Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Vazoda Çiçek

Çiçek göndermek, sevdiklerinizi mutlu etmenin en kolay ve an güzel yollarından. Özellikle beklemedikleri bir anda gelen çiçekler yüzde kocaman bir gülümsemeye neden olurken aynı zamanda sevginizi hissettirmenin de en romantik yolu. Bazen tek bir gül, bazen bir buket papatya bazen de vazoda yer alan birbirinden güzel çiçeklerden oluşan bir aranjman… Hissettiklerinizi sevdiklerine söylemekte zorlansanız da sizin için tüm hislerinizi anlatan çiçekler; sevginin, samimiyetin ve içtenliğin en güzel mesajı olarak öne çıkmaktadır. Özel olarak hazırlanan çiçek aranjmanlarının özel vazosunda sunulduğu bu muhteşem hediyeler ile sevdiklerinizin gününü unutulmaz kılmak için Cicek.com Vazoda Çiçekler sayfasından beğendiğiniz ürünü hızlıca sipariş edebilir, hızlı teslimat seçenekleri ile dilediğiniz zaman ve saatte sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz.

Vazoda Çiçek Göndermenin Anlamı

Her zaman sizinle olan ve size hayat veren sevdiklerinizi özel hissettirmek için orkide, gül, lilyum, papatya gibi birbirinden güzel çiçeklerden oluşan vazo çiçekleri hediye edebilirsiniz. Sizi iyi gün kötü gün demeden destekleyen, mutluluğunuzla mutlu olan, başarılarınızla sevinen tüm sevdiklerinize bir nevi teşekkürlerinizi sunmak ve onlara sizi hatırlatacak uzun soluklu bir hediye vermek için vazo çiçekleri harika bir seçim olacaktır. Sevdiğiniz eş, dost, aile dostu gibi diğer yakınlarınızın özel günlerinde de vazo çiçeklerini kullanabilirsiniz. Yeni doğan bir bebek için tebrik etmek istediğinizde beyaz papatyalarla donatılmış bir vazo çiçeği, yeni işinde başarılar dilemek adına eş ve dostunuza sarı gül veya lilyumlardan oluşan vazo çiçeği, anneler günü gibi özel günlerde annenizi mutlu etmek adına pembe güllerden oluşan bir vazo çiçeği tercih edebilirsiniz.

Ayrıca vazo içerisinde yer alan orkide, lilyum, gül ya da lale gibi çiçekler, hoş kokuları ile ortama pozitif bir atmosfer katacağından yeni ev hediyesi olarak ya da dekoratif açıdan kullanılmak adına da hediye edilebilir. Her ne sebeple olursa olsun hediye edilen kişiyi mutlu edecek olan vazo çiçeklerini en uygun fiyatlar ve en kaliteli aranjmanlarla Cicek.com üzerinden sipariş edebilirsiniz.

Vazoda Çiçek Bakımı Nasıl Yapılır?

Sizin için özenle hazırlanan ve seçilen vazo çiçeklerine gözünüz gibi bakarsınız çünkü gönderen kişinin hediyesinin kıymetini bildiğinizi hissettirmenin en iyi yolu çiçeklere düzgün bakmaktan geçer. Hiç solmasınız istemediğiniz çiçeklerinizi sonsuza kadar yaşatmanın bir yolu olmasa da ömürlerini uzatmak için yapabileceğiniz şeyler var. Vazo çiçeklerinin daha uzun süre sağlıklı ve güzel görünmelerini sağlamak için;

  • Öncelikle vazo içerisinde buket içerisinde bekleyen çiçeğinizin kağıdını veya ambalajını çıkarın ve çiçeğinizi rahatlatın. Eğer üzerinde ip ya da lastik var ise bunlardan çiçeklerinizi çıkarın ve daha sonra çiçeğin suya batan kısımlarındaki yapraklarını makas yardımıyla kesin. Su içerisinde kalan yapraklar zamanla çürüyeceği için bu adımı atlamamalısınız.
  • Çiçeğinizin daha rahat su çekebilmesi için çiçeklerin saplarının ucundan 3-4 cm kadar eğimli olacak şekilde kesin.
  • Sap kesme ve yaprak ayıklama aşaması bittikten sonra güzelce temizlenmiş vazonuzun içerisine vazo boyutuna uygun oranda su koyun.
  • Vazo içerisine dolduracağınız suyun oda sıcaklığında olması önemlidir. 20 – 25 derece arasındaki bir sıcaklık vazodaki çiçekleriniz için uygundur. Ayrıca vazodaki su sürekli temiz olmalı ve tazelenmelidir.
  • Vazodaki suyu değiştirirken her defasında çiçeğinizi kontrol edin ve çürüyen yapraklarını ayıklayın. Bu işlemi yaparken yaprakları elinizle koparmayın makas ya da bıçak ile kesin.
  • Artık kökleri olmadığı ve toprakla bağı kalmadığı için çiçeğiniz yalnızca suyundan besin alabilecektir. Bu sebeple kesme çiçeklere özel besinleri suda eriterek vazonuzun içerisinde bulunan suya ilave edin. Bu besinler çiçeklerinizin çok daha uzun süre taze kalmasına yardımcı olacaktır.
  • Çiçeklerinizi ışığı dolaylı olarak alabilecekleri ve direkt olarak güneş ışığına maruz kalmayacakları yerlerde muhafaza edin. Klima havasının direkt geldiği yerler, kalorifer veya vantilatör önleri çiçekleriniz için uygun değildir.

Türkiye’nin en iyi çiçek sitesi Cicek.com üzerinden en güzel ve taze çiçeklerle hazırlanan aranjmanları sevdiklerinizi mutlu etmek adına güvenle sipariş edebilirsiniz. Her bütçeye uygun vazo çiçekleri fiyatları, en iyi aranjmanlar ve hızlı gönderim seçenekleriyle sevdiklerinizi mutlu etmeniz oldukça kolay.

Hayatınıza renk katacak anılar için Cicek.com her zaman yanınızda!