Çiçek Notları

Burçlara Göre Çiçekler

Güzel kokan, güzel görünen çiçekleri herkes sever ama aynı zamanda herkes çiçek seçimi konusunda kendini daha özel hissetmek ister. Siz de sevdiklerinize kendilerini daha özel hissettirmek ve onlara özel bir hediye sunmak için burçlarından yardım alabilirsiniz. Nasıl mı?

Burcunuz ile uyumlu renklere, kokulara, objelere ve çiçeklere daha fazla ilgi duyabilir ve kendinizi özel hissetmek için tercihlerinizi bu yönde yapabilirsiniz. Sevdikleriniz için de özel bir hediye hazırlamak, onları ne kadar iyi tanıdığınızı göstermek için onların burcuna uygun olan çiçekleri seçebilirsiniz. Böylece hediyenizin manevi değerini artırarak, alelade bir seçim yapmadığınızı ve üzerinde düşündüğünüzü de gösterebilirsiniz.

Burçların karaktere etkileri bilinen bir gerçek. Bazı insanların çok romantik, bazılarının ise çok eğlenceli ve komik olmasının nedenlerinden biri de burçları. Burçlar konusunda hassas olan sevdikleriniz için bir jest yapmak ve onların kalbini çalmak istiyorsanız, burcuna göre çiçek seçimi yapmak sizi bir adım öne taşıyacaktır.

Burç uyumuna göre çiçek tercih ederken bazı dikkat etmeniz gereken konular bulunuyor. Öncelikle sevdiklerinizin burcundan emin olmanız gerekiyor. Sizin için hangi doğum tarih aralığının hangi burcu temsil ettiğini derledik.

Koç Burcu:

21 Mart – 20 Nisan

Boğa Burcu:

21 Nisan – 20 Mayıs

İkizler Burcu:

21 Mayıs – 21 Haziran

Yengeç Burcu:

22 Haziran – 22 Temmuz

Aslan Burcu:

23 Temmuz – 23 Ağustos

Başak Burcu:

24 Ağustos – 23 Eylül

Terazi Burcu:

24 Eylül – 23 Ekim

Akrep Burcu:

24 Ekim – 22 Kasım

Yay Burcu:

23 Kasım – 21 Aralık

Oğlak Burcu:

22 Aralık – 20 Ocak

Kova Burcu:

21 Ocak – 19 Şubat

Balık Burcu:

20 Şubat – 20 Mart

Şimdi sıra burca göre doğru çiçek seçimi yapmaya geldi…

Koç Burcuna Özel Çiçekler

Güçlü karakterlere sahip olan koç burcu insanları, aynı zamanda oldukça hareketli ve sosyaller. Beyaz rengi çok seven, mavi ve mor rengi de günlük hayatlarında sıklıkla tercih eden koç burcuna sahip kişiler için çiçek önerimiz papatya ve lale çiçekleri.

Boğa Burcuna Özel Çiçekler

En pozitif burçlardan biri olan boğa burcuna sahip sevdikleriniz, canlı renkleri çok sevecektir. Hediye seçiminde pembe karanfil tercih edebilirsiniz. Nesiller boyunca aşkın en büyük temsilcisi olan boğa burcu insanları için kırmızı gül de tercih edebilirsiniz.

İkizler Burcuna Özel Çiçekler

Değişken, uyumlu, hareketli ve neşeli gibi karakterik özelliklere sahip olan ikizler burcu sevdikleriniz için onların karakterine uygun olan gardenya, yasemin ve sümbül çiçeklerini tercih edebilirsiniz.

Yengeç Burcuna Özel Çiçekler

Arkadaş canlısı, sevecen ama aynı zamanda sakin ve romantik hislere sahip yapıları ile dikkat çeken yengeç burcu sevdiklerinize en az onlar kadar narin olan nilüfer, beyaz gül ve zambak çiçeklerini hediye edebilirsiniz.

Aslan Burcuna Özel Çiçekler

İhtişam ve gösteriş dendiğinde akla gelen aslan burcu insanları için şüphesiz ki en iyi çiçekler kırmızı gül ve orkide olacaktır. Lüks, dikkat çekici ve benzersiz bu çiçekler, aslan burcu sevdiklerinizi çok mutlu edecek.

Başak Burcuna Özel Çiçekler

Bilginin peşinde koşan, çalışkan ve pratik özellikleri ile hayatınızda var olan başak burcu sevdiklerinizi mutlu etmek için; bakımı kolay ama aynı zamanda göz dolduran açelya ve sarı menekşe çiçeklerini tercih edebilirsiniz.

Terazi Burcuna Özel Çiçekler

Diğer burçlara göre daha romantik bakış açıları bulunan ve geçmişe olan bağlılıkları fazla olan terazi burcu sevdiklerinize, onları geçmişe götürecek ve nostaljik bir havaya sahip pembe krizantem veya pembe gül çiçeklerini hediye edebilirsiniz.

Akrep Burcuna Özel Çiçekler

Hayatında ve ilişkilerinde tutkulu olan akrep burcu insanları için en doğru renk kırmızı iken, en doğru çiçek ise kırmızı karanfil olacaktır. Aynı zamanda hanımeli çiçeği de akrep burcu sevdiklerinizin en sevdiği çiçekler arasında yer alır.

Yay Burcuna Özel Çiçekler

Neşeli, uyumlu, dost canlısı ve zarif kişiliğe sahip yay burcu sevdiklerinizin en beğenecekleri çiçekler arasında onlar kadar zarif olan mor leylaklar yer alıyor. Mor rengi yansıtan yay burcu için mor menekşeler de tercih edilebilecek çiçekler arasında.

Oğlak Burcuna Özel Çiçekler

Profesyonel hayata karşı bitmeyen enerjileri ile hayatınızda var olan oğlak burcu sevdiklerinizin enerjilerini yükseltmek ve onları mutlu etmek için hediye seçiminde siyah gül, kadife çiçeği veya kamelya çiçeklerini tercih edebilirsiniz.

Kova Burcuna Özel Çiçekler

Hayal gücü konusunda sınırsız görüşleri olan kova burcu insanları için benzersiz çiçek seçimleri yapabilirsiniz. Dikkat çekici çiçekler arasında yer alan zennen, menekşe veya kartopu çiçekleri kova burcu sevdiklerinizi mutlu edecek.

Balık Burcuna Özel Çiçekler

En duygusal burç olan balık burcu sevdiklerinize, onların sıcakkanlı ve sevecen karakterlerine uygun olan inci çiçeğini hediye edebilirsiniz. Güçlü görünümü ve zarif yapısı ile zambak çiçeği de balık burcu insanı için iyi bir seçim.

 

kutuda gül
gül buketleri

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu