Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Salon Çiçekleri

Yaşam alanlarının havasını değiştiren, baharın coşkusunu odanıza taşıyan salon çiçekleri ile gününüzü güzelleştirebilmeniz mümkün. Geniş ve sık yaprakları, renkli çiçekleri ile göz alıcı bir görünüm sunan salon çiçekleri, özel günleri kutlamak için ideal. Uzun süre dayanan, bakımı kolay, iç mekanlarda yaşamaya müsait bu çiçek aranjmanları ile sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz. Yaşadığınız ortamın dekorasyonuna anında uyum sağlayan, sıcak bir atmosfer yaratan, samimi bir etki uyandıran salon çiçek aranjmanları ile doğayı yakınınızda hissedebilirsiniz. Güçlü kökleri, dayanıklı dalları ve hemen solmayan yaprakları ile salon çiçekleri güçlü yapınızı ortaya çıkarır.

Evin iç kısmında büyüyen ve yeşeren salon çiçekleri zahmetsiz şekilde dekorasyonunuza güzellik katar. Yaşam alanınıza doğallığı getirir ve odanızın havasını temizler. Yeşil salon bitkileri her daim yeşilliğini korur. Üzerinde çiçeklere sahip olan çeşitler ise genellikle bahar aylarında çiçek verir ve çiçeklerini iki üç ay boyunca muhafaza eder. En çok tercih edilen salon çiçeği çeşitleri; pothos, barış zambağı, kurdele çiçeği, kauçuk, antoryum, ficus, yucca ve schefflera bitkileridir. Seçeneklerin her birisinin kendine has özellikleri bulunur. Ancak her biri yeşilin her tonunu taşıyan yapraklarıyla ruh haline olumlu etkiler sağlar. Bazıları küçük saksıların içinde olabilir, bazıları ise küçük bir ağaç boyutuna gelebilir. Bununla birlikte her biri, benzer şekillerde bakım ve özen gerektirir. Tüm salon çiçek ve bitkileri, evinizde ısıtıcı ve klimalardan yayılan tozu, karbondioksiti hatta elektronik cihazlar sebebiyle oluşan radyasyonu bile azaltabilir.

Salon Çiçekleri Kime Gönderilir?

Hem büyük salon bitkileri hem de küçük saksı çiçekleri, oldukça uzun ömürlüdür. Yıllar geçtikçe büyüyüp gelişebilir ve sevdiklerinizin en güzel anlarına eşlik edebilir. Kalıcılığı, faydalı özellikleri ve dekorasyona kattığı güzellik sebebiyle tüm seçenekler, sevdikleriniz için en anlamlı hediyelerden olabilir. Çiçeklerin her biri sevdiklerinizin sağlığına önem verdiğinizi ifade eder. Bu sebeple aile büyüklerinize, annenize hatta babanıza bile bu çiçeklerden birisini hediye edebilirsiniz. Bu sayede sevdiklerinizin hem enerjilerinin yüksek olmasına hem de doğayla iç içe yaşamasına katkı sağlayabilirsiniz. Ayrıca barış zambağı ve kurdele çiçekleri özür dilemeyi simgeler. Bu sebeple arkadaşınızın veya sevgilinizin gönlünü almak isterseniz bu çiçeklerden birini değerlendirebilirsiniz. Antoryum ise misafirperverliği ve başarıyı sembolize eder. Size özveriyle ağırlayan dostlarınız için en iyi seçenekler arasında yer alır. Ayrıca, yeni mezun olmuş ve terfi etmiş arkadaşlarınıza bu çiçeği hediye olarak gönderebilirsiniz. Kauçuk ve schefflera ise görsellikleri en zengin salon bitkisi seçeneklerindendir. Bu seçenekler, yeni bir eve taşınan sevdiklerinize iyi birer hediye olabilmesinin yanı sıra iyi birer ofis hediyeliği de olabilir. Hem kadınlar hem de erkekler için tercih edilebilir. Siz de sevdikleriniz için salon çiçeklerinden herhangi birini satın almak isterseniz Çiçek.com üzerinden sizler için bir araya getirilen seçeneklere göz atarak beğendiğiniz seçeneği hemen sipariş verebilirsiniz.

Saksıda Yeşeren Mutluluk

Salon çiçekleri, modern ve zarif saksı veya vazolar içinde sunulur. Az bir güneş ışığı ile tüm yıl çiçek açan, yemyeşil yapraklarıyla huzur veren Antoryum salon çiçeği, ortama neşe saçar. Salon çiçekleri bakımında sulama çok önemlidir. Yaz ve kış aylarında farklı su ihtiyacı olan bu aranjmanlar özenle yetiştirebilir. Sadece güneş ışığı değil farklı ışık kaynaklarından da faydalanabilen salon bitkileri, kolay bakılan ve muhteşem görünen canlı aksesuarlardır. Sevdiklerinize ve size dostluk eden, her anınıza şahit olan bu bitkiler ile yaşadığınız mekanlarda ferahlık sağlayabilirsiniz. Anneler günü, sevgililer günü, yıldönümü, doğum günü gibi özel günlerinizde sevdiklerinize saksıda yeşeren bir mutluluk armağan edebilirsiniz. Yıllarca kalıcılığını koruyan bu özel hediye ile değer verdiğiniz kişileri şaşırtabilirsiniz. Her açan çiçek ile aranızdaki bağı güçlendirebilmeniz mümkün.

