Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Papatyalar

Samimiyeti en içten hissettirebilecek çiçeklerin baş tacı; papatya! Papatyalar mütevazi görünümleri ile samimiyeti iliklere kadar hissettiren, güzel görünümleri ile büyüleyen ve eşsiz kokuları ile kalpleri çalan çiçeklerdir. Papatyanın mis kokusu diğer çiçeklerden hayli farklıdır. Çünkü papatya toprağa bağlı iken kokmaz, kesildikten veya koparıldıktan sonra müthiş bir koku yaymaya başlar.

Papatya Kime Gönderilir?

Papatya anlamı sevgi olan bir çiçektir. Bu sebeple kime gönderilirse gönderilsin, alt mesajda sevgi yatar. Anneye gönderildiğinde şefkati yansıtırken eşinize gönderdiğinizde temiz ve sonsuz aşkı ifade edecektir.

#1 Sevgiliye Papatya Göndermek

Doğadaki renklerin en sade hali papatyalarda buluşmuştur. Sarı, beyaz ve yeşilin benzersiz güzelliği ile görülmeye değer bir tablo çizen papatyalar, sevdiklerimiz için uygunçiçeklerdir. Özellikle doğallığı seven, gösterişten uzak ancak derin hissiyatı olan birine çiçek gönderecekseniz, bu kesinlikle papatya çiçeği olmalı. Bir buket papatyanın gülümsetemediği yüz sanmıyoruz ki olsun…

#2 Arkadaşa Papatya Göndermek

Anlamı sevgi olan bir çiçek düşünün, elbette arkadaşlarınız için benzersiz bir sürpriz olacaktır. Dostlarınıza doğum günlerinde papatya buketi göndererek günlerinin çok güzel geçmesini sağlayabilirsiniz. Papatya dostluğun ve samimiyetin temsili çiçeklerindendir.

Papatya Çeşitleri

Papatya çiçeği dendiği anda aklımızda önce beyaz papatya ardından da sarı papatya belirir. Bir de gerberalar vardır. Papatya ve gerbera neredeyse aynı olan iki kız kardeş gibidir. Biri biraz daha büyüktür sadece. Daha gösterişlidir. Diğeri de alçak gönüllüdür, güzelliğini içinde saklar. Sevdiklerinize renkli papatyalar göndermek istiyorsanız, papatyagiller familyasının en büyük, en renkli ve en görkemli çiçeği gerbera sizin için doğru bir tercih olacaktır. Kırmızı, pembe, turuncu, mor kısaca aklınıza gelebilecek bütün renklerde gerbera bulabilmeniz mümkün.

Papatyalar tek başlarına olduğu gibi başka çiçeklerle de oldukça etkileyici aranjmanlar meydana getirirler. Romantik papatya buketleri en çok kırmızı güllerle aranje edilmiştir. Cicek.com’da fanus vazolar, kare vazolar ve ince uzun vazolarda papatya seçenekleri bulunduğu gibi, üzeri mesajlı seramik saksılarda da papatya buketleri bulabilirsiniz.Özellikle beyaz, pembe ve kırmızı gerberaların sıklıkla kullanıldığı premium kutularda da yer alan kutuda papatya seçenekleri oldukça popüler çiçek aranjmanları arasında yer alıyor.

Papatya Çiçeği Bakımı

Sevdiklerinizden gelen güzel papatyalarınızın hemen solup gitmesini istemiyor ve ona elinizden gelen en uzun süre canlı bakmak istiyorsanız işte size vazodaki papatyaların canlı kalması için altın değerindeki önerilerimiz;

Vazoda gelen bir çiçek, masamızın köşesine koyup yalnızca seyredersek 1 veya 2 hafta sonra çürüyecek veya tamamen kuruyacaktır. Ancak iyi bakıldığı sürece papatyaların vazo ömrü 1 aya kadar çıkabilmektedir. Eğer çiçeklerin üzerinde tomurcuklar varsa, bu süreçte papatyalar açmaya devam edecektir. Öncelikle size gelen papatyalar eğer buket şeklinde ise onları mutlaka su dolu bir vazoya koymalısınız. Papatyalarınızı vazoya koymadan önce, eğer bir ip ile dallar birbirine bağlanmışsa ipi çözün. Vazonun temiz olmasına dikkat edin. Çiçeğinizi yerleştirmeden önce temiz su ile durulayabilirsiniz. Papatyaların vazonun içerisinde kalan saplarından, yapraklarını temizlemeniz, çiçeklerin suyu daha rahat çekmesini sağlayacaktır. Papatyaların saplarından 2.5 cm kadar eğimli şekilde kesin ve altta kalan kısmı atın. Vazonun içerisinde sıcak veya çok soğuk su olmamasına özen gösterin.

Papatya’nın Faydaları ve Kullanım Alanları

Papatyalar yalnızca güzel görünümlü çiçekler değil elbette. Güzel olup da zehirli olan birçok çiçeğin aksine oldukça şifalı. Kurutulup kaynatılan, ardından yumuşak içimi ile keyifle yudumlanan papatya çayı birçok sebepten kullanılır. Bunlar şöyle sıralanabilir;

#1 Papatyanın ağrı kesici ve ateş düşürücü etkisi vardır. Bel ve baş ağrıları için faydalıdır.

#2 Terlemeye yardımcı olur, bu da hastalıkları atlatırken kullanılmasını sağlar.

#3 Spazm giderir ve bağırsak gazlarına iyi gelir.

#4 Sakinleştirici özelliği vardır, vücuda dinginlik ve rahatlık verir.

#5 Boğazda, bademcikte ve diş etlerinde oluşan iltihaplanmalara ilaç olarak kullanılabilir.

Papatyalar, şimdi en güzel halleri ile Cicek.com’da sizler için hazırlandı. İşlerinde uzman eller tarafından tasarlanan en göz alıcı papatya aranjmanları, çok özel indirim fırsatları ile Papatya Gerbera kategorisinde sizleri bekliyor. Baharın habercisi ve en samimi duygularınızı göstergesi papatyalar ile gerberalar sayesinde sevdiklerinize unutulamayacak bir sürpriz yaşatabilirsiniz. Siz yeter ki mutlu etmek isteyin, sırrı bir buket papatyada gizli. Her bütçeye uygun papatya fiyatları Cicek.com'da sizleri bekliyor.