Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Kırmızı Gül

Aşkı, tutkuyu ve değeri gösteren en güzel hediyelerden biri olan kırmızı gül, sevdiklerinize her alanda özel hissettirmek için çok etkili bir seçenektir. Kendine has özel kokusu ve her ortamda kendini belli eden güzelliğiyle fark yaratan kırmızı güllerle sevdiklerinizin yanında olduğunuzu hissettirebilirsiniz. Taşıdığı anlama ek olarak havayı da temizlemesi kırmızı gülün bir diğer avantajıdır. Kırmızı gül, yüzyıllardır aşkın ve sevginin geleneksel sembollerinden bir tanesi olarak popülerliğini korumaktadır. İlk anlamı aşk olsa da kırmızı güllerin birçok anlamı bulunur. Gül sayısı, dikenleri olup olmadığı gibi etkenler de anlam üzerinde etkilidir. Örneğin tek gül “seni seviyorum” demenin etkileyici yollarından bir tanesidir. Kırmızı güllerden oluşan bir buket ise romantik duyguları belli etmek için son derece hoş bir seçenektir. Dikensiz bir kırmızı gül ise ilk tanışmadan beri hislere sahip olmanın göstergesidir. Birçok farklı anlama gelmekle birlikte karşı konulmaz güzelliği sayesinde kırmızı güller sevdiklerinizi özel hissettirmek için tercih edebileceğiniz bir hediyedir.

Aşkı, sevgiyi ve verdiğiniz değeri göstermenin etkili yollarından biri olan kırmızı gül, sevdiklerinize kendisini özel hissettirmek için en iyi seçenekler arasında yer alır. Birbirinden özel sunumlar ile sevgilinize en anlamlı şekilde “seni seviyorum” diyebilir veya sevdiğiniz insanların tüm özel günlerinde onların yanında olduğunuzu gösterebilirsiniz.

Sevdikleriniz için Kırmızı Gül

Genel olarak Sevgililer gününde çiftlerin tercih ettiği hediyeler arasında olsa da kırmızı güllerin anlamı hediye amacına göre farklılık gösterir. Sadece sevgilinize veya eşinize değil bütün sevdiklerinize sevginizi ve bağlılığını göstermenizi sağlayan kırmızı güller aynı zamanda özel günde onların yanında olduğunuzu hissettirir. Tek kırmızı gül karşı tarafa hislerinizi açıklamak için oldukça ideal bir seçenektir. Sevginizi belirtmek için en romantik yollardan bir tanesi tek gül hediye etmektir. Dikensiz bir gül tercih ederek sevginizin sonsuza kadar sürmesini istediğinizi belirtebilirsiniz. Kırmızı gül, arkadaşlara, aileye, kısacası tüm sevdiklerinize her zaman onların yanında olduğunuzu belirtmenin hoş bir yoludur. Aynı şekilde hediyelerinize ekleyeceğiniz notlar sayesinde çok daha farklı bir anlam da yükleyebilirsiniz. Geçmiş olsun dileği, tebrik, özür gibi anlamları da notunuza ekleyerek hediyenin çok daha kişisel bir anlamı olmasını sağlayabilirsiniz.

Kırmızı Gül Neyi İfade Eder?

Aşkın ve sevginin evrensel sembollerinden biri olan kırmızı gül, romantizmin çiçeklerle ifade edilmesinin de en etkili yollarından biridir. Kalbinde ondan başkasına yer vermemeyi, seni seviyorum demeyi ve kişiye verilen değeri temsil eder. Dikensiz kırmızı gül ilk görüşte sonsuz aşkı, koyu kırmızı gül ölümsüz aşkı, dikenli kırmızı gül ise güçlü birliktelikleri simgeler.

Kırmızı gül denildiğinde akla ilk önce duygusal ilişkiler gelse de, kırmızı gülleri sevdiğiniz insanlara da özel günleri için verebilirsiniz. Geçmiş olsun ve başarı dilekleri, tebrik ve kutlamalar gibi amaçlar doğrultusunda özel olarak tasarlanmış aranjmanlar ile onları mutlu edebilirsiniz.

Kırmızı Gül Nerelerde Kullanılır?

Hoş kokusu ve muhteşem görüntüsüyle, kırmızı gülleri ev ve ofis ortamlarında rahatlıkla kullanabilirsiniz. Tek, buket ve hatta fidan olarak kullanabileceğiniz güller, bulundukları ortama bambaşka bir ambiyans katar. Tek ve buket olarak yemek ve çalışma masalarında kullanabileceğiniz kırmızı güller, fidan olarak ise iş yeri girişlerinde ve salonlarda tercih edilebilir.

Kırmızı Gül Kimlere Hediye Edilir?

Sevgiliye olan aşkın temsilcisi kırmızı gül, hediye amacına göre de farklı anlamlar içerebilir. Güçlü bir arkadaşlık veya aile bağını temsil etmesi, bir insana “yanındayım” mesajının verilmesi gibi farklı ifadeler için kırmızı gül hediye olarak tercih edilebilir. Pek çok insanın sevdiği çiçeklerden biri olan gül, hediye edildiği kişi ile aranızdaki bağa göre ayrı sevgi ifadelerini temsil eder.