Kapalı ortamların vazgeçilmez bitkisi Tropic Snow ile estetik görünümün büyüsüne kapılabilirsiniz. Kocaman yeşil yaprakları ile huzur veren, doğanın derinliklerini yansıtan bu bitki ile yaşam alanlarınıza renk katabilirsiniz. Özel günlerde değer verdiğiniz kişilere salon bitkisi aranjmanları hediye ederek doğanın mucizevi etkisini sunabilirsiniz. Her gün büyüyen, yeşeren ve zamanla çiçek açan bu aranjmanlar ile sevginizi günden güne büyütebilirsiniz. Çiçeklerin ruha iyi gelen yönünü sevdiklerinizle paylaşabilmeniz mümkün. Çiçek yetiştirmenin ve bitkilerle ilgilenmenin ruhunuza sağladığı dinginliği, olumlu enerjiyi ve sakinliği hayatınıza dahil edebilirsiniz.

Salon Çiçekleri Nasıl Bakılır?

  • Salon çiçeklerinin hepsinin bakımı için oda sıcaklığı idealdir. Ancak bitkilerin her birinin gelişmesi ve büyümesi için nem oranın kontrol altında tutulması gerekir. Bunun için bitkilerinizin yapraklarına zaman zaman su püskürtebilir, çakıl taşlarla süslenmiş nem tepsilerinden yardım alabilirsiniz. Ayrıca ısı yayan kaynaklar havayı kurutabileceği için bitkilerinizi ısı kaynaklarından uzağa konumlandırmaya da özen gösterebilirsiniz.
  • İç mekân bitkilerinize büyümesi için ihtiyaç duyduğu su miktarını kontrol altına tutabilirsiniz. Fazla su bitkilerinizin çürümesine, az su ise kurumasına neden olabilir. Bunun önüne geçmek için zaman zaman çiçeklerinizin toprağını kontrol edebilirsiniz. Toprağın yüzde 25’i kurumuşsa sulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Sulama esnasında oda sıcaklığında su kullanmaya gayret edin. Toprakta çatlaklık varsa ve toprak rengi açıksa bitki gereğinden fazla sulanıyor anlamına gelebilir.
  • Çiçeklerinizin türlerini araştırarak ihtiyaç duyduğu kadar güneş ışığını ona sağlamaya özen gösterebilirsiniz. Ancak tüm bitki ve çiçekler, doğrudan güneş ışığı altında tutulursa yapraklarda güneş yanığı meydana gelebilir.
  • Bitkilerinizi dönem dönem budamanız, onları sağlıklı ve güçlü tutar. Ayrıca budama işlemi sayesinde bitkiler solmuş dallarından ve yapraklarından ayrılır. Bu da istenmeyen sineklenme sorununun önüne geçilmesine yardımcı olur. Her bitki ve çiçek, farklı dönemlerde budanmaya ihtiyaç duyar. Bu sebeple satın aldığınız çiçek için budama dönemlerini kontrol edebilirsiniz.

Doğal ve Dekoratif Bir Görünüm

Ofis, salon, çalışma odası, kütüphane veya okul gibi birçok farklı mekana anında uyum sağlayan salon çiçekleri ile yaşadığınız ortama doğayı davet edebilirsiniz. Modern tasarıma sahip vazo ve saksıları ile salon çiçekleri, dekoratif bir görünüm sunar. Zelkova Bonsai, minik ağaç görünümü ile sıra dışı tarzınızı yansıtır. Farklı ve otantik görüntüsü ile Bonsai aranjmanları, sevdiklerinize özel hissettirir. Doğal ahşap kütük saksı içinde sunulan salon çiçekleri ile natürel bir stil yaratabilirsiniz. Çiçek açan veya sadece göz alıcı yapraklardan oluşan salon çiçekleri, sıradan geçen bir günü unutulmaz kılabilir. Sevgi ve ilgi ile büyüyen aranjmanlar, sevdiklerinize her gün sizi hatırlatır.

Doğanın zarif ve güçlü yapısını yansıtan salon çiçekleri, kişiye özel tasarlanan vazoları ile kişiselleştirilebilir. Sevdiklerinizle en unutulmaz anlarınızı içeren fotoğraflarınız ile süslenen vazo tasarımları, anlamlı bir hediyedir. Aile fotoğrafınız ile süsleyeceğiniz Bonsai, güçlü aile bağlarınızı simgeler. Sevdiğiniz ile birlikte mutlulukla gülümsediğiniz bir fotoğrafın yer aldığı salon çiçekleri, aşkınızın mucizelerini gözler önüne serer.

Siz de özel günlerinizde veya içinizden gelen her an sevdiklerinizi gülümsetmek, uzun süre kalıcı bir armağan sunmak, emek ve sevgiyle yetiştirilen bir mutluluk yaratmak istiyorsanız salon çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Cicek.com, aynı gün teslimat ayrıcalığı, farklı ödeme kolaylıkları ve erişilebilir fiyat seçeneği ile size birçok farklı aranjman sunuyor. Sevdiğinize, aile üyelerinize ya da kendinize bir armağan sunmak için salon çiçek aranjmanlarına göz atabilirsiniz.