Çiçek Dekorasyon

Özel Gün Çiçekleri: Kutlamaların Yıldızı Olun

Her gün bir diğerinden daha özeldir ancak bazı günler sevdikleriniz için her zaman daha önemlidir. Siz de özel günlerde onların kalbini kazanmak istiyorsanız, özel gün çiçekleri konusunda yeterli düzeyde bilgi sahibi olmalısınız! Hiç merak etmeyin, Cicek.com’daki bu yazımız özel günlerde tercih edebileceğiniz çiçekler konusunda size ipuçları verecek!

Turuncu Güller

Kutlama mesajları, en güzel hediyeler ve rengarenk çiçekler… İşte özel günlerde sevdiklerinizi mutlu etmek bu kadar kolay! Tüm çiçekler aynı mutluluğu verse de, her çiçek her önemli günde tercih edilmemeli. Çünkü çiçeklerin renkleri bile, anlamlarını değiştirmeye yetiyor! Bu yazımızda, hangi özel gün için hangi çiçeğin uygun olduğunu öğreneceksiniz. Böylece bir sonraki özel günde doğru seçimler yaparak sevdiklerinizi mutlu edebileceksiniz!

Sevgililer Günü Çiçekleri

Büyük Kırmızı Gül Buketi

Yılın belki de en romantik ve en aşk dolu günü… Sevgiliniz ya da eşiniz için Sevgililer Günü’nde alabileceğiniz en güzel hediye, bir buket çiçektir. Karşınızdaki kişiyi “Seni seviyorum.” demeniz kadar mutlu edecek güzel çiçekler, günün her zaman kurtarıcısı oluyor. Sevgililer Günü’nde hayatınızın aşkını mutlu edecek çiçek önerilerini aşağıda sizin için paylaşıyoruz!

 • Gül: Aşkın ve tutkunun biricik sembolü olan gül, Sevgililer Günü’nde akla ilk gelen çiçeklerdendir. Siz de klasik bir tercih yapmak istiyorsanız, kırmızı güllerle sevdiğiniz kişiyi mutlu edebilirsiniz.
 • Orkide: Zarifliğin ve asaletin simgesi olan orkideler, özel günlerin kurtarıcılarıdır. Bu nadide çiçeği Sevgililer Günü’nde tercih ederek, karşınızdaki kişiye verdiğiniz değeri bir kez daha gösterebilirsiniz.
 • Karanfil: Şiirlere, şarkılara konu olmuş çiçekler arasında gelir karanfiller. Bir buket kırmızı karanfil, aşkınızı anlatmaya yeter! Nostaljik ama aynı zamanda romantik olan bu çiçek, iyi bir Sevgililer Günü kutlaması hediyesidir.
 • Lale: Sevgililer Günü’nde lale hediye etmek herkesin aklına gelmez. Zarifliği ve şık görünümüyle bir buket lale alarak, aşık olduğunuz kişiye ne kadar nadide ve eşsiz olduğunu hatırlatabilirsiniz.

Anneler Günü Çiçekleri

Birbirine Sarılan Anne ve Kız

Biricik anneniz için bu özel günde hangi hediyeyi alsanız yetersiz kalır. Ancak gülümsemesiyle kalbinizde çiçekler açtıran, kokusuyla size en güzel çiçek bahçelerini anımsatan annenize en az onun kadar güzel bir çiçek hediye edebilirsiniz. Anneniz için tercih ettiğiniz çiçeklerin nadide ve her zaman karşılaşamayacağı çiçekler olmasına dikkat etmelisiniz. İşte bu çiçeklerden birkaçı…

 • Zambak: Zambaklar, saf sevgiyi ifade ediyor. Bu özellikleri ile özel gün çiçekleri arasında ilk srıada yerini alıyor. Özellikle beyaz zambak tercih ederek, annenizin yüzünde kocaman bir gülümseye neden olabilirsiniz.
 • Frezya: Gizli kalmış bir güzelliğe sahip olan frezyalar, rengarenk görünümleri ile annenizin gününü güzelleştirmek için sizi bekliyor! Bir buket frezya aranjmanı hediye ederek onu dünyanın en mutlu annesi kılabilirsiniz.
 • Şakayık: Annenizde bulduğunuz şefkati ona hediye etmek için şakayık çiçeklerini tercih edebilirsiniz. Eşsiz görünümü ile annenize ne kadar nadide olduğunu bir kez daha hatırlatacak.
 • Lilyum: Doğumu ve masumiyeti simgeleyen lilyum çiçekleri, anneniz için en özel çiçeklerden biri olacak. Onu bu kadar özel kılan şeylerden biri de, sizsiniz!

Öğretmenler Günü Çiçekleri

Pembe Laleler

1981 yılından beri 24 Kasım’da kutlanan Öğretmenler Günü, öğretmeninizi mutlu etmeniz için en güzel fırsat! Sevgi ve saygı ile yaklaştığınız öğretmenlerinizi güzel bir çiçekle mutlu etmek, sizi onun gözünde unutulmaz kılar. Ona, minnet duygunuzun ne kadar güçlü olduğunu bir kez daha kanıtlayacak!

 • Teraryum: Öğretmeniniz, sunduğu bilgilerle size yepyeni bir dünyanın kapılarını açtı. Siz de ona kendi ekosistemine sahip bir teraryum hediye ederek bambaşka bir dünya sunabilirsiniz.
 • Sukulent: Sukulentler bakımı kolay ama her biri özel ilgi isteyen bitki türleridir. Tıpkı öğretmeninizin her birinizle tek tek ilgilendiği gibi… Bir ya da birkaç sukulent hediye ederek onun çalışma masasını da süsleyebilirsiniz.
 • Lisyantus: Sevgiyi ve sadakati simgeleyen zarif lisyantus çiçeklerinden bir buket, öğretmeninize teşekkür etmek için en güzel yollardan biri… Lisyantus çiçeği ile hazırlanan aranjman, orijinal hediye arayanların tercihi oluyor.
 • Papatya: Ve bir Öğretmenler Günü klasiği; papatyalar! Büyük küçük fark etmeksizin, görür görmez herkesin yüzünü güldüren bir papatya buketi, masumiyetinizi ve saygınızı bir kez daha kanıtlayacak.

Doğum Günü Çiçekleri

Doğum Günü Kutlayan Genç Çift

Bazı özel günler herkes için aynı öneme sahip olsa da, bazıları sadece tek kişiye özeldir. Tıpkı doğum günleri gibi! Hemen herkes doğum gününü coşkuyla kutlamak ve hediye almak ister. Senede bir kutlanan bu özel günde, karşınızdaki kişiye onun kadar özel bir çiçek hediye edebilirsiniz…

 • Hüsnüyusuf: İnceliği ve mükemmelliği simgeleyen hüsnüyusuf, hayranlık duyduğunuz kişiye verebileceğiniz en güzel hediyelerden biri! Hüsnüyusuf çiçekleri ile hazırlanan buketi tercih ederek, özel gün çiçekleri klasiklerinden sıyrıldığınızı gösterebilirsiniz.
 • Leylak: Renklerine göre farklı anlamlar taşıyan leylak çiçekleri, genel anlamı ile eşsiz duyguların temsilcisidir. Çünkü leylak çiçekleri oldukça narin çiçeklerdir. Tıpkı doğum günü olan kişi gibi…
 • Krizantem: Doğum günü olan sevdiklerinize, iyi dilekleri sunmanın bir yolu da krizantem çiçeği hediye etmektir. Bolluğu simgeleyen beyaz krizantem, sevgi ve masumiyeti simgeleyen sarı krizantem ya da şefkati simgeleyen pembe krizantem ile yeni bir yaş kutlaması yapabilirsiniz!
 • Ayçiçeği: Her ne kadar kutlama çiçeği olarak akla gelmese de, ayçiçekleri dikkat çekici bir hediyedir. Güneşe aşık olan ayçiçekleri ile sevdikleriniz yeni yaşlarında pozitif enerji ile dolacak!

Yılbaşı Çiçekleri

Doğal Kütükte Yılbaşı Buketi

Yeni yıl kutlaması dendiğinde akla hediyeler gelse de, klasik hediyelerden olan çiçekler bu özel güne de çok yakışıyor. Yılbaşının simgesi olan çiçekler ile isterseniz evinizi süsleyebilir, isterseniz sevdiklerinizi mutlu edebilirsiniz!

 • Kokina: Bir yılbaşı geleneğidir kokina. Bir inanışa göre lokina çiçeğini dikenlerinden ayırıp koparabilen ve evine getiren kişinin evi, yıl boyunca bolluk ve bereketle dolar. Dünyanın hemen her yerinde yılbaşı kutlamaları için tercih edilen bu çiçek ile siz de yeni yılı karşılayabilirsiniz.
 • Ökse Otu: Bu mitolojik bitki altında edilen dilekler ve birleşen kalpler, yılbaşı ruhu gibi sonsuz bir mutlulukla taçlanıyor. Hediye olarak tercih edebileceğiniz, dekoratif olarak yaşam alanlarınızı zenginleştirebileceğiniz ökse otu, yılbaşındaki yeni geleneğiniz olacak!

Yukarıdaki yazımızda klasikten vazgeçmeyen ya da farklı bir çiçek ile sevdiklerini şaşırtmak isteyenler için birçok çiçeği derledik! Siz de bu çiçekleri Çiçeksepeti’nde bulabilir ve isterseniz kendinizi şımartabilir, isterseniz sevdiklerinizin özel günlerini kutlayabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu