Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Saksı Çiçekleri

Renk renk açan tomurcuklara sahip saksı çiçekleri, baharın renklerini evlerinize getirir. Bu sayede salon, banyo, mutfak gibi iç mekânlarla birlikte balkon ve terasınızda da bir çiçek bahçesi oluşturmanız mümkün olur. En sevilen seçenekleri; antoryum, orkide, guzmanya ve barış çiçeği olarak sayılabilir. Antoryum, baharın sonunda çiçek açar. Parlak kırmızı, kalbe benzeyen geniş yapraklarıyla oldukça hoş bir görünüm sunar. Büyük boy antoryum, 70 cm uzunluğa kadar gelişebilir. Barış çiçeği de tıpkı antoryum gibi 70 cm boya erişebilir. Beyaz geniş yapraklı çiçeği, ilkbahar ve sonbahar olmak üzere yılda iki kez açar. Mor, beyaz, sarı ve mavi renk seçenekleriyle zarafet sunan orkide de bahar aylarında çiçeklenir. Bakımına özen gösterildiği müddetçe çiçekleri aylarca tazeliğini korur. Guzmanya, yeşiller ile hoş bir kontrast oluşturan kırmızı çiçeklerini yaz aylarında bizlere gösterir. Doğru sulama yapıldığı sürece yeşil ve kırmızı tonlarında uzun süre sararma olmaz. Çiçeklerin her biri görünümleri ve renkleriyle evinizi güzelleştirirken, oksijen seviyesini de artırır. Bu sayede soluduğunuz havanın daha sağlıklı olmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Çiçekler evlerimizin ve işyerlerimizin en tatlı yoldaşlarıdır. Gün içerisinde özellikle sevdiklerimizden gelen çiçeklere gözlerimiz ilişince mutlu oluruz. Çünkü çiçekler, hatırlandığımızı ve sevildiğimizi hatırlatırlar bize. Peki çiçekler yalnızca vazoda mı güzeldir? Saksı çiçekleri, birçok ortamın en önemli dekorasyon ürünlerindendir.

Sevdiklerinize gönderdiğiniz çiçeklerin birkaç haftada solmasını istemiyorsanız ve onlara kalıcı bir çiçek göndermek istiyorsanız tercihiniz saksı bitkileri olabilir. Yeni işe başlayan sevdiklerinize tebriklerinizi iletmek, terfi alan yakınlarınıza başarılar dilemek, yeni bebek sahibi olan arkadaşlarınıza sevgilerinizi iletmek, ve hastalık atlatan dostlarınıza geçmiş olsun dileklerinizi iletmek için salon çiçekleri tercih edebilirsiniz.

Saksı Çiçekleri Kime Gönderilir?

Buketler özel günlerde sevdikleriniz için mükemmel bir hediye seçeneğidir. Yer sorunu yaşamayan ve çiçeklerle ilgilenmeyi seven dostlarınız için saksı çiçekleri özel ve uzun ömürlü bir hediye olacaktır. Hediye ettiğiniz saksıda çiçek, gerekli bakımlar yapıldığı sürece uzun yıllar sevdiklerinize eşlik eder. Bu sayede sevdikleriniz her zaman sizi hatırlayabilir. Flamingo çiçeği olarak da bilinen antoryum, misafirperverliğin, barışın ve şansın sembolüdür. Bu sebeple kendiniz için bu çiçeği satın alarak misafirlerinize güzel bir karşılama hazırlayabilirsiniz. Ayrıca, yeni bir işe başlayan dostlarınıza ya da yeni mezun olmuş sevdiklerinize bu çiçeği hediye edebilirsiniz. Guzmanya da şansı ve bereketi sembolize eden çiçeklerden birisidir. Bu sayede aile bireyleriniz için mükemmel bir seçenek olabilir. Yeni eve taşınan sevdikleriniz için de bereket ve bolluk dileklerinizi anlatmanıza vesile olabilir. Orkide ise zarafeti ve güzelliği simgeler. Farklı renklerde sunulan çiçeğin beyaz renkte olan alternatifi annenizi çok sevindirebilir. Mor, mavi ve pembe gibi seçenekleri de Sevgililer Günü ve yıldönümlerinde eşinize gönderebilirsiniz. Barış çiçeği de mükemmel beyaz rengiyle saf duyguları ve uzlaşmayı ifade etmenin en özel yolunu sunar. Saksı çiçeği fiyatları, çiçeğin türüne göre değişiklik gösterir. Ancak birçok seçenek arasından bütçeye uygun olanı bulmak mümkündür.

Sevgiliye Saksı Çiçeği Alınır mı?

Sevgiliye saksı çiçeği almak “aşkımız da bu çiçekler gibi kökleri ile bağlı, bu çiçekler büyüdükçe büyüyecek” demektir. Sevgiliye gönderilebilecek en zarif çiçeklerden biri olan orkideler de bu tezi oldukça destekliyor. Siz de sevdiğinize saksıda çiçek satın alarak onu mutlu edebilirsiniz.

Saksı Çiçekleri Nelerdir?

#1 Orkide en çok sevilen saksı çiçeklerindendir. Beyaz zarif çiçekleri ve hoş kokusu bu çiçeği her daim özel yapar. İyi şartlarda bakıldığında şıkça çiçeklenebilir. Direkt olarak ışık almayacağı bol aydınlık ortamları sever.

