Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Söz, Düğün, Nişan Çiçekleri

Birini sevmek ve değer vermek insanın hayatında başına gelen en güzel şeylerdendir. Birlikte gülüp birlikte ağladığınız, umutlarınızı, hayallerinizi ve en önemlisi aşkınızı paylaştığınız o özel kişiye evlenme teklif edip hayatınızı daha da anlamlı hale getirmesini istediğiniz gün ise paha biçilemez mutluluğu yaşadığınız özel anlardandır. Bu özel andan sonra ise ailelerin tanıştığı, isteme merasimlerinin gerçekleştiği adımlar gelir. Önce söz kesilir, sonra nişan, nikah ve düğün yapılır. Bu özel günlerin ise olmazsa olmazı, sonsuz mutluluğu temsil eden çiçeklerdir. Kız isteme, söz, düğün ve nişan organizasyonlarında kullanabileceğiniz birbirinden güzel, kaliteli ve özenle hazırlanmış çiçek aranjmanları Türkiye’nin en iyi online çiçek sitesi Çiçek.com farkıyla hemen temin edebilir, mutluluğunuza mutluluk katabilirsiniz.

Kız İsteme Çiçekleri

Hayatınızı bir ömür birlikte geçirmeye karar verdiğiniz en değerlinize evlenme teklifi ettiniz ve sıra geldi ailelerin tanışmasına. Evlilik yolunda atılan bu ilk adımda tanışma için güzel bir buket çiçek aranjmanı seçmeli yanında çikolata ya da lokumu unutmamalısınız. Hayatınızın en önemli anlarından olan bu gün için beyaz güller, beyaz orkideler, beyaz papatyalar gibi birbirinden güzel çiçeklerden oluşan bir buket seçebilir ya da sevdiğinizin en çok sevdiği çiçeği bu özel günde de size eşlik etmesi adına tercih edebilirsiniz. Bir diğer nokta olarak isteme çiçeği seçerken söz ve nişan çiçekleri gibi çiçeklere göre daha küçük olan buketler ve vazo çiçekleri tercih edilebilirsiniz.

Söz ve Nişan Çiçeği

En sevdiğiniz ve biricik sevgilinizle evlilik yolunda ilerlerken düğün öncesinde de bazı törenler düzenleyip sevdiklerinizle mutluluğunuzu paylaşırsınız. Evlilik öncesinde çiftlerin yaptığı söz ve nişan törenleri, mutluluklarını paylaşmak için sizi de aralarında görmek istedikleri bir eğlencedir. Tüm aile ve sevdiklerin bir araya geldiği bu törenlerde siz de çiftin mutluluğunu paylaştığınızı gösteren buket çiçekler hediye edebilirsiniz. Ayrıca güzel kokuları ve enerjileriyle ortamın havasını güzelleştiren buket çiçeklerden farklı olarak törenlerde oldukça fazla tercih edilen çelenkler üzerinde mutluluk temalı mesajını ekleyerek sevdiklerinize olan hislerinizi gösterebilirsiniz. Eğer katılamayacağınız söz ve nişan olursa iyi dileklerinizin ve isminizin yer aldığı güzel bir çelenk göndermeniz gelin ve damadı oldukça mutlu edecektir.

Düğün ve Nikah Çiçekleri

Düğünler ve nikahlar, tüm aile ve dostların bir araya geldiği, büyük küçük herkesin gelin ve damadın mutluluğunu paylaştığı törenlerdir. Bu özel günü daha da anlamlı hale getirmek ve bir nevi taçlandırmak adına özenle hazırlanan taptaze çiçeklerden oluşan buketleri hediye olarak seçebilirsiniz. Sizin için önemli olan yakınlarınıza saygı ve en içten dileklerinizi sunma fırsatı veren güzel buketleri seçebilir, özel saksılar ya da şık vazoları güzellikleriyle dolduran gülleri çiftin mutluluğunu temsilen hediye edebilir veya saflığı ve güzelliği ile gelin ve damadın masum mutluluklarını sembolize eden beyaz orkideleri seçerek onların bu özel gününü taçlandırabilirsiniz. Farklı olarak düğünün yapıldığı alana uygun düşecek tasarım ve dizaynda hazırlanmış özel bir çelenk seçerek bu unutulmaz günde sevdiklerinizin mutluluğunu paylaştığınızı özel bir mesaj eşliğinde iletebilirsiniz. Özel olarak hazırlanan tüm buket çiçek, saksı çiçek, vazoda çiçek ve çelenkler renkli kaplamaları ve şık görüntüleri sayesinde oldukça beğeni toplayacak, yakınlarınızın her zaman hatırlayacağı törene yakışan hediyeler arasında yer alacaktır. Ayrıca düğüne çiçek gönderme katılamayacağınız bir düğün töreni olduğunda da oldukça şık bir hediye olacaktır. Üzerinde isminiz ve iyi dileklerinizin olduğu çiçekler orada olamasanız da sevdiklerinize oradaymışsınız hissini yaşatmak adına oldukça uygun bir seçim olarak öne çıkmaktadır.

Söz, Nişan ve Düğün Çiçekleri Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Çiçek göndermek tüm özel günlerde ve her zaman özel bir hediyedir. Çünkü taşıdıkları anlam ve muhteşem güzellikleri sayesinde herkesi mutlu ederler. Fakat belli özel günlerde o güne anlam katacak çiçekleri seçmek çok daha hoş bir jest olacağından bu tarz günlerde çiçek seçimi biraz daha özen ister. Kız isteme, nişan, düğün ve nikahta seçeceğiniz çiçeklerde dikkat etmeniz gerekenler şunlardır:

  1. Söz veya nişan çiçeği olarak tercih edebileceğiniz birçok çiçek bulunsa da en sık kullanılan çiçekler farklı renkler ile hazırlanmış gül buketleridir. Kırmızı, beyaz, pembe, somon rengi ve mavi güller sıkça tercih edilen güllerdendir.
  2. Güller, nişan bukeleri için genellikle tek renk olarak tercih edilse de birbirine uyumlu 2 renkten gül buketi de hazırlanarak kullanılabilir.
  3. Nişan çiçeği olarak kullanılabilecek diğer çiçek seçenekleri ise; lavanta, lilyum, lale, şakayık, kasımpatı, nergis, sümbül, şebboy ve cipsodur.
  4. Bu özel günde dilerseniz canlı dilerseniz yapay nişan ve düğün çiçeği tercih edebilirsiniz. El çiçeği olarak kullanmak istediğiniz çiçeğin mevsimi değilse, şık bir yapay çiçek tercih etmeniz tören ortamı için hazırladığınız tüm konseptin tamamlanması adına doğru seçim olacaktır.
  5. Eğer yakın akrabalar ya da çok sevdiğiniz dostlarınızın düğünü için çiçek alıyorsanız güllerle ve gerberalarla donatılmış buketleri tercih edebilirsiniz. Bu iki çiçek türü içten ve samimi duygularınızı yansıtmak adına en doğru seçim olacaktır.

Hayatın her anına renk katan birbirinden güzel çiçeklerin adresi Çiçek.com özel günler için hazırladığı şık, özel ve zarif aranjmanları ile mutluluğu paylaşmanın da Türkiye’deki adresi olmaya devam ediyor. En sevdiklerinizin mutluluğa adım attığı özel günlerinde mutluluklarını paylaşmak için Söz, Nişan, Düğün Çiçekleri kategorisinden çiçek siparişinizi hemen verebilir, özel anları unutulmaz kılabilirsiniz.