Çiçek Bakımı

Mucizevi Baharat; Ev Bitkilerinde Tarçın Nasıl Kullanılır?

Tarçın leziz bir baharattır; pişirme ve pişirmeyi tatlandırmak için kullanırız. Ancak bunun ev bitkilerinize de fayda sağlayabileceğini biliyor muydunuz? Hayır, henüz ben de yapmadım diyorsanız bu yazı sizin için! Kullanımı süper kolay, ucuz ve son derece etkilidir. Peki bitkilerde tarçın kullanımı nasıldır? İşte tüm yanıtlar…

Bitkilerin büyümelerine ve gelişmelerine yardımcı olmak için bitkilerde tarçın kullanımı hakkında her şeyi, gelin birlikte öğrenelim.

Ev Bitkilerinde Tarçın Nasıl Kullanılır?

  1. Zararlılardan kurtulmak için kullanın. 

Bitkileriniz ürkütücü ve zarar böceklerden rahatsızsa, 4 yemek kaşığı tarçın, 1 yemek kaşığı karabiber, 1 yemek kaşığı bulaşık deterjanı ve 3 su bardağı suyu bir sprey şişesine koyun, karıştırmak için sallayın ve ardından bitkinizin üzerine bolca püskürtün.

  1. Kırık bir sapı düzeltin.

 Sevdiğiniz ev bitkilerinden biri kırılırsa, bitkinin enfekte olmasını ve ölmesini önlemek için kırılan gövdeye tarçın tozu serpebilirsiniz.

  1. Mantarı caydırın. 

Saksı toprağınızın üzerine tarçın serpmek, saksılarınızdaki mantarı yiyen tatarcıkları caydırır.

  1. Köklendirme hormonu yapın.

Fideleri veya çelikleri naklederken, saplarının uçlarını tarçın tozuna daldırmak, mümkün olduğunca sağlıklı ve güçlü büyümelerine yardımcı olacaktır.

Küf ve küften kurtulun. Ev bitkilerinizin toprağına tarçın serpmek, bitkilere zarar verebilecek küflü lekelerin giderilmesine yardımcı olacaktır.

Daha fazla doğal bitki bakımı önerisi için Saksı Bitkilerindeki Karıncalardan Doğal Yollarla Nasıl Kurtulursunuz? ve Bitki Toprağındaki Küf Nasıl Kurtulur – Etkili ve Basit Yollar yazılarımızı inceleyebilirsiniz!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu