Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Papatya

Papatya, merkezin etrafını saran çiçek yapraklarıyla güneşe benzer görünüm sunar. Bazı türleri, güneş doğduğunda yapraklarını açar ve güneş battığı zaman yapraklarını kapatır. Bu sebeple gündüz gözü ve beyaz ışın çiçeği isimlerini de alır. Baharın sonunda açan papatya çiçekleri eşsiz renk ve görünümüyle aranjmanların vazgeçilmez bileşenlerinden birisidir. Dünyada en fazla çiçek türüne sahip olan papatyagiller familyasından en çok tercih edileni papatya gerbera türüdür. Gerbera papatyalar sarı, beyaz, pembe gibi birçok renkli tonu içerir. Ortasındaki disk sarımsı bir tondan açık bronza kadar farklılık gösterir. Gerberanın en çok tercih edilen papatyalardan olmasının nedeni 3 ile 4 inç çiçeklere sahip olan boyutlarıdır. Geniş çiçek boyutu ve enerji veren renkleri ile hem saksıda hem de vazoda evlerinize ve ofislerinize mükemmel bir dekoratif görünüm kazandırır. Samimiyeti en içten hissettirebilecek çiçeklerin baş tacı; papatya! Papatyalar mütevazi görünümleri ile samimiyeti iliklere kadar hissettiren, güzel görünümleri ile büyüleyen ve eşsiz kokuları ile kalpleri çalan çiçeklerdir. Papatyanın mis kokusu diğer çiçeklerden hayli farklıdır. Çünkü papatya toprağa bağlı iken kokmaz, kesildikten veya koparıldıktan sonra müthiş bir koku yaymaya başlar.

Papatya Çiçeği Kime Gönderilir?

Papatyagiller familyasının tüm çiçekleri masumiyet ve saflığın yanı sıra güzelliği sembolize eder. Bununla birlikte gerbera türleri, canlı renklere atfedilen ek bir neşe anlamı taşır. Çiçeğin neşe anlamı sebebiyle günlük stresi azalttığına inanılır. Çeşitli renklerden oluşan papatya buketi, sevdiklerinizin gününe neşe ve enerji katar. Bu sebeple sevdiğiniz herhangi birisine zor geçen stresli günlerinde papatya hediye edebilirsiniz. Ayrıca canlı renkleri ile mükemmel bir ofis hediyesi de olabilir. Renkli ve şık saksılarla hazırlanmış seçenekler, çalışma masasını güzelleştirir. Çalışma motivasyonun da artmasına katkı sağlar. Bununla birlikte güneşi andıran formu sayesinde sevdiklerinizin gününü aydınlatabilir. Yeni işe başlayan bir arkadaşınıza en güzel papatyalar ile başarılar dileğinizi ifade edebilirsiniz. Masumiyetin sembolü olan çiçek, çok yönlüdür. Papatya, bir hastalık sonrasında değer verdiğiniz kişilere geçmiş olsun demenin en nazik yollarından biridir. Ayrıca çeşitli güllerle ve renkli gerberalarla oluşturulan aranjmanlar Sevgililer Günü ve yıldönümlerine de romantik bir hava kazandırır. Bu sebeple özel günlerinizde sevgiliniz için bu seçeneği değerlendirebilirsiniz. Tüm bu özelliklerinin yanı sıra papatyalar hiçbir toksik madde içermez. Bu sayede evcil hayvan sahibi dostlarınızın evine gönderebileceğiniz en uygun çiçek seçeneklerinden birisidir. Papatya fiyatları ile de avantaj sağlar. Renk ve görünümüyle mükemmelliği ifade eden bu çiçek, hesaplı fiyat değerleriyle her bütçeye uygun özellikler gösteren alternatifleri sayesinde beğeni toplar.

Papatya Çeşitleri

Papatya çiçeği dendiği anda aklımızda önce beyaz papatya ardından da sarı papatya belirir. Bir de gerberalar vardır. Papatya ve gerbera neredeyse aynı olan iki kız kardeş gibidir. Biri biraz daha büyüktür sadece. Daha gösterişlidir. Diğeri de alçak gönüllüdür, güzelliğini içinde saklar. Sevdiklerinize renkli papatyalar göndermek istiyorsanız, papatyagiller familyasının en büyük, en renkli ve en görkemli çiçeği gerbera sizin için doğru bir tercih olacaktır. Kırmızı, pembe, turuncu, mor kısaca aklınıza gelebilecek bütün renklerde gerbera bulabilmeniz mümkün.