Dikensiz gül sevgiliye olan aşkın en iyi şekilde ifade edilmesini sağlar. Ona olan bağlılığınızı çiçeklerle anlatmanın yolu olan dikensiz kırmızı gül, sonsuz bir birliktelik ifade etmek için de kullanılır. Saf ve temiz aşkınızı ifade etmek için çiçekler arasında bir seçim yapmanız gerekirse, dikensiz kırmızı gül bunun için fazlasıyla iyi bir tercih olur.

İş ortaklıkları, aile birliktelikleri ve bir projede yer aldığınız insanlara güçlü bir birlikteliği simgelemek ve yanlarında olduğunuzu ifade etmek için ise dikenli kırmızı gül hediye edebilirsiniz. Dikenli günlerin güçlü bir birlikteliği temsil etmesi nedeniyle bunlara benzer farklı anlamlar yükleyip güzel bir hediye notu ile sunum yapabilirsiniz. Yine aynı şekilde güçlü bir gönül ilişkisini sembolize etmek için de dikenli kırmızı gül, ideal bir seçenek olur.

Geçmiş olsun dilekleri ve tebrikler için de oldukça tercih edilen çiçekler arasındaki kırmızı güller, samimi duyguların ifadesi olarak terfi eden veya hastanede yatan dostlarınıza hediye edilebilir. Bu amaçla hediye edilecek güller, daha çok vazoda veya buket şeklinde hazırlanmış aranjmanlar şeklinde fazla ilgi görür.

Doğum günü ve yıl dönümlerinde samimi duyguların ifadesi olarak hediye etmek için buket kırmızı güller tercih edilir. Tamamen kırmızı güllerden oluşan bir gül buketi hediye edilebileceği gibi tercihinizi karışık bir aranjmandan yana kullanabilirsiniz. Farklı sunum alternatifleri sunan Cicek.com gül aranjmanları arasında etkileyici birçok seçenek bulunuyor. Hediyenin amacına uygun bir not ile geçmiş olsun dileklerinizi etkileyici şekilde ileterek, sevdiklerinizin gönlünü alabilirsiniz.

Kırmızı Gül Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Kırmızı gül hediyeleri gerek şık görüntüleri gerekse hoş kokularıyla oldukça yaygın bir seçimdir. Güle doğru bakım uygulanarak bu hediyenin ömrünün uzun tutulması mümkündür. Bakımda bazı noktalara dikkat edilerek gülün canlılığını uzun süre korumasını sağlayabilirsiniz. Dikkat edilmesi gereken noktalardan bir tanesi gülün aldığı ışıktır. Kırmızı gül direkt olarak gün ışığında bırakılmamalıdır. Çünkü gün ışığına doğru eğilim göstererek erkenden solabilir. Gereğinden az ışık aldığında ise gülde kararma ve kuruma sorunu baş gösterir. Vazoda tutulan güllerin saplarının uçları düzenli aralıklarla kesilmelidir. Aynı zamanda, vazo içerisinde biriken solmuş yapraklar düzenli aralıklarla temizlenmeli ve su tazelenmelidir. Saksıda tutulan güller ise yazları haftada iki, kışları ise haftada bir kez sulanmalıdır. Toprağın nemini elinizle kontrol ederek sulama ihtiyacı olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Gül bakımındaki bir diğer önemli husus budama işlemidir. Çiçeğin dallarında oluşan solmalardan sonra bir sonraki çiçeğin sağlıklı bir şekilde açması ve bitkinin canlılığını koruması için solan yapraklar kesilmelidir.

Kırmızı gül hediye etmek istiyor ve en taze gülleri arıyorsanız, Cicek.com tam da sizin aradığınız adres. Çiçek sektörünün önde gelen markalarından olarak en taze çiçekleri hediye etmenize yardımcı olan firma, hediyelerinizin olabildiğince hoş görünmesini sağlar. Kaliteden ödün vermemenin yanı sıra avantajlı kırmızı gül fiyatları da sunan Cicek.com seçeneklerine göz atabilirsiniz. İster tek ister buket gibi farklı aranjman seçenekleri arasından tercihinizi yapabilirsiniz. Hediyenize istediğiniz notu da ekleyerek çok daha anlamlı bir hale bürünmesini sağlayabilirsiniz. Siz de hemen Cicek.com’da bulunan birbirinden kaliteli kırmızı gül modellerini inceleyerek aklınızdaki ürüne hemen sahip olabilirsiniz.

En Şık Kırmızı Gül Aranjmanları İle Sevdiklerinize Sürpriz Yapın

Cicek.com tarafından şık bir şekilde tasarlanan kırmızı gül aranjmanları ile sevdiklerinize özel sürprizler yapabilir, onlara olan sevginizi kırmızı güller ile ifade edebilirsiniz. Vazoda ve kutuda kırmızı gül çeşitlerinin yanı sıra buket şeklinde farklı tasarımlarla hazırlanan seçenekler arasında tercih yaparak, uygun fiyatlarla hemen sipariş verebilirsiniz. En güzel kırmızı gül çeşitleri ve gül fiyatları Cicek.com'da sizleri bekliyor.