Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Orkideler

Duygularımızı en saf hali ile ifade eden çiçekler, en anlamlı hediyeler arasında yer alır. Büyüleyici güzelliği ve narin görünümüyle orkideler de, en çok tercih edilen çiçeklerin başında gelir. Destansı güzelliğinin yanı sıra kolay bakımıyla da dikkat çeken orkideler uzun ömürlü olduğu için yıllarca evinizin baş köşesini süsleyebilir. 2 ila 6 ay aralıklarla çiçeklenen orkideler senede 2 ya da 3 kez çiçek açar. Bol ışık seven orkide türleri genellikle ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde tomurcuklanır. Dünya üzerinde 20.000, Türkiye’de ise 24 farklı çeşidi yetiştirilen orkideler eşsiz renkleri ve zarif görünümleri ile daima gönüllerde taht kurmayı başarır. Zengin çiçeklere sahip orkideleri seviyorsanız; 3 dal orkide ya da 5 dal orkide seçenekleri ile sevdiklerinizi şımartabilirsiniz.

Çiçekler, sevdiklerimize olan hislerimizi belli etmek ve onlara anlamı olan hediyeler vermek adına en çok kullandığımız alternatifler arasındadır. Bu çiçekler arasında ise en çok tercih edilen ve güzelliği ile herkesi büyüleyen orkide çiçeği; en saf sevgiden aşkın itirafına, yeni iş için hayırlı olsun demekten, geçmiş olsun dileklerine kadar her yerde kullanılır. Salepgiller familyasının üyesi olan ve destansı güzelliğiyle her evin başköşesinde yer edinen orkidelerin dünya üzerinde 20.000, Türkiye üzerinde ise 24 farklı çeşidi yetişmektedir. Orkide çeşitleri ve fiyatları renk, aranjman kalitesi, boyut gibi özellikleri nedeniyle değişkenlik gösterirken göndermek istediğiniz orkidelerin renklerinin anlamını öğrenmek için Çiçek Anlamları sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Sevdiklerinize olan hislerinizi göstermek için Cicek.com’un sunduğu uygun orkide fiyatları ile hızlı orkide siparişi oluşturun ve aynı gün gönderim avantajıyla sevdiklerinizi mutlu edin.

Mağrur ve gururlu bir çiçektir. Her zaman asilliğin, zarafetin ve şıklığın temsilinde kullanılmışlardır. Gönderilen kişiye ve göre duruma göre anlam kazanabilir , öyle kesin bir anlamı olduğu söylenemez. Bu sebeple birçok özel günde annelerimize, öğretmenlerimize, arkadaşlarımıza ve sevgililerimize orkide göndermemiz oldukça mutluluk verici şekilde karşılanır. Sevgiliye göndermek ona olan aşkınızı dile getirmek için güzel bir yoldur. Tek dal olduğu gibi aynı saksıda 2,3,4,5 dal çiçeği olan modelleri de mevcuttur. Orkide dendiği zaman akla her zaman önce beyaz rengi gelir ancak mor orkide de sıklıkla tercih edilen rengidir.

Orkide Çiçekleri Kimlere Hediye Olarak Gönderilir ?

Geçmiş olsun dilekleri, yeni iş için hayırlı olsun temennileri veya anneler gününe kadar her özel günde tercih edebileceğiniz orkideler her zaman anlamlı bir hediye olarak öne çıkar. Narin görünümüyle duygularınızı en saf haliyle ifade edebileceğiniz orkideler ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Beyaz orkide en çok tercih edilen orkideler arasında yer alsa da daha canlı ve göz alıcı bir cazibeye sahip olan mor orkide çiçeği ile sevdiklerinize enerjisi yüksek bir çiçek hediye edebilirsiniz. Renk çeşitleri, aranjman, boyut ve dal sayısı gibi farklı seçenekler arasından dilediğinizi seçebilirsiniz. Yeni işe başlayan sevdiklerinize hayırlı olsun dileklerinizi iletmek için ofis ortamına uygun mini orkide veya fanusta orkide seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Zarafetin, şıklığın, aşkın ve sadakatin simgesi olan orkideleri tek dal orkide ya da çift dal orkide olarak tercih edebilirsiniz. Siz de sevdiklerinizi mutlu etmek ve en saf duygularınızı ifade etmek için orkide çeşitleri arasından dilediğiniz orkideyi Çiçek.com üzerinden hemen satın alabilirsiniz.

Orkide Bakımı Basıl Yapılır?