#2 Barış çiçeği Spathiphyllum, beyaz zarif çiçekleri olan zambak türüdür. Hava temizleyici etkisi olmasından dolayı evlerde sıklıkla yer bulur. Direkt güneşle temas etmediği aydınlık ortamlarda rahatlıkla büyüyebilir. İlkbahar ve sonbahar aylarında olmak üzere yılda 2 defa çiçeklenir. Bitkinizin çiçeklenmesini kendiniz zamanlayabilirsiniz. Böyle zamanlarda bitkinizi susuz ve güneşsiz bırakın, toprak tamamen kurudukça su verin ve 2 haftanın sonunda normal bakımınıza devam edin.

#3 Antoryum'un anlamı tutkudur. Kırmızı zambak görünümlü çiçekleri büyüleyici güzelliğe sahiptir. Haftada bir gün yapraklarından sulama ister.

#4 Guzmanya, çiçekleri ile meşhurdur. Çiçek rengi pembe, kırmızı ve turuncu tonludur. Bakımı oldukça kolay olan bu bitki yarı gölge veya hafif güneşli ortamlarda durmalıdır. Oda sıcaklığında bekletilmiş suda 2 günde bir sulama yapabilirsiniz.

#5 Dracena Massengena, en sık rastladığımız salon bitkilerindendir. Yarı gölge ortamda oldukça rahat yetişir. Hava akımından korumanız ve yapraklarının dengeli, simetrik uzayabilmesi için haftada bir saksı açısını değiştirmeniz önerilir.

#6 Dieffenbachia, özellikle sade ortamlara çok yakışan salon bitkisi. Bunun en büyük sebebi ise iri yapraklarının açık renkli oluşu. Bu güzel bitkiyi de hava akımından koruyup, başka cisimlerle temas etmeden büyümesine olanak sağlamanız gerekir.

#7 Schefflera süs bitkisi, alternatif ışık kaynaklarından beslenebilen, hatta karanlık bölgeler de dahi yaşayabilen bir bitkidir. Yaprakları elin parmakları gibi şekillenmiş ve açık yeşil alacalı renklidir. Azami bakım ile uzun yıllar yaşayabilir. Yaz aylarında sulama miktarı artırılmak kaydı ile haftada bir kere sulama yapılabilir.

#8 Yucca, eğer evlerinizde tropikal bir hava yaratmak istiyorsanız tam da aradığınız bitki Yucca. Haftada bir kere bitkinini saksısını çevirmeniz ve çürüyen yaprakları makas ile kesmeniz önerilir. Böylece bitki tüm gücünü yeni yapraklara verebilir.

#9 Kraton dertsiz salon çiçeklerindendir. Haftada bir, yaz aylarında ise haftada 2 kere sulayabilirsiniz. Direkt olarak ışık istemeyen Kraton, dolaylı ışıkla da sağlıklı bir şekilde büyüyebilir.

#10 Dracena Marginata, dertsiz olan ev çiçeklerinden biridir. Dolaylı ışık ile idare edebilen bakımı oldukça kolay bir bitkidir. Güneş ışığını gördükçe, o yöne doğru eğilir. Bu sebeple haftada bir saksı yönü değiştirilmesi önerilir. Hava akımından korursanız bu çiçeksiz bitki size uzun yıllar arkadaşlık edebilir. Eğer bitkiniz hava akımında kalırsa, bitki sallandığı zaman sapında oynamalar olabilir ve toprakta hava akımı oluşmasına neden olabilir.

#11 Tropic Snow İnce, zarif yapraklı ve çok fazla büyüyebilen bir ev bitkisidir. Az ışıkta bırakılmamalı ve güneşten beslenmesi engellenmemelidir. Ayrıca ev çiçekleri arasında da en çok tercih edilen çiçeklerden biridir.

Saksı Çiçeklerinin Bakımı Nasıl Olur?

  • Her saksı çiçeği farklı gereksinimlere ihtiyaç duyar. Ancak ışık ihtiyaçları benzer özellikler gösterir. Özellikle yaz aylarında doğrudan güneş ışığı, çiçeklerin yapraklarına zarar verebilir. Bununla birlikte bitkinizin çiçek açabilmesi için güneş ışığına gereksinimi vardır. Çiçeklerinizi güneş ışığından beslenebileceği yarı gölge bir yere konumlandırmanız, ihtiyaç duyduğu ışığı elde etmesi için yeterlidir.
  • Saksı çiçekleri için en iyi sulama yöntemi, su dolu bir kabın içerisinde saksıyı on dakika kadar bekletmektir. Çiçek türlerine göre değişmekle birlikte, bu işlemi haftada bir kere gerçekleştirmek yeterli olur. Bu sayede toprak, gerektiği kadar suyu emerek çiçeklerinizi besler.
  • Ortamın nem düzeyinin ideal seviyede olması çiçekler için önemlidir. Bu sebeple özellikle ısıtıcıların çalıştığı kış aylarında, odanızı bir hava nemlendiricisinin yardımıyla nemlendirebilirsiniz. Ayrıca, sprey şişeleriyle bitkinizin yapraklarına zaman zaman su püskürterek nemlenme ihtiyacını giderebilirsiniz. Bunun yanı sıra çiçekler için satışa sunulan çakıllı nem tepsileri de oldukça faydalı olabilir.
  • Tüm saksı bitkileri çiçeklenme döneminde 15 ve 27 derece arasındaki sıcaklıkları sever. Kışın ise dinlenme dönemine geçerek daha serin ortam sıcaklıklarını tercih eder. Bu sebeple kış aylarında ısıtıcılardan uzağa, özellikle pencere kenarlarına çiçeklerinizi konumlandırabilirsiniz.

Siz de sevdikleriniz için birbirinden güzel saksı çiçeklerinden birini seçebilir, evlerini veya ofislerini canlandırmalarına yardımcı olabilirsiniz. En güzel salon çiçekleri Cicek.com’un “Saksı Çiçekleri” kategorisinde sizlerle.