Papatyalar tek başlarına olduğu gibi başka çiçeklerle de oldukça etkileyici aranjmanlar meydana getirirler. Romantik papatya buketleri en çok kırmızı güllerle aranje edilmiştir. Cicek.com’da fanus vazolar, kare vazolar ve ince uzun vazolarda papatya çiçeği seçenekleri bulunduğu gibi, üzeri mesajlı seramik saksılarda da papatya buketleri bulabilirsiniz.Özellikle beyaz, pembe ve kırmızı gerberaların sıklıkla kullanıldığı premium kutularda da yer alan kutuda papatya seçenekleri oldukça popüler çiçek aranjmanları arasında yer alıyor.

Papatya Çiçeğine Nasıl Bakılır?

  • Papatya çeşitleri buket halinde satın alındığında dahi oldukça uzun ömürlüdür. Buketinizi alır almaz onları oda sıcaklığında bir suya koyarak çiçeğinizin susuz kalmasını önleyebilirsiniz.
  • Vazoyu hazırlarken çiçeğinizin saplarını vazonun büyüklüğüne göre ayarlayabilirsiniz. Eğer çiçeğinizi vazosuyla birlikte satın aldıysanız bu işlemi gerçekleştirmenize gerek kalmaz. Ancak çiçeklerinizin suyu ideal seviyede emmesi için saplarını, steril bir makas yardımıyla 45 derecelik bir açıyla kesebilirsiniz.
  • Vazoyla satın aldığınız çiçeğinizin vazosunda yapraklar varsa, çiçeklerinizin korunması için suyu yapraklardan temizleyebilirsiniz.
  • Vazoda bakılan çoğu çiçeğin suyunun yenilenme zamanı iki veya üç günde birdir. Ancak gerberalar, dehidrasyona ve zararlı organizmalara karşı duyarlıdır. Bu sebeple suyu günlük olarak yenileyip, birkaç günde bir de sapları keserseniz çiçekleriniz size uzun süre eşlik eder.
  • Çiçek saplarının kesim işlemini akan suyun altında gerçekleştirerek, çiçeklerinizin gövdesinin hava alma riskini minimum seviyede tutabilirsiniz.
  • Vazonun içine yarım çay kaşığı şeker ve iki damla çamaşır suyu eklemeniz çiçeklerinizin uzun süre tazeliğini korumasına yardımcı olur.
  • Vazodaki çiçeklerinizi ısıtıcılardan, doğrudan güneş ışığından, cereyandan, meyve ve sebzelerden uzak bir noktaya konumlandırabilirsiniz. Meyve ve sebzeler bekledikçe etilen gazı üretebilir. Etilen gazı da çiçeklerinize zarar verebilir. Bu sebeple mutfağınızda baktığınız çiçeklerin konumuna ekstra özen göstermelisiniz.

Papatyalar’ın Faydaları ve Kullanım Alanları

Papatyalar yalnızca güzel görünümlü çiçekler değil elbette. Güzel olup da zehirli olan birçok çiçeğin aksine oldukça şifalı. Kurutulup kaynatılan, ardından yumuşak içimi ile keyifle yudumlanan papatya çayı birçok sebepten kullanılır. Bunlar şöyle sıralanabilir;

#1 Papatyanın ağrı kesici ve ateş düşürücü etkisi vardır. Bel ve baş ağrıları için faydalıdır.

#2 Papatya çiçeği terlemeye yardımcı olur, bu da hastalıkları atlatırken kullanılmasını sağlar.

#3 Papatya bitkisi spazm giderir ve bağırsak gazlarına iyi gelir.

#4 Papatyanın sakinleştirici özelliği vardır, vücuda dinginlik ve rahatlık verir.

#5 Boğazda, bademcikte ve diş etlerinde oluşan iltihaplanmalara ilaç olarak papatya kullanılabilir.

Papatyalar, şimdi en güzel halleri ile Cicek.com’da sizler için hazırlandı. İşlerinde uzman eller tarafından tasarlanan en göz alıcı papatya aranjmanları, çok özel indirim fırsatları ile Papatya çiçeği kategorisinde sizleri bekliyor. Baharın habercisi ve en samimi duygularınızı göstergesi papatyalar ile gerberalar sayesinde sevdiklerinize unutulamayacak bir sürpriz yaşatabilirsiniz. Siz yeter ki mutlu etmek isteyin, sırrı bir buket papatyada gizli. Her bütçeye uygun papatya fiyatları ile papatya çeşitleri Cicek.com'da sizleri bekliyor.