  • Orkide bakımında dikkat edilmesi gereken en önemli ayrıntı kök bakımıdır. Aldığı bol ışık ile gelişim gösteren orkide kökleri ne kadar güçlü olursa orkideniz de o kadar gelişim gösterir. Orkide kökleri aykırı büyüme göstermesinin yanı sıra toprağın üzerine çıkan hava köklerine sahiptir. Estetik olarak görünümü bozsa da bu kökler asla kesilmemelidir. Kesilen kökler yara aldığı için orkidenizde hastalığa sebep olabilir ve orkidenizi kaybedebilirsiniz. Bol oksijene ihtiyaç duyan orkideler bu hava köklerinden beslenerek çiçeğinizin daha hızlı tomurcuklanmasını sağlar.
  • Orkideler bol ışıklı ortam sevseler de direkt olarak gelen güneş ışığından hoşlanmazlar. Çiçekleri ve yaprakları hassas olan orkideler uzun süre güneş ışığına maruz kaldıklarında yapraklarını ve çiçeklerini dökebilirler. Orkidenizi direkt güneş ışığı almayacak aydınlık bir ortamda yetiştirebilirsiniz. Saksıda orkide yetiştiriyorsanız; yapraklarının yanı sıra köklerinin de ışığı rahatça alabilmesi için mutlaka şeffaf bir saksıda muhafaza etmelisiniz. Aksi takdirde yeterli ışık almayan köklerde zamanla sararma ve çürüme meydana gelebilir.
  • Bol sudan hoşlanmayan orkidelerin en önemli detaylarından bir tanesi de sulama aşamasıdır. Orkidelerinizi gün aşırı sulamamalısınız. Orkidenizin kök renklerini ve toprak kuruluğunu kontrol ederek suya ihtiyaç duyduğu zamanı siz belirleyebilirsiniz. Yaz aylarında haftada 2 kez kış aylarında ise haftada bir kez sulama yapmanız yeterli olur. Orkideleri sularken kireçli su kullanmamaya özen göstermelisiniz. Hazır su ya da dinlendirilmiş su ile daldırma tekniği ile sulayabilirsiniz. Orkidelerinizi suladıktan sonra saksının altında bulunan deliklerden içerisindeki suyu tamamen süzdürdükten sonra yerine koyabilirsiniz.
  • Orkideler kendilerine özel topraklarda yetişirler. Torf ve ağaç kabuğu kullanarak orkidenizi sağlıklı bir şekilde yetiştirebilirsiniz. Diğer çiçek toprakları ile orkide toprağı asla karıştırılmamalıdır. Bitkinin nemli kalmasını sağlamak için doğal yosun ve hindistan cevizi torfu kullanılabilir.
  • Orkidenizi daha hızlı çiçeklendirmek için orkide besini kullanabilirsiniz. Ancak orkidenizi beslerken ona zarar vermemeye dikkat etmek için belirlenen miktardan fazlasını vermemelisiniz.
  • Orkideleriniz çiçeklerini döktükten sonra yaz bitiminde dallarını budayabilirsiniz. Eylül ve kasım ayları orkidelerinizi budamak için müthiş bir zamandır.

Büyüklüğü, dal sayısı, aranjmanı ve renk seçeneklerine göre değişkenlik gösteren orkide fiyatları arasından siz de bütçenize uygun ve gözünüze hitap eden orkideyi hemen seçebilirsiniz. Sevdiklerinize daima sizi hatırlatacak olan bu eşsiz çiçekleri onlara ulaştırmak için nerede olursanız olun orkide siparişi vererek onları mutlu edebilirsiniz.

Orkide Çiçeği Nasıl Çoğaltılır?

Orkideleri çoğaltmak için birden çok yöntem var ancak en yaygın olarak kullanılan yöntem keiki üretmektir. Keiki, çoğunlukla ilkbahar aylarında uç kısmında oluşan yavru orkidedir. Kökleri yeterince uzadığında en az 2 yaprağı ve kökü bulunan keikiyi ayırarak şeffaf saksılara dikmektir.

Kırılan Orkide Dallarını Nasıl Onarabilirim?

Hassas bitkilerdir. Onlara narin davranmak gerekir. Eğer dalı kırıldıysa bunu onarabilmek pek mümkün değildir. Ancak dalda keiki oluşturmayı deneyerek yeniden bir orkide üretebilirsiniz. Kırılan dalı, içinde su dolu bir vazoda çiçekleri solana dek bekletip keiki oluşumunu gözlemleyebilirsiniz.

Orkide Yaprakları Sarardı Ne Yapabilirim?

Eğer orkide bitkinizin yaprakları sararmaya başladıysa bu ışık konusunda çok memnun olmadığını, fazla ışık aldığını gösterir. Yapraklar yumuşuyor ve rengi koyulaşıyorsa da tam tersine yetersiz ışık alıyor demektir.

Sevdiklerinizin dudaklarında bitmeyen bir tebessüme sebep olacak orkideler Cicek.com’da. Siz de online olarak sevdiklerinize orkide gönderebilir ve günün kahramanı olabilirsiniz.