Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Sevdiklerimiz her zaman her şeyin en iyisini, en güzelini hak ederler. Elbette çiçek tercih ederken de tazeçiçekleri seçeriz onlar için. Siz de onlara güzel bir sürpriz yapmak istiyor ve sevdikleriniz için tazeçiçekleri seçmek istiyorsanız, mevsim çiçekleri ile hazırlanmış çiçek aranjmanları gönderebilirsiniz.

Mevsim Çiçekleri Nelerdir?

Çiçekler hep birlikte açarak güzelliklerini tüketmezler. Kimisi kışın kimi yazın açar böylece 4 mevsim çiçeksiz kalmayız. Her mevsimin çiçekleri ayrı ayrı özel ve güzeldir. Kendi mevsiminde yetişen ve sunulan taze çiçeklerin mis kokusu ve görselliği ise bambaşkadır…

Cicek.com, birbirinden özel mevsim çiçeklerini sizler için hazırladı. İşinde uzman olan çiçek tasarımcıları, her mevsimde, o mevsimin çiçekleri ile tasarladığı çiçek aranjmanlarını sizler için “Mevsim Çiçekleri” kategorisinde derledi.

Mevsim Bahçe Çiçekleri Nelerdir?

#1 İlkbahar Çiçekleri denildiği zaman akla ilk nergis gelir. Nergis baharın müjdecisidir. Birçok çiçek havaların ısınması ile selam verir bizlere. İlkbahar mevsim çiçekleri şu şekilde sıralanabilir; çiğdem, glayöl, iris, zambak, lale, sarı papatya

#2 Yaz Çiçekleri arasında en bilineni elbette ki güldür. Günümüzde 4 mevsim sevdiklerinize gül gönderebilirsiniz ancak bu çiçeğin mevsimi yaz ayıdır. Cicek.com, çok özel şartlarda yetiştirdiği güllerini her mevsimde yazın toplanmış kadar taze şekilde sunar.

#3 Sonbahar Çiçekleri havaların hafif serinlemesi ile kendini gösterir. Yaz sıcağından kaçan, çok soğuk olmadan güzelliğini sergileyen bu çiçeklerin başında aster çiçeği yani yıldızpatı vardır. Diğer sonbahar çiçekleri ise şöyledir; aynısefa yani şamdan çiçeği, krizantem yani Kasımpatı, menekşe, çuha çiçeği, portakal nergisi ve zinya.

#4 Kış Çiçekleri: Havaların iyiyden iyiye soğumasını seven çiçekler de vardır. İlk aklınıza gelen çiçek kardelen olabilir. Ama aslında kış aylarının çiçeği Atatürk çiçeğidir.

Mevsime Göre Saksı Çiçekleri 

#1 Orkide saksı çiçekleri arasında en çok tercih edilen çiçektir. Çünkü zariftir, asildir ve uzun ömürlüdür. İyi bakıldığı müddetçe uzun yıllar sizinle birlikte kalmaya devam eder. Eğer bakımını iyi yaparsanız, ilk sürgünden 6 aydan sonra çıkar.

#2 Barış çiçeği, Spathiphyllum, çok tercih edilen başka bir salon çiçeğidir. Bir zambak türüdür ve narin beyaz çiçekleri vardır. Barış çiçeği ilkbahar ve sonbahar olmak üzere yılda 2 defa çiçek açar. Bazen bu sayı 3’e çıkabilir.

#3 Antoryum, kırmızı çiçekleri ile her görende “Acaba gerçek mi?” algısı oluşturur. Öylesine muntazam çiçekleri vardır ki yapay çiçeklerle karıştırılması çok normaldir. Üstüne üstlük biraz dahi olsa güneş görürse yılın her mevsimi çiçek açabilir.

#4 Guzmanya, sarı- turuncu tonlu çiçeği ile güneşi anımsatır. Yılda bir defa çiçek açan guzmanya, bu çiçeğini yaz aylarında gösterir. Hassastır, bu sebeple iyi bakılması gerekir yoksa çiçek çok geçmeden çürüyebilir.

Bunların dışında seçebileceğiniz saksı çiçekleri ise şöyle sıralanabilir; Dracena Massengena, Dieffenbachia, Schefflera süs bitkisi ,Yucca, Kraton, Dracena Marginata ve Tropic Snow Saksı Bitkisi. Siz de en sevdiklerinize tazeçiçekleri Cicek.com ile gönderebilirsiniz. Her bütçeye özel fırsatlarla ve indirimli fiyatlarla en güzel çiçekleri sevdiklerinize göndermek için tek yapmanız gereken, Cicek.com’un mevsim çiçekleri kategorisine göz atmak.