkinin toprağını nisan ayında yapmanız önerilir.
  • Guzmanya çiçekleri genel olarak hava alan, geçirgenliği yüksek toprakları sever. Bunun için çeşitli taşlarla saksı tabanına drenaj yapabilirsiniz. Böylece hem fazla su, toprakta kalmaz hem de toprak daha havadar olur.

Bakımı son derece kolay olan Guzmanya aynı zamanda uzun ömürlü bir bitki olduğu için de sıklıkla tercih ediliyor. Bir yaşını tamamladıktan sonra yılda bir kez çiçek açan bu bitki, güzelliğini uzun süre koruyabildiği için evlerin ve ofislerin vazgeçilmezi oluyor.

Guzmanya bitkisi gösterişli yapraklara ve çiçeklere sahiptir Yıl boyunca çiçeği olmasa bile yaprakları yeşil ve göz alıcıdır. Bulunduğu ortamın havasını değiştiren Guzmanya, dekoratif ögeler ile de oldukça kolay uyum sağlar. Hasta ziyareti, yeni bir iş, terfi, yeni eve taşınma gibi özel anlarda Guzmanya çiçekleri anlamlı ve değerli bir hediye olur. Ayrıca hediye çiçeklerin yanına ekleyeceğiniz özel notlar ile de sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz!

Doğanın güzelliğini ve ihtişamını evlere, ofislere taşıyan Guzmanya, sevdikleriniz için de harika bir hediye seçeneğidir. Farklı tasarım saksılar içerisindeki Guzmanya çeşitleri ile sevdiklerinizin en özel günlerini kutlayabilirsiniz.

Birbirinden Güzel Guzmanyalar ile Sevdiklerinizi Mutlu Edin!

Birbirinden güzel saksılarda, farklı boyutlarda yer alan guzmanyalar, ortama hoş bir ambiyans katar. Büyük boy çiçekler haricinde mini guzmanya çeşitleri de mevcuttur. Bu çiçekleri de masanın üzerinde, camın önünde ya da televizyon ünitesinde dekoratif olarak kullanabilirsiniz. Böylece küçük alanları da çiçekler ile değerlendirip doğal ve renkli bir görünüm oluşturabilirsiniz!

Çiçeği yerleştirmek istediğiniz alanı göz önünde bulundurarak saksı seçimi yapabilirsiniz. Saksının dekorasyon ögeleriniz ile uyum sağlaması evde bir bütünlük oluşturur. Bu da daha doğal bir tarz oluşturmanıza yardımcı olur.

Uygun fiyatlı ve modern Guzmanya çeşitlerini online olarak inceleyip sipariş etmek isterseniz cicek.com’u ziyaret edebilirsiniz. Siz de yeşilin ve kırmızının en güzel tonlarını bünyesinde barındıran Guzmanya çiçeklerine sahip olmak isterseniz cicek.com’daki farklı boy ve saksılardaki guzmania çeşitlerine göz atabilirsiniz! Her siparişinizi tek tıkla ve güvenle oluşturmak çok kolay!