Çiçek Notları

Evlenme Teklifi Sözleri

Hayatınızın en önemli kararlarından biridir evlilik. Biri ile hayatını, geleceğini birleştirmektir. Bu önemli kararınızı sevgilinize sunmak ve onun yanıtını almak ise bambaşka bir heyecanı beraberinde getirir. Bu özel ve anlamlı anın heyecanı ile sözcükler birbirine karışır. Heyecanınıza ortak olacak, romantik evlenme teklifi sözlerini sizler için hazırladık. 

 1. Her sabah uyandığımda ilk gördüğüm sen ol istiyorum. Geceleri güne gözlerimi kaparken son gördüğüm manzara göz kapakların olsun istiyorum. Bana bir nefes kadar yakın olmanı, tüm hayatıma ortak canıma yoldaş olmanı istiyorum. Benimle evlenir misin?
 2. Beni ben yapan, biz yapansın. Tamamlayansın. Sensiz geçen bir dakikaya dahi tahammülüm yok artık. Benimle evlenir misin?
 3. Seninle birlikte yaşlanmak değil yaş almak istiyorum. Geçirdiğimiz her günün tadına vararak, her anı değerlendirerek yaşamak, yıllar geçse dahi ellerini tuttuğumda aynı heyecanla gözlerine bakmak istiyorum. Benimle aynı hayatı yaşamaya var mısın?
 4. Bir ömür gözlerimi sana açmak istiyorum. Kahvaltı masasında başlayan kahkahalarımız akşam yemeklerine bıraksın kendini. Masamızdan dostlarımız eksilmesin, çocuklarımız koştursun evimin koridorunda. Basit ama mükemmel olsun hayatımız. Tüm günler seninle başlayıp seninle sona ersin. Benimle aynı hayali kurmaya evet der misin?
 5. Mutlu olmak için birçok sebep var. Ancak hiçbir sebep ve hiçbir yol seninleyken hissettiğim mutluluk kadar güzel değil. El ele verdiğimizde aşamayacağımız hiçbir engel yok, biliyorum. Benimle evlenir misin?
 6. Kalbimde ve aklımda özel bir yerin var. Sen yanımda olmadan, seni sevmeye devam etmeden sürebilecek bir hayat düşünemiyorum. Benimle evlenir misin sevgilim?
 7. Gözlerimi kapadım ve bir dilek diledim. Ancak rüyalarımda yaşanacak kadar güzel bir hayal kurdum. Şimdi tüm hayallerimi sana vermek ve birlikte hayallerimizde yaşattığımız kadar özel bir hayat kurmak istiyorum, benimle birlikte hayaller kurmaya var mısın?
 8. Hayatım boyunca binlerce farklı soru sordum ancak hiçbiri şu an sormaya hazırlandığım kadar heyecan verici değildi. Ellerin ellerimde, gözlerin gözlerimde, kalplerimiz sanki sarılmış ve birbirlerini tamamlayan bir ritimle atıyorlar. Bir ömür bu heyecanı benimle yaşar mısın? Benimle evlenir misin?
 9. Gerçekleşmesi zor olduğunu sandığım hayallerimi, yaşayabileceğimi düşünmediğim duyguları mutlu ve renkli bir gerçeklikle değiştirdin. Hiçbir gerçek bu kadar güzel olmamıştı. Benimle evlenir misin?
 10. Her kalbin bir yarene ihtiyacı varmış. Böylece hüzünler daha kolay atlatılır, sevinçle iki kat yaşanırmış. Hayatımın geri kalanında tüm bu duyguları seninle yaşamak, her şeyi seninle paylaşmak istiyorum. Bir hayatı benimle geçirmeye evet der misin?
 11. Seni sevmek bitmeyen bir yolculuk. İnişlerle, çıkışlarla; kimi zaman engellere takılarak ama her zaman ayağa kalkıp devam ederek süren bir yolculuk. Birlikte yürüdüğümüz bu yolu hedefine ulaştırma zamanı gelmedi mi? Benimle varış noktasına ulaşmak ister misin sevgilim?
 12. Seni sen olduğun için sevmek zor değil. Çünkü gülüşünde binlerce güneşin ışığı, çocuk neşesi, bahar kokusu saklı. Seninleyken ben olmak ise bu zamana kadar yaşamadığım bir hissin yansıması. Beni benimle barıştırdığın bu hayatı biz olarak sürdürmeye ne dersin? Benimle evlenir misin?
 13. Derler ki hayatının aşkını gördüğünde onun doğru kişi olduğunu bilirmişsin. Zaman durur, dünya dönmezmiş. İşte ben de seninle ilk tanıştığım günde kaldım. Birbirimizi tanımadan önce, ayrı kaldığımız tüm zamanın acısını çıkarır gibi yaşamak istiyorum artık. Benimle evlenir misin? Kaybettiğimiz tüm zamanı dolu dolu telafi eder misin benimle?
 14. Seninle ilgili her anıyı hafızama bir fotoğraf olarak kaydediyorum. Zihnimdeki fotoğraf albümünde gizli tüm benliğin. Şimdi oraya yeni bir sayfa açmak istiyorum. Geleceğimizi, çocuklarımızı, yaşlılıklarımızı kaydetmek istiyorum. Benimle evlenir misin sevgilim?
 15. İnsanlar puzzle parçaları gibiymiş. Birbirlerini tamamlayınca çıkarmış esas manzara ortaya. Senden önce yalnızca bir puzzle parçasıydım. Ben de seninle tamamlandım sevgilim. Gözlerimiz kesişti, ellerimiz birleşti. Bir ömür bu manzaraya bakmaya doymayacağım. Benimle evlenir misin? Manzaramı tamamlar mısın?

Yıllarca hatırlanacak bu özel ve anlamlı günde sevgilinizi ne kadar çok sevdiğinizi ve hayatınızı onunla geçirmeyi ne kadar çok arzuladığınızı dile getirebileceğiniz sözleri inceleyerek size ve aşkınıza en uygun olanları seçebilirsiniz.  Duygularınızın içinizden dolup taştığı ancak kelimelere dökülmekte zorlanıldığı o anda kullanmak üzere romantik evlenme teklifi sözlerinden yardım alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu