Filtrele
Neden Gönderim Yeri Seçmeliyim?

Seçtiğiniz bölge için gönderimi uygun ürünleri listeleyeceğiz. Böylece siparişinizi daha hızlı oluşturabilirsiniz.

bölgesi için ürünler listelenmektedir.

Yeni Bebek Çiçekleri (Doğum Çiçeği)

Rengarenk çeşitleriyle kendisine hayran bırakan çiçekler en değerli hediyeler arasında bulunur. Çiçekler her zaman insanları mutlu etmeyi başarır. Sevdiklerinizi özel hissettirmek istediğinizde ya da bir olayı kutlamak istediğinizde gönderdiğiniz çiçekler en şık hediyelerden biri olabilir. Özel günlerinizde veya istediğiniz her an sevdiklerinizi mutlu etmek ve onları düşündüğünüzü hissettirmek isterseniz cicek.com sayesinde birbirinden güzel çiçek çeşitlerinden seçim yapabilirsiniz. Sevdiklerinizin yeni bebek sahibi olduğu zamanlar bu özel günler arasında yer alır. Dostlarınızı tebrik etmek ve mutluluklarını paylaşmak için yeni doğan bebek çiçeği aranjmanları arasından uygun olanı seçerek; önemli günlerinde yanlarında olabilirsiniz.

Yeni bebek sahibi olan sevdiklerinize neşe dolu sürprizinizle kocaman bir gülümseme hediye edebilirsiniz. Cicek.com’un Yeni Bebek çiçekleri kategorisinde yüzlerce taze çiçek, taze ebeveyn olan yakınlarınızı sevindirebilmeniz için sizleri bekliyor. Yeni bebek kokusu kadar olmasa da mis kokulu çiçek aranjmanları için hızlıve güvenilir adres yine Cicek.com! Aileye yeni katılan üye her zaman heyecanı da peşinden getirir. Anne ve babaların akıllarında sürekli ona sağlamak istedikleri gelecek vardır. Kollarında duran bu küçük meleğin nasıl büyüyeceği konusunda endişeleri vardır. Onlar bu tatlı heyecanları yaşarken siz de onlara mutluluk verecek bir sürpriz yaparak bir az olsun rahatlamalarını sağlayabilirsiniz.

Yeni bebek için hediye almak çok eski bir gelenektir. Bizim adetlerimiz yeniliği sürprizle karşılamayı sever. Bu sebeple yeni eve, yeni işe ve de en önemlisi yeni bir hayata sürprizle gider, tebrik ederiz. Hoşgeldin bebek çiçekleri, anne ve baba olma heyecanını ilk kez veya yeniden yaşayan sevdikleriniz için oldukça önemlidir. Hayatlarındaki bu büyük değişime ayak uydurmaya çalıştıkları ilk zamanlarda sevdikleri tarafından düşünüldüklerini bilmek yeni ebeveynleri mutlu edecektir. Ancak çiçeği göndermeden önce düşünerek bir tercihte bulunmanız gerekir. Şayet doğum sonrası hastaneye çiçek gönderecekseniz, yakınlarınızın ne kadar süre ile hastanede kaldıklarını öğrenmeli ve de çok yer kaplamayan doğum çiçekleri tercih etmelisiniz.

Yeni Bebek Çiçekleri Hangi Durumlarda Gönderilir?

Yeni bir bebeğin dünyaya gelmesiyle oluşan mutlu ortam güzel hediyelerle birlikte daha unutulmaz bir hal alır. Çevrenizdeki kişilerin bu mutlu anına ortak olmak istediğinizde birbirinden güzel çiçekler ile tebriğe gidebilirsiniz. Ziyarete gidemediğiniz yerlere hediyelerinizi kolayca göndermeniz de mümkün olur. Eşiniz doğum yaptığında, ailenizden veya dostlarınızdan birinin küçük bir bebeği olduğunda o ana uygun çiçekler, kutlamalar esnasında size eşlik eder. Hastanede doğum yapan birisine çiçek götürebileceğiniz gibi eve ziyarete gittiğinizde de çiçeğinizi hediye edebilirsiniz. Farklı şehirlerde yaşayan sevdiklerinizin bu güzel anlarında yanlarında olamasanız da insanların severek tercih ettiği cicek.com, hediyelerinizi sizin yerinize onlara kolaylıkla ulaştırır. Bu sayede sevdiklerinizle aranızda mesafeler olması onlara anlamlı hediyeler göndermek için engel oluşturmaz. Yeni doğan bebek çiçekleri “hayırlı olsun” anlamı taşıyan özel çiçek grupları arasında yer alır. Yakınlarınızın yeni bir çocuk sahibi olmasını onlar kadar sevinçle karşıladığınızı göstermiş olursunuz.

Doğum Yapan Anneye Çiçek Seçimi

#1 Saksıda Çiçek Aranjmanları

Eğer hastaneye doğum sonrasında çiçek göndermeyi düşünüyorsanız çok yer kaplayacak çiçek aranjmanları veya salon çiçekleri göndermenizi önermeyiz. Hem koyacak yer bulunması açısından hem de daha sonrasında eve geçildiğinde götürülebilmesi açısından oldukça zor olacaktır. Aynı şey yeni ebeveyn olan çiftin evi hakkında bilginiz yoksa da geçerli. Bu durumda en risksiz tercih saksıda veya vazoda hazırlanan kesme çiçek aranjmanlarıdır. Gerberalar, güller, lilyumlar, papatyalar, hüsnüyusuflar ve mevsime göre hazırlanabilen diğer kesme çiçeklerle hem mis kokulu hem de güzel görünümlü bir aranjman seçebilirsiniz.

#2 Çiçek Buketleri

Lilyumlarla veya güllerle hazırlanmış kucak dolusu bir çiçek buketi, yeni anne olmuş yakınlarınızın mutluluktan ağzını kulanlarına vardırabilir. Cicek.com’dan dilediğiniz sayıda hazırlanmış çiçek buketlerinden birini seçebilir ve sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

#3 Salon Çiçekleri

Eğer gönderdiğiniz çiçeğin uzun ömürlü olmasını hatta bebekle birlikte büyümesini istiyorsanız bir salon çiçeği de tercih edebilirsiniz. Eflatun veya beyaz orkidelerden tek dalın haricinde 2,3,4,5 dal seçeneklerinden birini tercih edebilir, Guzmania, Antoryum gibi renkli salon çiçeklerini ya da beyaz zambaklı spathiphyllumu seçebilir, Dieffenbachia gibi yeşil bir salon bitkisi gönderebilirsiniz.

#4 Çiçek Sepetleri

Yeni doğan bebek çiçekleri arasında en çok tercih edilen aranjmanlardan biri de yeni bebek konsepti ile hazırlanmış çiçek sepetleri. Çeşitli çiçeklerle hazırlanmış üzeri balonlarla ve ayıcıklarla süslenmiş bir çiçek sepetini sevdiklerinize gönderebilir, ailenin en yeni üyesine sevgi dolu bir hoş geldin diyebilirsiniz. Daha sonra da dekoratif olarak kullanılabilecek sepetler de sevdiklerinizin oldukça hoşuna gidecektir.

Yeni Doğan Bebek Çiçeklerinde Tercih Edebilecekleriniz

Yeni doğan bebekler için çiçek seçerken onlar kadar tatlı aranjmanlardan birini tercih edebilirsiniz. Bu konuda size yardımcı olacak çok sayıda çeşit bulunur;

  • Bir ayıcığın kolları arasına iliştirilmiş 41 adet gül, tatlı bir görüntü sergilerken güzel anlamlarıyla daha özel bir hediyeye dönüşür. “41 kere maşallah” anlamında oluşturulan güller kırmızı rengiyle sevgiyi temsil eder. Bu düzenlemelerde karanfil, lilyum, papatya, gerbera gibi çiçeklerle hazırlanan özel tasarımlar da bulunur. Ayrıca çiçekler solduktan sonra ayıcık bebek güzel bir oyuncak anı olarak kalır. Büyük bir ayıcık tercih etmek istemeyenler için vazo içerisinde oluşturulan çiçek demetlerinin üzerine yerleştirilen küçük ayıcıklı kombinler bulunur.
  • Gül, lilyum, gerbera, papatya, hüsnüyusuf, karanfil gibi çiçeklerin bir arada ya da tek başına vazoda kullanılmasıyla tasarlanan aranjmanlar bulunur. Şık tasarımlı vazoların yanına, üzerine veya etrafına yerleştirilen küçük ayıcıklar ve balonlar yeni doğan bebekler için en çok beğenilen hediyeler arasında yer alır.
  • Güllerin birbirinden farklı renkleri bulunur. Kırmızı, beyaz, pembe, sarı gibi renkli güllerden birini tercih edebilirsiniz. Gül tercih etmek istemeyenler gerbera ve papatya gibi çiçekleri de tercih edebilir. Gül kadar ağır durmamasının yanında basit bir çiçek gibi de durmaz ve şık bir görüntüye sahip olur. Gerberaların ve papatyaların da farklı renkleri bulunur. Tek renkten oluşan demetlerin yanında farklı renklerin bir arada kullanıldığı demetleri de tercih edebilirsiniz.
  • Uzun süre bakılacak solmayan bir çiçek göndermek isterseniz, çeşitli renklere sahip orkidelerden birini seçebilirsiniz. Farklı büyüklüklerde yapraklara sahip saksı bitkileri de iyi bir seçenek olabilir.
  • Özel tasarlanmış kutuların içerisinde renkli demetler ve hoş tasarımlara sahip olan teraryumlar da bu alanda size yardımcı olur. Farklı düzenlemelere sahip çiçek buketlerinden ve saksı bitkilerinden birini seçerek yeni bebek sahibi olan sevdiklerinize gönderebilirsiniz.

Yeni Doğan Çiçeği Gönderirken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yakınlarınıza, yeni doğan bebekleri için göndereceğiniz çiçek özel tasarımlı çiçek aranjmanları onları her zaman mutlu eder. Ancak doğru olan hediyeyi seçmeniz için dikkat etmeniz gereken bazı konular bulunur.

  • Çiçeği göndereceğiniz ortama uygun olarak bir seçim yapmanızda fayda var. Hastane odaları küçük alanlara sahip olduğu için ve sizden başka kişiler de hediye gönderdiği için daha küçük yapılı çiçekleri tercih edebilirsiniz. Bu durum hediyenizi eve götürmek isteyen kullanıcılara da kolaylık sağlar.
  • Çiçek gönderirken yeni doğan bebeğin cinsiyetine göre de bir seçim yapabilirsiniz. Farklı oyuncaklarla süslenen çiçek aranjmanları buna göre tercih edebilirsiniz.
  • Bebekler için çiçek seçerken; bu çiçeği ailenin evine göndereceksiniz evin yapısına göre bir seçim yapmanız da iyi olabilir. Küçük evlere ortamla uyumlu çiçekler göndermek evle çiçeğin bütünleşmesine katkı sağlar. Bu durumda küçük yapılı ve renkli çiçeklere sahip saksı çiçekleri daha ideal bir seçim olur.

Hediyelerin üzerine dilediğiniz mesajı yazmak, sevginizi yansıtmak için iyi bir yol olur. Çiçeklerin üzerine yazacağınız mesajlarda size yardımcı olması amacıyla cicek.com’un yazılabilecek mesajlar sayfasındaki örnekleri inceleyebilirsiniz.

Yeni Bebek İçin Tebrik Mesajları

Çiçeğinize bir de size özel bir not ekleyebilir, sevdiklerinize tebriklerinizi kendi cümlelerinizle iletebilirsiniz. İşte bizim size önerebileceğimiz bazı tebrik mesajları; Hayatımıza neşe katacak melek nihayet geldi. Hoş geldi. Sağlık ve sıhhatle büyümesini diliyorum. Yeryüzünün en iyi anne ve babası olacağınızdan hiç şüphem yok. Dünyanın en güzel kokusu evlat kokusu derler. Onunla yarışamaz ama ben de sana bu mis kokulu gülleri yollamak istedim. Neşeniz, coşkunuz hiç bitmesin canım arkadaşım. Bana teyze olma hissini yaşattığın için teşekkür ederim canım ablam. Anne yarısı olmak bu kadar heyecanlı iken seni düşünemiyorum. Miniğimizle birlikte nice çılgınlıklara imza atacağız. Hoş geldi, iyi ki geldi. Hoş geldin tatlı bebek. Mutluluk getirdin dünyamıza. Hepimize umut getirdin. Kaderin, bahtın o güzel gözlerin kadar parlak olsun. Bebeğinizin dünyaya gelişini tebrik eder, vatanına ve milletine bağlı, ailesine sadık bir evlat olmasını dilerim.

Cicek.com, usta eller tarafından hazırlanan yüzlerce çiçek aranjmanı seçeneği ile yeni bebek heyecanlarına ortak olmak istediğiniz sevdiklerinizi mutlu edebilmeniz için çalışıyor. Siz de Cicek.com’un çeşitli indirimlerinden faydalanabilir, çiçek aranjmanlarınıza çeşitli yan ürünler ekleyerek hediyenizi özelleştirebilirsiniz.