Çiçek Dekorasyon

Küçük Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Küçük bir balkonunuz var ve onu en verimli ve şık bir şekilde yenilemek mi istiyorsunuz? Mutlaka bakmanız gereken bazı apartman balkon dekorasyon fikirlerini derledik! Hazırsanız, küçük balkon dekorasyonu fikirleri ile rehberimize başlıyoruz!

Küçük Balkon Dekorasyonu

Yemyeşil bahçede bir elinizde kahve, diğer elinizde kitapla oturma lüksü pek çok kişinin hayalidir. Küçük balkonlu şehirlerdeki modern dairelerde bu hayal neredeyse imkansız görünüyor. Ancak bu yazıda paylaşılan fikirlerle küçük balkonlarda bile kendi bahçenize sahip olabilirsiniz. Küçük balkon dekorasyonu, aslında sandığınızdan çok daha kolay!

Hayranlık Uyandıran Modern Balkon Bahçe Fikirleri

Açık bahçeye sahip olmanın en güzel yanı, evinize kattığı estetik güzelliğin yanı sıra sahip olduğu birçok sağlık yararıdır. Uzmanlar, temiz hava ve stressiz bir ortam elde etmek için her zaman evinizde bitki bulundurmanızı önerir. Ayrıca modern balkon bahçenizde meyve ve sebze yetiştirmeyi deneyebilir ve belki tasarruf bile edebilirsiniz.

Asma bahçe olarak kullanılan balkon duvarı

Bir asma bahçe oluşturarak balkonunuzda bir ifade duvarı oluşturun. Bu tasarım, çok fazla uzunluğun olmadığı bir balkon için idealdir. Tek ihtiyacınız olan boş bir duvar ve saksılarınızı kolayca asabileceğiniz ahşap bir yapı. Koyduğunuz bitkilerle yaratıcı olun. Birkaç çiçekli bitki ekstra bir süs dokunuşu katacaktır. Bu modern balkon bahçesi, balkona hoş ve sofistike bir görünüm kazandırmaktadır.

Doğayla iç içe rahat bir koltuk

Pandemi bize bir şey öğrettiyse, doğa ile bağlantı kurmak çok önemlidir. Bu küçük bağlantı olarak modern bir balkon bahçesi mükemmeldir. Boş zaman etkinlikleri için balkonunuza rahat bir koltuk ekleyin. Burada oturup doğayla iç içe temiz havanın tadını çıkarabilirsiniz. Çeşitli bitkilerle vahşi ve benzersiz bir balkon seçin veya çağdaş bir balkon için sade dekoratif bitkileri seçin. Doğal temayla iyi eşleştirmek için ahşaptan yapılmış bir koltuk kullanın

Tepegözlü küçük balkon tasarımı

Küçük bir balkonunuzun olması, bahçenizin yaratıcı bir şekilde tasarlanamayacağı anlamına gelmez. Bu modern balkon bahçesi, üzerinde bitkilerin kalabileceği ve büyüyebileceği bir kanopiye sahip olarak yerden tasarruf sağlar. Çatı, PVC borular arasına yatay olarak yerleştirilmiş bambu çubuklar kullanılarak yapılmıştır.

Diğer bitkiler de korkuluklara ve zemine yerleştirilir. Bu fikir bize dar bir alanda bir balkon bahçesinin olanaklarını gösteriyor. Yemek için mükemmel bir küçük alan yaratmak için gölgelik altına sandalyeler ve masalar yerleştirebilirsiniz. Bu tasarım, balkonunuza misafirlerinizi şaşırtmak için kullanabileceğiniz çok eksantrik bir kafe görünümü verecektir.

Bitki Perdesi

Küçük balkon dekorasyonu için olmazsa olmazlar arasında, bitkiler gelir. Eğer dairenizin balkonu komşunuzun dairesine çok yakınsa uzun bitkiler kullanarak mahremiyetinizi koruyabilirsiniz. Bu bitki perdesi mahremiyet sağlarken aynı zamanda estetik açıdan da hoştur. Balkon kenarına yerleştirmek için kaba atkuyruğu veya bambu gibi bitkileri kullanabilirsiniz. Bu modern balkon bahçesi ile siz de evinizin içinde harika bir yeşil manzaraya sahip olursunuz. Burada gösterilen balkon, bahçeyi tamamen kucaklamış ve hatta eksiksiz bir görünüm için zemine çakıl taşları ve kayalar eklemiştir.

Yeşillik ile doldurun

Balkonunuzu yeşilliklerle süsleyin. Modern balkon bahçenizde çeşitli renklere sahip olmak için hem çiçekli hem de çiçeksiz bitkiler alın. Bitkileri yere koyun, saksıları duvara asın ve korkuluk boyunca birkaç bitki süsleyin. Bu yemyeşil bitki topluluğu, küçük balkonunuza ihtişam katacak. Bahçe boyunca hoş bir koku uyandırmak için otlar dikilmelidir. Bu güzel bahçe ile balkonunuz mahallenizde göz alıcı bir cazibe merkezi olacak.

Balkonda dikey bahçe

Sınırlı bir alana sahipseniz ancak yine de bahçenizi istiyorsanız, dikey bir bahçe deneyebilirsiniz. Bunu yapmak için tahta bir palet tahtası kullanın ve birkaç saksı asın. Bu tasarım kolayca kendin yap yapılabilir ve balkonunuzda başka hiçbir şeyi değiştirmeniz gerekmez. Bunun gibi modern bir balkon bahçesi, kentsel Hint evleri için idealdir. Bu yaratıcı balkon tasarımı, normalde boş kalacak bir alanı kullanır ve muhteşem bir görüntü oluşturur.

Asılı korkuluk saksı bitkileri

Güzel çiçekli bitkileri korkuluklarınızda asılı tutarak balkonunuzda pitoresk bir güzellik yaratın. Güzelce çiçek açmalarını sağlamak için çiçekli bitkileri besleyin ve onlara özen gösterin. Bu minimalist tasarım, tüm balkonunuzda bir dinginlik yaratmanıza yardımcı olur. Asılı bitkiler ayrıca yer kaplamaz. Bu nedenle küçük bir balkon için mükemmeldirler. Oturup manzaranın keyfini çıkarabileceğiniz veya romantik bir akşam yemeği yiyebileceğiniz sevimli küçük bir kahvaltı masası yapmak için sandalyeleri ve masaları birleştirin. Bu modern balkon bahçe tasarımı, balkonunuzun küçük bir Fransız kasabasında hoş bir yer gibi görünmesini sağlar.

Asma bitkiler

Bu yerden tasarruf sağlayan asma saksı seçeneğiyle büyüleyici bir balkon yaratın. Bu modern balkon bahçesi, balkonunuzun estetiğine drama ve karakter katacak. Basamaklı bir yaprak görünümü istiyorsanız, Golden Pathos ve English Ivy gibi bitkileri asın. Daha kompakt kaplar için otları deneyin. Bu bahçeyi gerçeğe dönüştürmek için ihtiyacınız olan tek şey, sağlam bir yapıya delmeniz gereken kancalar ve seçtiğiniz saksılar.

Balkon Mobilyası

Beyaz saksı bitkileri ve minimalist bir görünümle güzel bir modern balkon tasarımı yaratın. Bu tasarım, yeşilliklerle dolu bir balkondan hoşlanmayan bizler için sorunsuz ve temiz görünüyor. Bu az bakım gerektiren bahçeyi oluşturmak için duvar sehpaları ve raflar kullanın. Zemin alanını boşaltmak için kafesler ve korkuluk monte edilmiş saksılar kullanılmalıdır. Bu balkonda özellik olarak aydınlatmalar kullanılabilir.

Yeşilliklerle dolu bir balkon bahçesi, evde dinlenmek için ideal bir yer olabilir. Kendin yap saksılar, çekici mobilya tasarımları vb. dahil ederek küçük alanlar için balkon bahçesi fikirlerinizi uygulayın. Eviniz için bazı ilginç küçük balkon bahçesi fikirlerini listeliyoruz.

Küçük Balkon Dekorasyonu İçin İpuçları

  • Narenciye ağaçlarını yeterli güneş ışığı alan alanlara yerleştirin. Ancak bir şemsiye koyarak kısmi gölgede tutun.
  • Mutfağınız için bir bitki bahçesi tasarlayın. Fesleğen, nane, kişniş, kekik vb. gibi çeşitli bitkiler yetiştirebilirsiniz.
  • Dikey bir bahçe veya asılı bitkiler oluşturmak için mükemmel bir seçenek olabilecek pişmiş toprak kapları tercih edin.
  • Bisikletsiz bir balkon bahçesinin tasarımı kolaydır ve balkonunuz için güzel bir görünüm oluşturur. Eski ahşap kasaları, kullanılmayan şişeleri ve saksıları, lastikleri vb. kullanarak kendin yap saksılar oluşturun.

Küçük Balkon Dekorasyonu Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Bitkilerle bir balkon nasıl güzelleştirilir?

Dış mekan bitkileri, evinizin verandasını veya küçük balkonunu süslemek için ilginç şekillerde düzenlenebilir. Dikey bir bahçe oluşturabilirsiniz. Balkon korkuluklarına güzel ekiciler verin. Dış mekanlarınız için az bakım gerektiren tesisleri tercih edin. Balkonunuz için dikkate almanız gereken bazı bitkiler Aloe Vera, Örümcek Bitkisi, Çöl Gülü, Tulsi vb.

Evde balkon için en iyi saksılar hangileridir?

Balkon bahçeniz için saksı seçimi yapıyorsanız, bakımı kolay ve dış ortam için ideal bir malzeme seçtiğinizden emin olun. Taş, plastik ve fiberglastan yapılmış ekiciler dayanıklıdır ve aşırı hava koşullarına dayanabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu