Çiçek Dekorasyon

İlham Veren Salonda Çiçek Dekorasyon Fikirleri

Evinizin havasını değiştirmek istiyorsanız, işe ilk olarak salondan başlamalısınız! Salonu dekoratif anlamda değiştirmenin yolunun ise çiçeklerden geçtiğini unutmamalısınız! Cicek.com’daki bu yazımızda, salonda çiçek dekorasyon fikirleri sizi bekliyor!

Ev dekorasyonunda, her şeyin uyumlu olması ve birbirini tamamlaması çok önemlidir. Özellikle misafirlerinizi ağırladığınız ve ailenizle keyifli vakit geçirdiğiniz salonun dekorasyonu da, evinizin geri kalanı hakkında bir fikir verir. Çiçekler, salon dekorasyonunda en sık kullanılan aksesuarlardan biridir ve çiçeklerin evin atmosferine etkisi oldukça büyüktür. Siz de daha sıcak, konforlu ve birbirini tamamlayan bir dekorasyonun altına imza atmak istiyorsanız, sizin için derlediğimiz fikirlere mutlaka göz atmalısınız!

Büyük Bitkilerle Salonu Canlandırın

Salonunuzda büyük bitkiler kullanarak ortamın havasını bir anda değiştirebilir ve canlandırabilirsiniz. Büyük bir bitki, salonunuzun doğal bir görünüm kazanmasını sağlar. Ayrıca, salonunuzun havasını nemlendirerek daha sağlıklı bir ortam da sunar. Büyük saksılar içinde yerleştirilmiş bitkiler, salonunuzun köşelerinde veya büyük boş alanlarında kullanmanız için iyi bir seçimdir. Büyük yaprakları ile salondaki aksesuar eksikliğini de tamamlayan büyük bitkiler, özellikle geniş salonlarda oldukça etkili bir görünüm sunar.

Çiçeklerle Masanızı Süsleyin

Salonda yer alan yemek masanızın üzeri de, aksesuarlarınızı sergilemeniz için en ideal alanlardan biridir. Söz konusu çiçekler olduğunda da yemek masanızın üzerine bir çiçek aranjmanı yerleştirerek odanın havasını değiştirebilirsiniz. Büyük bir vazo veya cam bir vazo içinde renkli çiçekler kullanabilirsiniz. Bu aranjman, odanızda şık bir görünüm yaratır ve odanızın doğal havasını tamamlar. Sadece yemek masasında değil, sehpalar üzerinde de çiçek kullanabilirsiniz.

Renkli Kuru Çiçekler Kullanın

Eğer canlı çiçeklerinin bakımının zor olduğunu düşünüyorsanız, tercihinizi kuru çiçeklerden yana kullanabilirsiniz. Salonunuzun farklı bölgelerinde renkli kuru çiçekler kullanarak farklı bir hava yaratabilirsiniz. Kuru çiçekler, hem doğal hem de uzun ömürlü oldukları için tercih edilir. Renkli bir kuru çiçek aranjmanı, gerek romantik havasıyla gerekse şık tasarımıyla herkesi etkisi altına alır.

Çiçeklerle Duvarınızı Süsleyin

Çiçek desenli duvar kağıtları her dönem moda olsa da, yepyeni bir önerimiz var: Çiçekli tablolar! Çok sevdiğiniz çiçekler ile hazırlayabileceğiniz bu tabloları boş kalan duvarlarınıza asarak ortamın havasını bir anda ısıtabilirsiniz. Farklı renklere sahip olan bu çiçekleri seçerken, bir türlü atmaya kıyamadığınız özel gün çiçeklerinizi de kullanabilirsiniz.

Dekoratif Saksılar Kullanın

Kim demiş saksılar sadece bitkilerin evidir diye! Saksılar, bitkilerinizi sergilemenin yanı sıra, salona şık bir görünüm kazandırmanız için de oldukça kullanışlı objelerdir. Farklı renklerde, şekillerde ve boyutlarda saksılar kullanarak salonunuza farklı bir hava katabilirsiniz. Seramik, toprak, cam, hasır gibi farklı malzemeler ile hazırlanan saksılar, bitkiden bağımsız olarak da büyük ilgi çekecektir. Saksıların yanı sıra, bitkilerinizi koyabileceğiniz saksı altlıkları da seçebilirsiniz. Bu, bitkilerinizin salonunuzda daha iyi görünmesini sağlar.

Asma Saksılar Kullanın

Salonunuzu bir bahçeye çevirmek istiyorsanız, tavandan sarkan saksıları kullanabilirsiniz. Bu saksıların içine sarmaşık şeklinde bitkiler yerleştirerek sarkıttan aşağıya doğru sarkmasını da sağlayabilirsiniz. Böylece salonda eşsiz bir görünüm yakalayabilirsiniz. Hasır ya da makrome detaya sahip olan asma saksı kullanarak aynı zamanda sıcak bir keyif köşesi de hazırlayabilirsiniz.

Salon Dekorasyonunda Çiçek Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

  • Seçtiğiniz bitkinin veya çiçeğin salonun geri kalan dekorasyonu ile aynı renk uyumu içinde olması önemlidir. Seçim yaparken buna dikkat etmelisiniz.
  • Beğendiğiniz çiçeğin aynı zamanda kolay bakım adımlarına sahip olması da önemlidir. Çünkü salonda birden fazla çiçek kullanırken, bu çiçeklerin sağlıklı büyümesini sağlamak da gerekir.
  • Çiçeklerin konumunu doğru ayarlamayı unutmayın. Eğer boş köşeler varsa büyük bitkiler kullanabilirsiniz. Masaların, sehpaların ya da kitaplıkların üzerini de değerlendirebilirsiniz.

Siz de salonda çiçek dekorasyon fikirleri yazımızı okuduktan sonra, salonunuzun havasını birkaç çiçek kullanarak değiştirebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu