Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Sevgiliye Çiçek

Sevmek, başımıza gelen en güzel şeydir. Sevgilimizin bir gülüşü, bir kelimesi ile günümüz hiç olmadığı kadar iyi geçer. Siz de sevdiğinizi kocaman gülümseterek mutlu etmek istiyorsanız ona çiçek gönderebilir, mutluluğuna ortak olabilirsiniz.

Sevgilimize Neden Çiçek Göndeririz?

Çiçekler çoğu zaman kelimelerden daha fazla şey ifade eder. Söylemeye utandığınız duygu dolu hislerinizi iletmeniz için yardımcı olur. Çiçekler en duygu yüklü hediyelerdir bu sebeple sevgiliye hediye çiçek göndermek ona “Seni seviyorum” “Hep aklımdasın” diyebilmek için ideal sürprizlerdendir. Anneler Günü, yıldönümü, Sevgililer Günü ve Öğretmenler Günü gibi özel günler sevgiliye çiçek göndermek için en çok tercih edilen günlerdir. Ancak sevdiğimizi mutlu etmek için illa bir sebebe ihtiyacımız yok. Bizi yılın her günü mutlu eden, varlığı bizler için şükür sebebi olan sevgililerimize, eşlerimize çiçek göndermek için neden bir sebep arayalım ki? İlla ki bir neden arıyorsanız “İçimden geldi” diyebilirsiniz. Çiçekler, sevdiklerimizin hatırlandıklarını, sevildiklerini anlamaları için bize yardımcı olan arkadaşlarımızdır. Ayrıca güne bir buket çiçek ile başlamak, sevgilinizin tüm gününü yönetecek, her zamankinden daha pozitif bir gün geçirmesini sağlayacaktır. Sevgiliye çiçek buketi aranjmanlarımızla ona eşsiz bir gün yaşatabilirsiniz. Sevgiliniz için bir çiçek siparişi vermeye karar verdiniz, peki hangisi? Size öncelikli önerimiz onun en çok sevdiği çiçekleri göndermeniz olacaktır. Ama bu konu hakkında çok da bir fikriniz yoksa merak etmeyin, cicek.com yanınızda.

Sevgiliye Hangi Çiçek Gönderilir?

Çiçekler, kelimelerin ifade edebildiklerinden fazlasıdır demiştik, peki çiçeklerin dilini biliyor musunuz? İşte sevgilime ne çiçek göndersem kararsızlığını bitirecek çiçeklerin anlamları.

#1 Orkide

Orkideler zarif ve gösterişli çiçeklerdir. Uzun ömürlü oluşları sebebi ile sıklıkla tercih edilirler. Orkide zarafet ve ihtişamdır. En asil çiçeklerdendir. Tutkulu ve hırslıdır. Mor renk lüks ve ihtişamı çağrıştırır. Bu sebeple mor renkli orkideler asaletini bu anlamdan alır.

#2 Güller

Güller, aşıkların en sevdiği çiçeklerden biridir. Güzel kokuları ve zarif görünümleri ile mest ederler. Her rengi sevdadır gülün. Ama daha özele inmek gerekirse beyaz gül masumiyeti ifade eder, temiz aşkların en güzel hislerin ifade ediliş şeklidir. Kırmızı gül herkesin bildiği gibi aşkın çiçeğidir. Tutkusunu kırmızısından alır, kalp kırmızısı, kan kırmızısı… Pembe gülün anlamı aynı tekerlemedeki gibidir. “Pembe gönlüm sende!” Özellikle sevginizi dile getirmekten utanıyorsanız pembe güller sizin için ideal bir seçim olabilir. Sarı gül ise sıcak sevgiyi ifade eder. Bunun anlamı kalbinizin aynı güneş gibi, sevdiğinizle aydınlandığı ve ısındığıdır. Ona olan sevginizi birbirinden güzel gül buketleri ya da 100 kırmızı gül içeren Biricik Sevgilime isimli aranjmanı ile de gösterebilirsiniz.

#3 Papatya

Papatya sade güzellerin çiçeğidir. Gösterişten uzak ve sevgi dolu. Doğallığın, doğanın çiçeğidir. Tabiatın en saf renklerini bünyesinde toplar. Huzurdur papatyanın anlamı. Senin yanında huzurluyum demek istedikleriniz için çok anlamlıdır.

#4 Lilyum

Lilyumlar mis gibi kokarlar. Fazlaca zarif, kendini belli eden çiçeklerdir. Anlamı ise güvendir. Güveninizi hissettirmek istediğiniz anlarda seçebileceğiniz çiçeklerdendir.

#5 Gerbera

Gerberalar papatyalar gibidir. Zaten aynı aileden gelirler. İyimserliği ifade ederler. Papatyalar gibi doğallığı seven ancak biraz daha gösteriş isteyenlerin çiçeğidir.

#6 Karanfil

Karanfiller bize hayranlığı, aşkı, gururu, güzelliği, farklılığı ve cazibeyi temsil ederler. Beyaz karanfilin anlamı temizlik ve saflıktır, kırmızı karanfil ise sevgiyi dile getirir. Pembe karanfil içtenliği simgelerken sarı karanfil biraz daha hüzünlüdür. Özür dilemek istediğinizde sarı karanfilleri tercih ederek sevdiğinize hisleriniz daha iyi ifade edebilirsiniz.

Sevgiliye Çiçek Nasıl Verilir?

Sevgilinize hangi çiçeği göndermeye karar verdiyseniz artık diğer detaylara odaklanmanız gerek. Bunlardan biri çiçeği nasıl vereceğinizdir. Eğer ona buluşmada çiçek verecekseniz, bu konuda ne düşüneceği konusunda öncesinde biraz kafa yormanızı öneririz. Sevgiliniz çiçeği gün boyu elinde taşımak isteyecek mi? Bu durumu kurtarmanın en kolay yolu onu evinden almanız ve çiçekleri kapıdayken vermenizdir. Eğer sevgilinize çiçek göndermeyi düşünüyorsanız uygunortam iş yeridir. Unutmayın, çiçek almak her kadının hoşuna gider ve gururunu okşar. Bir diğer seçeneğiniz de çiçeği eve göndermektir. Bu özellikle son dakika çiçeklerinde oldukça hayat kurtarıcıdır. “Elbette unutmadım hayatım!” demek için cicek.com her an yanınızda.

Sevgilinize sevginizi haykırmak ve ona kocaman bir gülümseme hediye etmek isterseniz, Cicek.com “Sevgiliye Çiçek” kategorisinde aşıklara özel çiçek aranjmanları hazırladı. Siz de birkaç tıkla online çiçek siparişi verebilir, her bütçeye uygun çiçek sepeti fırsatları ile günü kurtarabilirsiniz.

Çiçeğinizin yanına duygusal veya romantik bir kart mesajı eklemek isterseniz Sevgiliye Güzel Sözler ve Aşk Sözleri sayfamızdaki mesaj örneklerinden faydalanabilirsiniz.